Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Re: Szybkie pytania

Post autor: MadMax »

Czym zmyć bejcowane plastikowe modele? Dot da radę?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Dettol da radę
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Dot też powinien.
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Deus pisze:Dot też powinien.

Wrzuciłem wczoraj do dota 1 figsa. Wieczorem sprawdzę efekt.

Edit: Dot daje radę w 100%. Lakierobejca schodzi znacznie lepiej niż sama farba :D . Po kilku sekundach figsy jest idealnie czysty.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, o 07:16 przez MadMax, łącznie zmieniany 1 raz.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »


Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ktoś wrzucił kiedyś na forum link do swojego bloga, na którym była recenzja jakiegoś rewelacyjnego środka do zmywania farby. Wystarczyło przejechać pędzlem po figurce i farba sama złaziła. Mam 2 pytania, czy ktoś pamięta jak ów środek się nazywał i czy można go używać punktowo? Mam zamiar przemalować olstra i siodła w swoich konikach (jeźdźców częściowo też) i zaoszczędziło by mi to masę pracy.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Jak chcesz tylko niektóre elementy przenalowywać to nie wiem czy ci jest jakiś specyfik potrzebny. Zna ktoś jakiś tutek jak malować pęknięte szkło/szybę?

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

elo, nie orientuje się jak działa teraz warhammer ogólnie ale wszędzie widzę okrągłe podstawki, mam shagotta do pomalowania na ebaya i zastanawiam sie czy musze go przerzucać na okrąglaka? jak to działa teraz?
p0zdr0

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Weź go na kwadracie, AoS nie ma znaczenia jaka jest podstawka więc jak komuś się spodoba to kupi, jak ktoś będzie chciał do 8ed to musi mieć na kwadracie.

Co prawda modele na kołach wyglądają lepiej ale mając na uwadze jw. zostaw go na kwadracie.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Oficjalnie nie ma jeszcze 9 edycji, wyszedł twór nazywający się Warhammer: Age of Sigmar i tam rzeczy przedstawione w książeczce są na okrągłych podstawkach (ale nie są wymagane, tzn można też grać na kwadratowych).
Zależy kto jest Twoim targetem, jeśli gracze AoS to na okrągłej (bo i ładniej wygląda wtedy figurka), jeśli gracze klasycznego battla czekający na nową edycję, która nie wiadomo czy będzie (a prawdopodobnie nie ;p ) to kwadraciak :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

lucjush
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Leeds

Post autor: lucjush »

Mój pierwszy post, wiec witam wszystkich serdecznie! Od pól roku siedzę w świecie wfb, a wcześniej przez wiele lat był Wfrp. Do tej pory zawsze udawało mi się znaleźć odpowiedzi na tym forum. Jednak po kolejnej porażce i przeczytaniu ponad 300 stron tego topiku,w końcu napisze post! Buduje obecnie skavenska latarke, i mam problem z wykonaniem drewnianych kół. Albo wychodzą strasznie krzywe w trakcie cięcia, albo wszystko jest w kleju... Macie jakieś patenty? Celem jest osiągnąć coś podobnego jak pod Dzwonek.
Przy okazji dwie sprawy. Potrzebuje sporo bitsow kości, czaszek itp na podstawki. Co najbardziej opłaca się kupić? Nie musi być od GW, ważne żeby skala pasowały.
Od początku pracuje z farbami Citadel, jednak planuje rozszerzyć swoją paletę o wyroby Valejo. Nie za bardzo kumam jaka jest różnica w różnych rodzajach farb tego producenta. Do czego jest ink, air czy pozostałe rodzaje? Z góry dziekuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

lucjush pisze:Mój pierwszy post, wiec witam wszystkich serdecznie!
Witamy
lucjush pisze:Buduje obecnie skavenska latarke, i mam problem z wykonaniem drewnianych kół. Albo wychodzą strasznie krzywe w trakcie cięcia, albo wszystko jest w kleju... Macie jakieś patenty? Celem jest osiągnąć coś podobnego jak pod Dzwonek.
Weź coś okrągłego o odpowiedniej średnicy (moneta?) oklej deseczkami z balsy z obu stron i z plasticaru zrób okucie dookoła. Wyjdzie idealnie okrągłe koło.
lucjush pisze:Przy okazji dwie sprawy. Potrzebuje sporo bitsow kości, czaszek itp na podstawki. Co najbardziej opłaca się kupić? Nie musi być od GW, ważne żeby skala pasowały.
Alledrogo
lucjush pisze:Od początku pracuje z farbami Citadel, jednak planuje rozszerzyć swoją paletę o wyroby Valejo. Nie za bardzo kumam jaka jest różnica w różnych rodzajach farb tego producenta. Do czego jest ink, air czy pozostałe rodzaje? Z góry dziekuje za odpowiedzi
"Game" i "Model" to zwykłe farby różnią się barwami. "Game" w założeniu miała kopiować palete citadel choć nie wszystkie odcienie są identyczne. "Model" ma bardziej stonowane barwy; mają pasować do modeli historycznych. Inków używasz jak shadów cytadel, to taka bardzo rzadka farba z dużą ilością pigmentu i medium. "Air" to farba do areografu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

lucjush
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Leeds

Post autor: lucjush »

[quote="Arbiter Elegancji]
lucjush pisze:Buduje obecnie skavenska latarke, i mam problem z wykonaniem drewnianych kół. Albo wychodzą strasznie krzywe w trakcie cięcia, albo wszystko jest w kleju... Macie jakieś patenty? Celem jest osiągnąć coś podobnego jak pod Dzwonek.
Weź coś okrągłego o odpowiedniej średnicy (moneta?) oklej deseczkami z balsy z obu stron i z plasticaru zrób okucie dookoła. Wyjdzie idealnie okrągłe koło.
[/quote] Dziękuję
.Jakiego kleju proponujesz ? Wydaje mi się że często miewam kłopoty właśnie z doborem właściwego kleju do materiałów.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Używam wyłącznie kropelki (nie polecam innych cyjanoakryli) lub poxipolu.
Problemy z nie trzymaniem się kropelki wynikają najczęściej z braku pinów tam gdzie są konieczne i/lub brudnych elementów; warto przetrzeć plasticard, plastik, żywice czy metal denaturatem/spirytusem zaraz przed sklejeniem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Jakim produktem można zastąpić trawkę Citadel Dead Grass?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

macie jakiegoś tutka jak pomalować koty z ogrów?

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Chłopaki jak malujecie białego konia czy jest jakiś sposób bo ja robię tak maluje na biało a potem wash z czarnego ale jakoś tak brudno wygląda pomóżcie (maluje konia od HE)
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Zacznij od jasnoszarego koloru i rozjaśniaj do białego. Niestety tu nie da się za bardzo na skróty typu wash, suchy pędzel itp.

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Siema
Macie może jakiś link do mieszania kolorów cytadeli ? Chodzi mi o to że nie mam wszystkich farb potrzebnych do malowania a chce zaczać malować skóre ogrów. Chyba , że macie jakieś inne propozycje jak ich fajnie pomalować.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

A jeszcze co do zmywania - ktoś się orientuje czy jest jakiś zmywacz do figurek, który nie uszkodzi gotowej podstawki ze żwirkiem zrobionej z wikolu/pva i samego kleju, którym była klejona figurka? Mam całą armię do Infinity machniętą jakimś gównianym podkładem i muszę to zmyć bo zaczął odpryskiwać...
hellsing pisze:Chłopaki jak malujecie białego konia czy jest jakiś sposób bo ja robię tak maluje na biało a potem wash z czarnego ale jakoś tak brudno wygląda pomóżcie (maluje konia od HE)
Ja ostatnio mam podobną zabawę z modelami i u mnie bardzo ładnie się sprawdza biały podkład + potem czarny wash z Army Paintera rozcieńczony liquifierem z Vallejo. Nie brudzi modelu, nie trzeba podmalowywać - trzeba po prostu dobrze dobrać konsystencję i ładnie szybko rozprowadzić po modelu.

ODPOWIEDZ