Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Re: Szybkie pytania

Post autor: Kacpi 1998 »

Tym samym co metal i plastik-kropelką, superglue, cjanopanem itp.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Dzięki

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Jak przykleić posypkę (piasek) na płytę pcv spienioną? Wikol da radę?
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Ciara pisze:Jak przykleić posypkę (piasek) na płytę pcv spienioną? Wikol da radę?

Wikol "da radę". Jednak najlepiej przed przyklejeniem pcv zmatowić papierem ściernym lub pilniczkiem.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1509
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Oke, dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Pany takie pytanie. Jaką farbą malować makiety ze styroduru? Kompletnie nie jestem w temacie i nie wiem po co sięgnąć. Tak, żeby było w miarę ładnie i wydajnie, ale też, żeby może nie zbankrutować.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Akrylem, np. takim ze sklepu artystycznego, jak mało potrzebujesz albo farbą plakatową z np. Lidla mieli zestaw tani, albo nawet jak masz pod ręką farbą do ścian.
Tylko najpierw połóż jakiś podkład albo np. pokryj papką papier toaletowy+wikol+woda, uważaj na spreje do podkładu bo styrodur może z nimi wejść w interakcję najlepiej najpierw zrobić test na odpadku. Ale jak pokryjesz papką to możesz śmiało czymkolwiek.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Ja z powodzeniem używam farb akrylowych do ścian które w próbkach można za grosze (3-4 zł) kupić w marketach budowlanych. Dość duża gama kolorów a po rozcieńczeniu można spokojnie aerografem zasuwać.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Rozkminiam zimowe podstawki.
Poza śniegiem chciałbym zrobić lód, taką zmaźline lodową która będzie pełniła rolę podłoża. Nie wiem jak to zrobić.
Proszę o pomoc
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jak taką przezroczystą to możesz spróbować z klejami, albo z silikonem, ewentualnie still water od vallejjo. Sople możesz zrobić z pow. lub z przezroczystego plastiku rozgrzanego uważnie nad ogniem świeczki takiej do podgrzewania herbaty.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Durant pisze:Jak taką przezroczystą to możesz spróbować z klejami, albo z silikonem, ewentualnie still water od vallejjo. Sople możesz zrobić z pow. lub z przezroczystego plastiku rozgrzanego uważnie nad ogniem świeczki takiej do podgrzewania herbaty.
Czyli najpierw powierzchnie na jakiś jasny niebieski i potem tylko coś przeźroczystego i tyle?
Taki lakier jak do ochrony modeli np. Vallejo (nakładany pędzlem) też się sprawdzi?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

witam kiedyś spotkałem się z opcją imienia na podstawce w takim fajnym stylu zrobione czy ktoś wie o co mi chodzi lub wie jak to się robi

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

oNe pisze:witam kiedyś spotkałem się z opcją imienia na podstawce w takim fajnym stylu zrobione czy ktoś wie o co mi chodzi lub wie jak to się robi
Domyślam się, że chodzi Ci o motyw rozwiniętego zwoju albo jakby proporca. Moją nieudolną próbę takiego manewru możesz zobaczyć tu na podstawce space marine-a.
Nie wiem czy robiłem jak należy, ale zabrałem się za to tak:
1. Wstępny kształt kolorem takim jak kości (np. Ushabti bone)
2. Poprawki konturu czarnym.
3. Na to brązowy wash.
4. Rozjaśnienia bazowym kolorem.
5. I na końcu napis.
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

tak coś na tej zasadzie ale to co ja miałem to troszkę wyglądało jak naklejka na zasadzie druku na koszulkę

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Ma ktoś jakiś fajny sposób na śnieg na podstawkach? Mówię o dużych pokrywach śnieżnych

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

wikol+soda+biała farbka=masa + z góry posypać samą sodą

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Dodam tylko do pow. sposobu że biała farba może być np do ścian, wtedy jest taniej.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Gdzieś obiło mi się o uszy, że przez ten sposób pokrywa śnieżna z czasem "żółknieje" czy możecie zaprzeczyć tym pogłoskom?

Dzięki

Awatar użytkownika
oNe
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165

Post autor: oNe »

na moich figurkach było blisko krawędzi od dotykana za podstawkę lecz w środku nic nie widziałem żółtego

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zeppelin pisze:Gdzieś obiło mi się o uszy, że przez ten sposób pokrywa śnieżna z czasem "żółknieje" czy możecie zaprzeczyć tym pogłoskom?

Dzięki
poprzez dodanie białej farby nie żółknie, ponoć (u mnie się to nie dzieje, a śnieg ma ok 2 lat, może to też przez to, że do mieszanki dodaje białego śniego, ten od GW i jak już nałożę papkę, to też posypuje nim ale zapewne to nie jest tego zasługa tylko farby).
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ