Nowe inki GW

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

@Piotrax : reaperki tak nie robia bo ja maluje mspkami juz dlugi czas i nie zauwazylem tego problemu -> problemem za to moze byc zle rozmieszany pigment itp ... albo w ostatecznosci jakis drobny defekt produkcyjny farby (mam kilka takich bubli w palecie ponad 80 farbek -> przy zakupie kolejnej problem zniknal) ... jesli naprawde boisz sie ze cos takiego moze sie wydarzyc pomaluj figurke miejscami bezbarwnym lakierem wtedy nic nie popeka (mi kiedys pekaly jak uzywalem zlego podkladu i wtedy musialem figurki przed malowaniem pzeciagnac 2 warstwami bezbarwnego mata by tego efektu uniknac ;/ ) ... obecnie uzywam inkow do palety MSP i sa one bardzo fajne a w polaczeniu z antishinem sa matowe i nie polyskuja tak bardzo ... teraz bardzo polubilem malowanie inkami jest proste i efektowne i jest dosc zblizone do bejcowania ;)

ogolem kazde inki sa dobrym rozwiazaniem - nie zaleznie od palety (moze niektore sa lepsze inne gorsze ale tak czy siak spelniaja w zadowalajacy sposob swoje zadanie ;) )

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Witam, odświeżę nieco.
Pytanie samo w sobie dość proste. Proszę o wypowiedz posiadaczy tych farbek o krotka recenzje. Może ktoś skusi się na porównanie? Głownie chodzi mi o przydatność do cieniowania metalików, lecz także pracy z normalnymi kolorami. Planuje zakupy, a z tymi farbami nie miałem dotąd żadnej styczności.

Chodzi o porównanie washy firm:
Citadel Washes (te nowe, w pojemniczkach jak fundation)
Vallejo Game (17ml, zakraplacz)
Citadel Colours (12ml, stary wzór - szesciokat w podstawie)
P3 Formula (Z tymi nie mialem dotad stycznosci)

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

właśnie do dwóch dni testuje nowe wsahe i nie jestem z nich zadowolony ... uważam ze są przereklamowane

1.efekt matowienia to duży plus ale moim zdaniem są za delikatne
2.totalnie nie nadają się do malowania czystych i błyszczących zbroi

wiec robię tak ze używam starego inka na początku a później nakładam warstwę nowego washa w celu zmatowienia inka

a do malowania zbroi będę tylko używał starych inków bo są do tego najlepsze (kicha taka ze będą teraz trudne do kupienia)

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy używanie washy na początek to dobry pomysł? Chodzi mi głównie o cieniowanie orkowej skóry i twarzy, no i może kolczugi..
Jeśli tak to jakie washe? Vallejo, GW?
Podrawiam..

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

To bardzo dobry pomysł. Spraw sobie nowe washe GW.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czym się różnia te nowe od tych starych oprucz tego, że mają inne pojemniczki? :P

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

goboss pisze:Czym się różnia te nowe od tych starych oprucz tego, że mają inne pojemniczki? :P
poczytaj sobie cały ten temat jeszcze raz

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Przeczytałem temacik i kupiłem Inka z tej nowej serii Foundation. Ink o kolorze czarnym.. Napisze coś o nim jak tylko zaczne malowac.. :P

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Foundation to nie inki tylko wysokopigmentowe farby.

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Gdzies na stronie sklepu wysylkowego nowe washe byly wlasnie w dziale "Fundation". Moze stad pomylka?:)
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Nom.. Z tąd pomyłka.. Mam poprostu Washa w nowym pojemniczku :P

ODPOWIEDZ