Chmura z silnika

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Chmura z silnika

Post autor: GraveDigger »

Witam, mam zamiar zrobic cos takiego:

Obrazek

ma ktos moze pomysl jak zrobic dym z tych silnikow, tak zeby wygladal efektownie i jak sie da realistycznie?

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Na myśl przychodzi mi jedynie ulepiony ogień, tak jak tutaj:
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=43941

Ewentualnie przymocować figurki na jakichś drutach i oblepić je może odpowiednią watą (np. taką stosowaną do uszczelnień)? Tylko nie wiem, czy będzie to do końca fajnie wyglądać..

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Jeśli to pod kątem GD to coś podobnego już było.
Obrazek
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

Jeśli to pod kątem GD to coś podobnego już było.
heh no to trza bedzie chyba zastanowic sie nad czyms innym, ale mimo wszystko chce sprobowac zrobic cos takiego ;]

Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

Może i super realistyczne nie jest, ale mi się podoba. No i nie da się ukryć że to jest bardziej ogień niż dym ;)

Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

@up: HAHAHA, pamietam ta figurke - ani dym ani ogien, to farfocle :D

@GraveDigger: greenstuff i jazda :P Podobny model juz byl jak zauwazyl kurka. Proponuje orka podmienic np na skrzydlatego demona - to by bylo na czasie, a dodatkowo zaoszczedzi ci zabawy przynajmniej z jedym zrodlem dymu:P

Awatar użytkownika
Thanquol
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Pod-Jelenia Góra

Post autor: Thanquol »

Hehe :D Fajny tytuł pracy "Aces High".
Ktoś tu słucha Iron Maiden? :P

Bardzo fajny pomysł. Myślę że skrzydlaty demon to fajna opcja, zamiast orka. Powodzenia przy tworzeniu ;).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

@Kol0: nie no, ta figurka wygląda beznadziejnie, znaczy ten ogień/dym/cokolwiek, sama figurka niczego sobie.

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

@Raptaparat z gs moze byc kicha bo jesli chodzi o lepienie to narazie jestem nogo bo bawilem sie w to jak narazie moze ze 2 razy, no ale jesli nic innego sie nie wymysli to chyba trzeba bedzie sie pomeczyc, a co do demona to jest to zajebisty pomysl;] dzieki

@Thanquol slucha slucha ;]

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ten SM malowany przez Scibora zupełnie mi sie nie podoba. Malowanie fajne ale ten "dym" to pomysł kompletnie nie trafiony, wygląda jakby mu się prześcieradło wkręciło (pomimo tego że jest to silnik odrzutowy) ;)
Obrazek

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Jedno ale mam do całej koncepcji. Sm mają jump packi, a to raczej za dużo dymu nie robi. Za to orkowe jest ok :wink:

Awatar użytkownika
Zły_Blondyn
Wałkarz
Posty: 93

Post autor: Zły_Blondyn »

Walka assault marine'a ze stormboyzem jest bardzo fajna, ale mimo, iż nigdy dymu nie robiłem to dam Ci jedną podpowiedź. Generalnie ten dym z "orkowego napędu" jest bardzo fajnie zrobiony, ale w rzeczywistości powinien się inaczej zachowywać tzn, u podstawy być szerszym, jest to efekt dyfuzji spalin w powietrzu, te które znajdują sie dłużej w powietrzu dyfundowałyby bardziej, więc taki dym powinien mieć strukturę stożka z wierzchołkiem u wylotu silnika.

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Jeśli nie czujesz się mocny w GS, to możesz użyć drutu i waty(ale takiej dobrej jakości-puszystej). W Rzeszowie używaliśmy na turnieju WH40k pomalowanej jak dym waty jako znacznik uszkodzenia pojazdu. Tu może też by się sprawdziło (na pewno lepiej wyszedłby dół) cały problem polega na tym, że wata nie może być zaciapana farbą, bo się po prostu kurczy. Musisz użyć czegoś jak drybrushing, żeby była puszysta.
Podsumowując: IMO Wpakuj druta w Rakietę orka, owiń dookoła watą, i drybrush na ogień + dym, albo ognień zrób z Green Stuffa i tylko dym z waty.
Możesz przeglądnąć codex IG albo cityfight, bo tam było pokazane na przykładzie flamera jak robić taką "ognistą" watę.

Pozdro

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Obawiam się, że w kontekście GD to kiepski pomysł.

ODPOWIEDZ