Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Re: Szybkie pytania

Post autor: Mateo »

Mam już dzięki ;) citadel midelling sand. Czym to najlepiej przykleić do podstawki?

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Klejem typu wikol.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

ale jakis specjalny czy taki z tubce z dupy ze sklepu papierniczego?

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Najzwyklejszy w tubie, butelce, wiaderku. Dostępny w sklepach budowlanych itp.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Lepiej kupić go w małej ilości, starczy ci na długo a nie zaschnie, ja kupiłem w tubce i już kilka razy musiałem ją ciąć przetykać itp. Warto też "czyścić" wylot z nadmiaru kleju po użyciu.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

ma ktoś pomysł jak malować kamuflaże na płaszczach?

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Malujesz płaszcz jakimś bazowym kolorem, potem robisz plamki w innych, walisz wash na całość...?

Ja tak malowałem wszystkie swoje kamuflaże na modelach i jest spoko.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

chodzi mi o jakieś konkretne przykłady i może o jakieś dziwne techniki, linki, zdjęcia mile widziane

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Kacpi 1998 pisze:chodzi mi o jakieś konkretne przykłady i może o jakieś dziwne techniki, linki, zdjęcia mile widziane
Gosciu z buypainted wrzucil dwa tutoriale na youtoube, coprawda do 40 ale moze akurat.
https://m.youtube.com/watch?v=CBNUX9TARlQ
https://m.youtube.com/watch?v=UVFtFa4M8n4

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

do warzona mi to potrzebne więc klimaty 40k są ok :wink:
''masking film'' jak to będzie po Polsku i gdie to kupić?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Kiedyś widziałem tutorial, jak wymienić giętkie drzewce z cyna na bardziej sztywne. Gość używał bardzo sztywnych drutów przypominających miedź. Ktos wie może co to za materiał (toturial tez mile widziany bo mi zaginąl

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Sam często muszę w zleceniach wymieniać czy to żywiczne czy metalowe drzewce.
Opcje są dwie:
-drut z brązu (pewnie o ten chodzi skoro pisałeś ze przypominał z wyglądu miedź). Jest on dużo trwalszy niż żywica czy Biały metal ale dalj można go przy długości ~~5cm wygiąć w palcach (nie bez wysiłku). Plus jest taki że tnie się go kombinerkami.
- drut ze stali hartowanej. Niezniszczalny w kontekście używania w modelarstwie. odkształcić go można tylko w imadle. Niestety przycina się go praktycznie tylko ciężkim sprzętem.

Oba do kupienia w sklepach modelarskich.

Po wielu walkach z drutem hartowanym polecam brąz jako duuuużo łatwiejszy w użytku i wystarczający przy figurkach.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Kacpi 1998 pisze:do warzona mi to potrzebne więc klimaty 40k są ok :wink:
''masking film'' jak to będzie po Polsku i gdie to kupić?
Już, proszsz: ja używam takiego płynu maskującego [zwanego zwykle maskolem :) ] ...
http://www.modelarstwo.pl/index.php?cid ... ent_id=406
Ale jest wielu producentów i płyny mają najróżniejsze ceny-
http://www.mojehobby.pl/products/Micro- ... -Tape.html
http://www.sklepbohema.pl/shopping/pe.php?id=507311
http://www.martola.com.pl/pl2681/produk ... ng_sol_neo
Gudlak.



Co do wymiany drzewca- nie wystarczy metoda "o, mam jeszcze kawałek spinacza" ? 8)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

o mascolu słyszałem i zamierzem go zakupić niebawem ale na razie nie planuję żadnych wydatków ani też nie mam czasu na sklepy internetowe :wink:

Wieczny
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Wieczny »

Możecie coś poradzić z malowaniem flag? Wszystko co mi się udało zrobić do tej pory wygląda paskudnie - po prostu nie potrafie być wystarczająco dokładny. Zagramaniczni w internetach pisali np. o zamawianiu wydrukowanych naklejek i przyklejaniu ich na banner - próbowaliście tak to robić/możecie polecić co/gdzie/jak? Jakieś inne pomysły?

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Czy wie ktoś może gdzie w Polsce mogę kupić modele firmy Enigma miniatures?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

chciałbym upaćkać figsy pigmentami, jak to zrobić? mieszać z wodą\binderem, najpierw nałożyć pigment a później wodę\binder?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

Nie bawiłem się jeszcze w pigmenty, ale jeśli mowa o sypkich to na sucho i utrwalasz. Lakierem zdaje się. Jaki byłby sens robić z sypkiego pigmentu farbę zalewając go wodą. Raczej lakier w sprayu - nie wiem jak się pigment zachowa w starciu z pędzelkiem :)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

Omegon pisze:Czy wie ktoś może gdzie w Polsce mogę kupić modele firmy Enigma miniatures?
Ja tylko stronkę widziałem producenta, ale jak byś planował zamawiać to bym się może dorzucił z jakąś figurką. Pytanie czy jest sens, bo potem trzeba to jeszcze rozesłać w Polsce

Abiger
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Abiger »

Anadim pisze:Nie bawiłem się jeszcze w pigmenty, ale jeśli mowa o sypkich to na sucho i utrwalasz. Lakierem zdaje się. Jaki byłby sens robić z sypkiego pigmentu farbę zalewając go wodą. Raczej lakier w sprayu - nie wiem jak się pigment zachowa w starciu z pędzelkiem :)
Jaki sens ma dawanie porad jeśli się w ogóle na czymś nie znasz, bo nigdy nie próbowałeś i przyznajesz że nie wiesz?
Psikanie lakierem w sprayu na sypki pigment to raczej nie najlepszy pomysł, jest spora szansa że go zdmuchniesz.
Kacpi 1998 pisze:chciałbym upaćkać figsy pigmentami, jak to zrobić? mieszać z wodą\binderem, najpierw nałożyć pigment a później wodę\binder?
Wody nie testowałem.

Z pigment binderem działam dwojako:
1. "Wklepuje" pigment pędzelkiem i na to nakładam pigment binder grubszym pędzel,
2. Mieszam pigment binder z pigmentem w jakimś pojemniczku/pokrywce i tak powstała masę nakładam na wybrane elementy figurki. Daje to grubą, strukturalną warstwę. Idealnie nadaje się moim zdaniem do oddania starej rdzy (takiej wybrzuszonej i nabrzmiałej).

ODPOWIEDZ