Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Piotruś
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Z Warpa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Piotruś »

Macie jakiś pomysł jak zrobić skrzydła dla lizardmena ?? Chodzi o coś co nie wymaga GS i funduszy na figurkę :roll: bardzo proszę o szybką odpowiedź 8)


Piotruś
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Z Warpa

Post autor: Piotruś »

Próbowałem i nie podoba mi się :(

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Albo masa rzeźbiarska, albo fundusze (na bitsy). Innej drogi nie ma, zakładając że nie kręcą Cię półśrodki jak te skrzydła z kleju w artykule powyżej.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Na jak długo starczy mi spray 400ml od GW?

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Ja dwoma puszkami wymalowałem moje dark elfy na ponad 3k, więc myślę że jest dość wydajny :)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

jak pomalowac muszle zeby dobze wygladala jak muszla?
kolory techniki?
chodzi mi o trabe tego typka :D
http://www.rebel.pl/repository/thumbnai ... ffffff.png
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Obrazek

Fotka to przykład, kolory mogą się trochę różnić przecież, ale ta muszla ma nawet podobny kształt ;)

Ja tu widzę np. Snakebite Leather + Kommando Khaki, Bleached Bone i Skull White. Trochę szarego, żeby kość nie wyszła, a takie coś brudnego i stonowanego. No i może trochę koloru skóry, np. Dwarf Flesh, żeby nadać odcienia różowego (także od wewnątrz odrobinę), a nie takiego ziemistego, jak na fotce. A technika łatwa moim zdaniem - rozjaśnianie od bazy, potem ostre krawędzie, możesz także spróbować "podzielić" sobie trąbę na dwie partie - górną zrobić w brązach bardziej, a dolną w odcieniach skóry i między nimi płynne przejście - glaze mixem z tych właśnie odcieni z góry i z dołu, natomiast we wgłębieniach można np. wpuścić washa/glaze z czegoś ciemniejszego. No i dodać jakieś "kropki" na koniec i jasne smugi :) Nie powinieneś mieć z tym problemu, malowałem kiedyś ten model i fajnie się go farbuje :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

musialem juz testowac sam i wyszlo zupelnie inaczej ale tez sie fajnie konponuje z reszta ;) niebawem fotki skonczonego oddzialu czekam tylko na nowa zabawke do robienia fotek ;]
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

Pewnie już wcześniej padło to pytanie, ale nie chce mi się tego wszystkiego przeglądać. Jak zrobić napisy, np na sztandarach? Ja mam głównie problem z tym, że za grube kreski mi wychodzą i nie wiem czym je namalować. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jacuchna pisze:Pewnie już wcześniej padło to pytanie, ale nie chce mi się tego wszystkiego przeglądać. Jak zrobić napisy, np na sztandarach? Ja mam głównie problem z tym, że za grube kreski mi wychodzą i nie wiem czym je namalować. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ja używam lekko rozwodnionego Chaos Black'a i cienkiego pędzelka, wymaga to nieco wprawy, ale nie jest to zbyt trudne.
Pierwsze napisy robiłem na tych modelach. (Zdjęcia od połowy do końca strony.)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Piotruś pisze:Macie jakiś pomysł jak zrobić skrzydła dla lizardmena ?? Chodzi o coś co nie wymaga GS i funduszy na figurkę :roll: bardzo proszę o szybką odpowiedź 8)
Spróbuj wykonać taki szkielet jak pokazali na cytadeli, tylko zamiast kleju przyklej cienką plexi. Potem podgrzewaj to nad palnikiem tak długo, aż zmięknie i porobią się wklęśnięcia. Trzeba tylko uważać, żeby ci się nie zhajcowało. Następnie dokończ robotę GS-em i nożykiem do tapet.

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Ponawiam pytanie :)
Gdzie w Polsce moge znalesc fajne popiersie do pomalowania?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Kalion
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kalion »

Czy do DOT - 4 należy dolać wodę, aby preparat nie uszkodził figurki?

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Ja uzywałem Dot 4 do metali i nie dolewałem wody, nie wiem jak jest z plastikami.
Kurka dzieki :wink:

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Mam pytanko, czy ten: http://www.kender.pl/p/7/4/green_stuff_ ... yczna.html Green Stuff, jest orginalny, czy to jakaś podróba? Wychodzi za niego dość tanio, także sprawiłbym sobie takie tuby.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

pewnie gs z Twojego linka to ten sam z tego linka: http://www.miniwargaming.com/content/y1pxRh8rf7e0 także jest jak najbardziej "oryginalny" cokolwiek miałeś na myśli używając tego określenia i opłacalny...

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Chciałem się upewnić, czy nie jest to coś w stylu http://www.allegro.pl/item601651837_mas ... stuff.html ;P
Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Mam pytanie

Chciałbym wrzucić figurki na magnesy neodymowe.
Słyszałem że jest jakiś lakier/farba z kawałkami metalu. Jak się go nałoży na movement traya to magnesy się do niego będą przyczepiać.

Szukałem po necie ale nie mogę znaleźć takich lakierów/farb.

Czy ktoś z Was wie jak się coś takiego nazywa i gdzie to można kupić ?

ODPOWIEDZ