Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Re: Szybkie pytania

Post autor: Luczi »

Panowie jakaś alternatywa green stuffu ktoś coś? Jakiś akryl budowlany może?
He. BM.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

W internecie chwalą sobie masy Miliput (https://www.milliput.com/), ale sam nie używałem.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

miliput jest....trochę inny, bardziej suchy w kontakcie, jakby się trochę kruszył

Ale na przykład Army painter sprzedaje dokładnie taki sam GS taniej
Obrazek

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Nie mogę znaleźć tabel odpowiedników farb wszystkich producentów z najnowszą wersją cytadelek. Z poprzednią mam. Chciałbym żeby były wszystkie rodzaje vallejo game/model/air, p3 i wszystkie generacje cytadelek.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Trochę późno, ale może jeszcze się przyda:

https://www.dakkadakka.com/wiki/en/Pain ... lity_Chart

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

W mojej armii imperium mam sporo "pisania" na modelach. Sztandary, wstążki, księgi itp. Słyszałem że można to robić jakimś super-cienkim pisakiem lub piórem zamiast męczyć się farbami. Podobno efekty są nawet lepsze.

Może ktoś coś polecić?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

https://www.youtube.com/watch?v=G5baxLuz2TQ&t=1673s - Tutaj gość maluje wzorki na płaszczu przy użycia pióra, tez jak pokazują malowanie "diamentów" na harlequinnach to używaja takiego pisaka 0,5mm - https://www.youtube.com/watch?v=ON3w-lKsMYw&t=602s
_______________________________

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Aseoks pisze:https://www.youtube.com/watch?v=G5baxLuz2TQ&t=1673s - Tutaj gość maluje wzorki na płaszczu przy użycia pióra, tez jak pokazują malowanie "diamentów" na harlequinnach to używaja takiego pisaka 0,5mm - https://www.youtube.com/watch?v=ON3w-lKsMYw&t=602s
Bardzo fajne filmy. Aktualnie męczę się z moimi pierwszymi freehandami i metoda z piórem wygląda na fajny sposób na zaznaczanie konturów.

Chodziło mi jednak o coś innego... Chodzi mi o napisy na wstążkach, tak jak napis 'HOCHLAND" w moim avatarze - czy da się je robić jakimś... no właśnie nie wiem... pisakiem? piórem? długopisem żelowym? A jeśli tak, to czy mógłbyś polecić coś konkretnego, żeby wiedzieć o co pytać w papierniczym/plastycznym/modelarskim?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jak dla mnie to taka sztuka dla sztuki, nie lepiej poćwiczyć pędzle? :)

Patrząc z powyższego linku to dobrym pędzlem powiedzmy jakimś winsorem7 takie zawijasy jak u rangerów wyjdą dużo ładniej i tak samo sprawnie i prosto.
Nie mówiąc już o literkach, bardzo malutkich.
Polecam też wtedy malwoanie ich farbakami P3, dłużej wysychają więc jak wyjedziesz tam gdzie nie chcesz to drugim, czystym pędzlem raz dwa usuniesz błąd.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Kosa pisze:Jak dla mnie to taka sztuka dla sztuki, nie lepiej poćwiczyć pędzle? :)

Patrząc z powyższego linku to dobrym pędzlem powiedzmy jakimś winsorem7 takie zawijasy jak u rangerów wyjdą dużo ładniej i tak samo sprawnie i prosto.
Nie mówiąc już o literkach, bardzo malutkich.
Polecam też wtedy malwoanie ich farbakami P3, dłużej wysychają więc jak wyjedziesz tam gdzie nie chcesz to drugim, czystym pędzlem raz dwa usuniesz błąd.
Okej... czyli to jednak mój brak skilla, bo właśnie maluję winsorem7 malutkim ale nie idzie... no ale freehandy próbuję od 2 dni. Przez 2 lata (jakby to zebrać) mojego aktywnego malowania zawsze omijałem freehandy, napisy itp. bo po prostu rysować nie umiem.

Ale 2 dni temu się zawziąłem że się przemogę... i samo rysowanie ołówkiem pożądanych konturów już jakoś takoś idzie...
Obrazek
Ale jak próbuję to przenieść na ten maciupki sztandar tymi pędzelkami, rozlewającymi się farbkami, to już pożal się Sigmarze... #-o
Obrazek

Jakieś rady dla totalnego żółtodzioba? Zawziąłem się że zrobię te freehandy, choć na razie mam małe załamanie.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Foty nie działają.

Po pierwsze, nie rysuj ale maluj :D bo to zupełnie dwie różne rzeczy (przynajmniej tak mi się zdaje). Ja rysować to umiem jedynie drzewa i ludziki składające się z 5 kresek i koła zaś jakiś obrazek jestem wstanie pomaziać olejami i to nawet i ludzia :P ;)

Najlepszą radę będzie rada cierpliwości i ciężkiej pracy, w końcu wejdzie w nawyk. Może najpierw zacznij od możliwie największych rzeczy, potem coraz to mniejsze.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Do rysowania cienkich linii jest coś takiego jak rapidograf, ale obawiam się że prędzej go zepsujesz niż coś napiszesz na figurce. Generalnie nie polecam do szorstkich powierzchni. Nie pamiętam już jakie najciensze linie da rade ale chyba kolo 0,15 mm

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Czy ktoś spotkał się z tym, że klej cyjanoakrylowy nie klei finecastu?
W przypadku modeli plastikowych dawał radę super, tutaj natomiast spotkała mnie dziwna niespodzianka.
W razie pytań - klej nowy, jest ok... Paluchy złapał aż miło :mrgreen:

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

@mnp21 Rysowanie konturów twardym ołówkiem, jak najbardziej okej. Znacznie ułatwia to złapanie proporcji. Nawet jak szkicujesz zaczynasz od podziałów i proporcji. Napisy można robić pisakiem kreślarskim (używanym przez architektów), ale znacznie lepiej ćwiczyć pędzlem, pisakiem nie zawsze napalujesz na nierównej powierzchni i poprawki są trudniejsze.

@Alavarin Cyjanoakryl słabo klei żywice, dlatego próbuj przez papier. Dajesz kapkę kleju na element na to kawałeczek chusteczki i łączysz z drugim elementem (też można dać kapkę kleju). Trzeba działać w miarę szybko. Papier reaguje z klejem i tworzy taką pseudo zaprawę, która cementuje dwa elementy.

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

Cześć,
mógłby ktoś napisac coś pokrótce, jakieś porady nt. oil wash? nigdy nie próbowalem tego używać, a widzialem, że daje ciekawe efekty. Od czego zacząć, co jest potrzebne itp.

Pozdro
_______________________________

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Pewnie jest ze 100 razy już poruszane... skąd bierzecie podstawki takie jak 160x100, 150x100, 50x75, fi 75? Zgaduję, że MDF 3mm... ktoś to w kraju robi za rozsądne pieniądze?

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Aseoks pisze:Cześć,
mógłby ktoś napisac coś pokrótce, jakieś porady nt. oil wash? nigdy nie próbowalem tego używać, a widzialem, że daje ciekawe efekty. Od czego zacząć, co jest potrzebne itp.

Pozdro
Chodzi o wash GW - Nuln Oil?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Chcę kupić dzieciakom pierwsze farbki. Jaki zestaw podstawowy jest najbardziej godny polecenia? Z góry dzięki za poradę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wydaje mi się, że nie ma co kombinować i zakupić starter citadelek.
Np. Citadel Base Paint Set plus dokupić Agrax Eartshade jako pierwszy w życiu wash :D

Jak się spodoba malowanie to już można co nieco więcej dokupić, parę dodatkowych farbek plus jakieś inne 2-3 washe.
A po paru latach malowania dzieciaki same będą szukać swoich ulubionych farbek i producentów ale mimo wszystko gdybym był w podobnej sytuacji to dałbym citadelki na pierwszy raz, ot sztandarowy produkt ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dzięki za poradę. Patrzę sobie na cenę tych Citadelek - 113 pln w Gnomie. A jest coś takiego jak Army Painter za 85:

http://www.gnom-sklep.pl/akcesoria-mode ... esults=879

To jakieś gorsze farby? Czy to samo tylko bez metki GW?

ODPOWIEDZ