Pędzle, pędzelki, wykałaczki.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Kaz!o
Plankton
Posty: 4

Post autor: Kaz!o »

Spotkałem się w tym temacie z pędzlami "Kolinsky" - czy jest to firma, czy typ? Allegro mówi, że są produkcji niemieckiej. Na Maelstromie znalazłem:
Vallejo Kolinsky Sable Brushes (LINK DO SKLEPU)

Czy to są właśnie te pędzle?
Pozdrawiam

Kto pyta nie błądzi...

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Kolinsky to taki futrzak z którego różne firmy robią pędzle, jedne lepiej inne gorzej. Tak czy inaczej kolinsky jest synonimem jakości, nie zawsze wysokiej ale na pewno lepsze to niż sztuczne magpole.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Mam pytanie gdzie w Warszawie można dostać "zerówkę" Winsora&Newtona ??
Obrazek

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

ja kupowalem przez jakis czas magpol,nie powtorzcie tego bledu co ja!!To jest gowno,rozlatuje sie po miesiacu uzywania!!!Teraz sie zastanawiam w jakie "zainwestowac"te 30zl

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Krzysztov pisze:!!To jest gowno,rozlatuje sie po miesiacu uzywania!!!

Ja używam od 1 roku Mag-polek i jakoś mi się nie rozlatują, trzeba po prostu dbać o pędzle, nie trzymać pędzli w wodzie, bo włos się wygina , i trzymać do góry nogami, nie maczać całego włosa pędzla w farbie tylko czubek. To nie winna pędzli tylko właściciela :) bez obrazy.. :)
pozdrawiam.....

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

w warszawie to ulica mazowiecka się kłania (sklepy z artykułami dla plastyków), za 30zł kupisz jakieś 4-5 pędzli artystycznych, popytaj w którymkolwiek sklepie (są 3 bodajże) a doradzą ci jeszcze jakie wziąć, ja używam kozłowskich i nie ukrywam są bardzo dobre.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Krzysztov pisze:ja kupowalem przez jakis czas magpol,nie powtorzcie tego bledu co ja!!To jest gowno,rozlatuje sie po miesiacu uzywania!!!Teraz sie zastanawiam w jakie "zainwestowac"te 30zl
Maluje dość dużo i urzywam wyłącznie mag pola, przy odpowiednim traktowaniu jakieś trzy miechy na mi niektóre sztuki wytrzymują.
A jak jóż jest stary i zaschmięty to płucze w rozciencalniku do farb akrylowych i wychodzą jak nowe.
Ogolnoie jak sie zastanowie to 15 pędzli starcz mi na jakieś pół roku malowania.
Innych nigdy mie urzywałem więc nie jestem w stanie porównać bo zadowalają mnie te (cena = jakość).

ODPOWIEDZ