Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Durant
Falubaz
Posty: 1228

Re: Szybkie pytania

Post autor: Durant »

pewnie pytanie padło milion razy ale wyszukiwarka jeszcze nie działa, jaki konkretnie (firma) papier do pieczenia polecacie na mokrą palete? Kupiłem teraz najtańszy i wpadają mi do farby teraz takie małe włoski z niego...
Podbije pytanie bo sam mam podobny problem

olmk
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: olmk »

Wchodząc w dyskusję o dot4 z Orlenu.
Wszystko schodzi ładnie oprócz podkładu GW. Podkład GW trzeba docierać np. patyczkiem higienicznym.
Trzymam w płynie figsy około 48h

Tylko jeden minus - tłuste strasznie to dziadostwo i trzeba porządnie figsy obmyć.
WAR powraca. Zapraszam wszystkich.

http://www.returnofreckoning.com/index.php

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Co do papieru to ja używam "Jana Niezbędnego", choć używałem też innych i zazwyczaj nie było problemu. Co do włókien celulozy w farbie to dwie rady:
1. niektóre papiery/pergaminy mają dwie strony, matową i błyszczącą. Błyszczącą do góry.
2. Zbyt długie trzymanie papieru w palecie spowoduje że rozmięknie. Sam stosuję zasadę że jeden kawałek papieru max 1 dzień w na palecie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

A który Jan Niezbędny bo chyba jest kilka...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Różną się chyba tylko wymiarami, kolorem i tym czy są w rolce czy w arkuszach.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

mam zamiar przykleić kilka patyków do podstaweki mam pytanie jak to najlepiej i najtrwalej zrobić? planuję osuczyś je w piekarniku, utwardzić rozwodnionym wikolem i na końcu pomalować.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

ja swoj przykleilem super glue i sie trzyma

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Chodzi mi głównie o to by farba nie odpadała lub jakieś fragmenty kory czy coś.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

to rozwodniony wikol + podkład w spray'u załatwiają sprawę

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Znacie jakieś fajne tutki do podstawek ?? Szukam czegoś do niebiesko czerwonych lizaków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

niedługo będę malował jakieś lizaki i planuje zrobić z stempelki z kamiennych płyt np ze stegadona albo jakichś lizardmeńskich totemów/ emblematów i użyć ich jako "chodniki" przykryte warstwą ziemi (super przepis na ziemię by quadimacorvus (trudny nick sorry jeśli z błędem) wikol+czarna ziemia zmieszane tworzą super pastę do podstawek). moża do tego dołożyć jakieś pnącza z GSu.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Coś mi opcja szukaj nie działa więc zapytam tu.

Czy malujecie Figsy pod lupą czy tak po prostu na "gołe" oko. Nie mam problemu z niedowidzeniem ale ostatnio często mam jakieś zmęczone oczy...
Jak myślicie czy lupa odciąża oko przy tak dokładnym pracowaniu?
Będę wdzięczny za opinie albo wskazanie tematu gdzie można o tym pogadać :)
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Lupa psuje wzrok niestety. profesjonalni malarze jej raczej nie używają.
Zmęczenie oczu najczęściej powoduje styl życia; praca przed komputerem, cały dzień w biurze przy sztucznym oświetleniu a gdy po całym dniu siadamy sobie wieczorem do malowania (oczywiście też przy sztucznym świetle) to nie ma się co dziwić że wzrok jest zmęczony. polecam krople do oczu i/lub (jeśli dużo malujesz lub wydanie 200+zł nie jest dla ciebie problemem) kupno nowej lampki z naturalnym białym światłem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Tu mnie zagiąłeś z tym że lupa psuje wzrok.
Skupianie wzroku na bardzo bliskich przedmiotach też nie jest zdrowe dla oczu.
Hmm to muszę pomyśleć o lepszym oświetleniu :)
Dzięki!
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

ja wymieniłem żarówki na light day i myślę, że jest OK
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

odnośnie papieru do mokrej palety to w moim przypadku najlepszy jest papier z naklejek oczywiście błyszczącym do góry. Poprosiłem znajomego kuriera o naklejki ostrożnie szkło i mam zapas na cały rok ;)
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

hc-maciek
Wałkarz
Posty: 73

Post autor: hc-maciek »

gdzie w Warszawie znajdę akcesoria army paintera ?
potrzebuję pooglądać niektóre akcesoria na żywo ;]

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Morion ma trochę, przynajmniej mieli kilka miechów temu.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Może mi ktoś powiedzieć jak te białe nakręteczki się nazywają? Chciałbym kupić kilka sztuk - jest ot sprzedawane w formie takiej listwy formowanej w kształcie właśnie nakrętki do cięcia. Ewentualnie interesują mnie także inne wzory. Jest to kadr wycięty z filmu Mortimera: https://www.youtube.com/watch?v=yHgg73Lt3do



Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

To jest plasticard;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

ODPOWIEDZ