Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Mysza_on »

Słuchajcie mam małe pytanko. Jakiej żarówki używać do lampy podczas malowania ??
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Najlepiej żarówki o tem. zbliżonej do tem. światła dziennego czyli 5500k. Jak mam osram duluxstar o tem chyba 5000 i też świeci białym światłem. Żarówki o niższej tem. dają światło pomarańczowe i przekłamuja kolory, więc malując w nocy możesz się rano zdziwić.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

No właśnie po takim zdziwieniu pytam się was :)
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Że się tak nieskromnie polecę : http://cosienieda.blogspot.com/2014/01/ ... kilka.html
Ostatnio miałem podobny problem, trochę poczytałem w internecie i doszedłem do wniosku, że dla mnie takie rozwiązanie będzie najlepsze. Myślę, że światło 5500K też będzie odpowiednie.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ma ktoś może link do jakiegoś fajnego tutoriala o malowaniu metalikami? (małych rzeczy głównie)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Czy istnieje tabela przejść kolorów z Gw?? Np od najciemniejszego niebieskiego po najbladszy ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

Kopyt pisze:Czy istnieje tabela przejść kolorów z Gw?? Np od najciemniejszego niebieskiego po najbladszy ?
były takie przykłady w booku "How to paint citadel miniatures" ale tylko kilka przykładów

btw. ma ktoś przepis na zbroje nurglową ale bardziej chodzi mi o Washe na metalikach najlepiej niż zielony nnm

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Kopyt pisze:Czy istnieje tabela przejść kolorów z Gw?? Np od najciemniejszego niebieskiego po najbladszy ?
teraz to można sobie dosyć łatwo zobaczyć na stronce gw, bo farby są posegregowane wg warstw (base, layer1, layer2)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

W jakim sklepie zaopatrujecie się w chemię modelarską oraz inne modelarskie dodatki. Nie posiadam w okolicy sklepu modelarskiego a co przeglądam znalezione to zawsze braki.

PS. Farba zaczyna mi łączyć się w gluty, czym powstrzymać ten efekt ?? Rozcieńczalnik do farb akrylowych czy jakieś inne cudo.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam taki model:
https://www.google.pl/search?q=vampire+ ... B439%3B430
i muszę jakoś go wsadzić na podstawkę 20x20
jakieś pomysły???
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Skała z kory. Ewentualnie jak Ci sie chce to go skonwertować tak żeby koń stawał dęba.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

skała z kory? możesz to przybliżyć?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie wiem, czy kora będzie dobra - trzeba ją będzie trochę poobrabiac. Czasem lubi peknąc przy obróbce. Moze coś ze styroduru wykombinować #-o ...
Czemu aż tak mała podstawka :?:

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Ja pod swoje ogry dalem kore z brzozy moge śmiało powiedziec ze sie nie kruszy i nie łamie oraz można ja dociac na odpowiedni wymiar

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

rusek pisze:Ja pod swoje ogry dalem kore z brzozy moge śmiało powiedziec ze sie nie kruszy i nie łamie oraz można ja dociac na odpowiedni wymiar
Jak gruba kora?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

chyba mnie nie zrozumieliście... moja wina. ściągam wampira z konia i chcę go umieścić na podstawce 20x20. bez konia.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Od kilku milimetrów do prawie centymetra zależy jak mi sie od kawałka kłody odlupalo :D

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak vamp ma być postawiony na podstawce jako figs pieszy, to:
- albo go przeciąć na pół i dosztukować jakieś odnóża normalne:
- albo zaopatrzyć go w jakiś obszerny płaszcz , np. z gs-u, żeby tego paskudnego rozkroku nie było widać...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

metalowy model... nie mam jak go przeciąć i nie chcę nic doklejać ponieważ mam pomalowanego konika pod niego. Chodzi o rozwiązanie nie inwazyjne. Tak żebym mógł go zpowrotem na konia wrzucić
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W takim przypadku nie ma nie inwazyjnych opcji.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ