Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: kuczol »

:arrow:
hellsing pisze:Chłopaki jak malujecie białego konia czy jest jakiś sposób bo ja robię tak maluje na biało a potem wash z czarnego ale jakoś tak brudno wygląda pomóżcie (maluje konia od HE)

Białe konie to trudny temat bo washe są zbyt nachalne. Spróbuj cieniować suchymi pigmentami - dają delikatniejsze przejścia pasujące do białego konia i łatwiej regulować natężenie cienia.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Witam,
poszukuję odpowiednika dark angels green w nowej placie GW lub vallejo

Pozdrawiam
_______________________________


Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

kuczol pisze::arrow:
hellsing pisze:Chłopaki jak malujecie białego konia czy jest jakiś sposób bo ja robię tak maluje na biało a potem wash z czarnego ale jakoś tak brudno wygląda pomóżcie (maluje konia od HE)

Białe konie to trudny temat bo washe są zbyt nachalne. Spróbuj cieniować suchymi pigmentami - dają delikatniejsze przejścia pasujące do białego konia i łatwiej regulować natężenie cienia.
Może coś takiego się przyda...
http://mageknightkevin.blogspot.com/201 ... -28mm.html
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Znacie jakieś tutki na temat modelowania i malowania dymu?

Abiger
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Abiger »

Można gdzieś w Polsce dostać podstawki z płyty mdf?
Chodzi mi konkretnie o większe kwadratowe/prostokątne płytki z myślą o "multibasing" (KOW, systemy historyczne). Nakupiłem sporo miniatur Perry Miniatures i niby są tam plastikowe podstawki firmy Renedra, ale wg mnie zdecydowanie za małe.

Na anglojęzycznych blogach widzę mnóstwo ludzi wykorzystujących właśnie płytki mdf o grubości 2mm.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Czy to normalne, że farbki Vallejo świecą się tak cholernie świecą? Właśnie maluję ranty modelom, skończyła mi się czerń GW no i złapałem za Vallejo. Pomalowałem jedna i tak czekam i czekam, bo wygląda na jeszcze mokre. Coś mi nie pasuje, sprawdzam, a to już jest suche, tylko świeci się niemiłosiernie? Zamieszałem farbkę przed otwarciem, ale wygląda jakbym to pomalował olejną.
Mam Nergo Black. To normalne? Czy coś źle robię/źle trafiłem?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

normalne

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To że tak zapytam, czemu wszyscy jednak dają im pozytywną opinię? Przecież jak dla mnie ta czarna farbka teraz nadaje się do kosza :^o

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Wrzuć do myjki ultradźwiękowej i będzie git
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

lakieruję pod koniec wszystko satynowym lakierem i jest spoko

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

kuczol pisze:Wrzuć do myjki ultradźwiękowej i będzie git
Że słucham :D?
Kacpi 1998 pisze:lakieruję pod koniec wszystko satynowym lakierem i jest spoko
Domyślam, się, że lakier skoryguje błędy, jednak sam etap malowania stałby się bardzo uciążliwy.

EDIT:
Dobra, nawet ja naprawiłem. Jakby ktoś miał ten sam problem, to trzeba ją bardzo mocno wymieszać, wstrząsając, a potem wycisnąć trochę. Ta się jeszcze może nie nadawać. Potem już można nakładać na paletę i powinno być ok. Moja teraz zrobiła się stricie matowa, bardziej niż cytadelki.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

3 minuty w myjce ultradżwiekowej i nie musiałbyś się męczyć. Niestety valejo są dość przypadkowymi farbami które trzeba samemu dopracowywać. Jedynie washy nie polecam bo odbarwiają poprzednie warstwy.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Trzeba jeszcze takową mieć :D

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

A to przepraszam :) w Lidlu czasami robią akcje reakcje i można takową nabyć za 5 dyszek a inwestycja opłacalna szczególnie jak malujesz aero albo zmywasz trochę figurek - polecam.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Mrówa
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: Mrówa »

Hej. Mam pytanie :D
Planuje zrobić konwersje Dragon Prince'ów elfickich na Blood Dragonów z wampirów. Mam problem z headswapem - znalazłem coś takiego http://puppetswar.eu/product.php?id_product=482 i nie wiem czy głowy te nie byłyby za duże dla szczupłych elfo-wampirów. Z tego co widzę puppetswar specjalizuje się w częściach do WH40-tki, a tamte modele są nieco większe od WFH...
Jak myślicie? Nie będzie to wyglądało zbyt nieproporcjonalnie po przeszczepie? :/

LordGruber
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin

Post autor: LordGruber »

Może mógłby mi ktoś poradzić jak ładnie pomalować kości? Czaszki i elementy kościane broni/zbroi ?

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Szybkie pytanko.
Kiedyś w jednym temacie czytałem, że podobno jest środek używany w laboratorium, który świetnie nadaję się do zmywania i rozklejania plastikowych modeli. Niestety nie mogę teraz znaleźć tego posta. Ktoś może wie o jaki preparat chodziło??
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

pewnie dettol
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

polcoder
Plewa
Posty: 8

Post autor: polcoder »

parę pytań...

1. jako kolor z nowej palety GW layer (ew. Vallejo) jest najbardziej zbliżony do... koloru niepomalowanych plastykowych wyprasek?
2. sklejanie o&g big stabba - czy to normalne, ze 2 cześci z których składa się big stabba ("grot" i "belka") nie pasują do siebie idealnie i powstaje między nimi spora szczelina?

ODPOWIEDZ