Nowe inki GW

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nowe inki GW

Post autor: Gokish »

szybko i na temat ^^
używał ktoś ??
dobre są ??
jakieś przykładowe prace (nie z gw strony xP)

chcę zakupić ale najpierw chce się dowiedzieć czy wielka różnica jest pomiędzy inkiem a bejcą xD bo z efektów na stronie gw wychodzi , że działanie identyczne tylko cena inna

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Kupiłem, używałem i z całego serca polecam. Efekt w porównaniu do ilości pracy jest rewelacyjny A różnica między tym a bejcą? Wash daje matowy kolor i znacznie łagodniejsze przejścia, a do tego ma lepiej dobrane kolory. Ale jestem antytalentem do malowania :P

Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

Przykładowe prace:
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=44914
osobiście nie używałem ale zamierzam kupić bo dają fajne efekty sądząc po oglądanych przeze mnie pracach.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jesli te nowe washe sa odpowiedzia GW na popularnosc bejcy to wreszcie mozna ta firme za cos mocno pochwalic. Z washami jest troche wiecej pracy, ale efekt o niebo lepszy i nie swieca sie jak psu jajca na wiosne.

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Kontrofensywa GW trwa, może aero to średni pomysł, ale washe jak najbardziej, już czekam na swój zestaw :P

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

MuK pisze:Kontrofensywa GW trwa, może aero to średni pomysł, ale washe jak najbardziej, już czekam na swój zestaw :P
to ja czekam na twój dłuższy komentarz ;)

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

gokish pisze:
MuK pisze:Kontrofensywa GW trwa, może aero to średni pomysł, ale washe jak najbardziej, już czekam na swój zestaw :P
to ja czekam na twój dłuższy komentarz ;)
MuK kupuje czyli ze dobre :P

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Myślicie, że zatrudnia mnie do nagrania reklamówki ? :P

Taka prawda, że cholera wie, jak je dostane to przeprowadzę dokładny test :P Ważne, że dotychczasowe opinie są jak najbardziej pozytywne.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Washe były juz dostępne od 4 edycji. Potem wprowadzili Inki i wycofali część Wasch'y. Zastanawiam się czy to co wporadziliw tej chwili różni sie czymś oprócz kolorów (z opisach na ich www wynika, że tak). Używam ich właśnie od 4 edycji i nie wyobrażam sobie pracy nad modelami bez farb typu Ink i Wash. Prawdą jest że sie świecą jak psu jajca ale ja wszystkie modele i tak pokrywam matowym lakierem wiec nie widze problemu......

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

No a nowe inki podobno są matowe właśnie ;)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Ja swoj zestaw kupilem pare tygodni temu. Nie wszystkie kolory mi odpowiadaja ale geenralnie jest git. Rowniez polecam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Bardzo fajny produkt, a nawet rzekłbym że świetny (aż kupiłem całe startowe pudło). Może nie jest to taka rewolucja i rewelacja jak zapowiadali, ale naprawdę świetna sprawa.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ale rozumiem że działa to jak bejca? Czyli malujemy bez cieniowania model i moczymy w tym specyfiku. A i jeszcze jedno pytanko, który kolor jest najbardziej uniwersalny i jakiej konststencji jest wash tzn. czy trzeba baiwc się w rozrzedzanie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Inki nakłada się pędzelkiem tak, żeby spłynęły w zagłębienia - pod tym względem to jest jak bejca.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Ostrzeżenie!

Farba nałożona na warstwe nowego washa peka (małe zyłki sie robią).

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

kilka miniatur pomalowałem washami i nie zauważyłem takiego problemu

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Raptaparat pisze:Jesli te nowe washe sa odpowiedzia GW na popularnosc bejcy to wreszcie mozna ta firme za cos mocno pochwalic. Z washami jest troche wiecej pracy, ale efekt o niebo lepszy i nie swieca sie jak psu jajca na wiosne.
Dobra bejca nie swieci sie jak psu jajca na wiosne :wink:

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

RAFIX pisze:kilka miniatur pomalowałem washami i nie zauważyłem takiego problemu
No wąłs nie pomalowałes washami a mi chodzi wash i na to farba (bo sie gdzies wylał czy coś) No chyba ze tak tylko reaperki robią :P

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

ja tez kilka razy uzywalem nowych washy i pokrywalem je lekko farba i nie zauwazylem zeby nalozony highlight pekal

co do porownania washy i inkow to rzeczywiscie inki bardzo sie blyszcza a washe sa matowe.

mnie osobiscie bardziej odpowiadaly i odpowiadaja inki - np czerwonego z powodzeniem uzylem do dachowki w wiezy a chestnut ink do bretonskich rumakow (mounted yeoman)

generalnie czesciej uzywam inkow chociaz mam i inki i washe

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Do cieniowania metalików washe są słabe. Dodatkowo, jak na mój gust są zdecydowanie zbyt transparentne. Wolałem bardziej nasycone inki, które mogłem sobie rozwodnić, jak była potrzeba.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ