Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Re: Szybkie pytania

Post autor: Tiger Brown »

No dobra, to postawmy kropkę nad i - i fioletową torebkę z greenstuffu.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Czym najlepiej zmywać figurki żeby farba w 100% puściła ? Czym metale, a czym plastiki ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Najlepiej poszukać na forum bo 100 raz byl ten temat już wałkowany.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Jak zrobić przejścia na pelerynce WE ?? [nie za bardzo wiem jak to zobrazować], ale chodzi mi oto, aby na fałdach pelerynki zrobić jasny zielony, a głębiej ciemny tylko tak żeby to jednolicie wyglądało...
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nakładasz ciemny, potem dodajesz ciut jasnego, nakładasz na bardziej wystających elementach, potem znowu trochę jasnego i to samo. Do tego proponuję lekko farbę rozwodnić.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Milo błagam cię, zero wysiłku z twojej strony :roll:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 52&start=0

A oprócz tego są dziesiątki innych turoriali w necie na ten temat.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Witam jest jakiś dobry rozpuszczalnik do kleju aby nie zniszczył plastiku? Kupiłem rhinosa i chce go rozkleić bez niszczenia modelu.
Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

mam pytanie - gdzie można TANIO (optymalnie 5 zł - szt. ) kupić drzewka do makiet w skali mniej więcej pasującej do battla? Podajcie linki lub adresy w Wawie.
z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Pijaku- wszystko zależy od tego, jakim klejem był klejony...jeśli CA, to wypadałoby użyć debondera...
http://www.martola.com.pl/pl144/produkt ... akrylowego
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Wie ktos może jak zabezpieczać metaliki żeby nie traciły na jakości? Biorąc pod uwage że były glazowane pigmentami i zwykłymi farbkami dzieki czemu w niektórych miejscach lekko zmatowiały...?

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

gervaz pisze:mam pytanie - gdzie można TANIO (optymalnie 5 zł - szt. ) kupić drzewka do makiet w skali mniej więcej pasującej do battla? Podajcie linki lub adresy w Wawie.
z góry dziękuję :)
jak szukałem w internecie to chyba nigdzie... ewentualnie możesz sam zrobić ale koszt i tak będzie raczej ponad 5 zł. no i zawsze zostaje allegro
Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

no właśnie też szukałem i nie znalazłem tanich drzewek. Gdybym się wziął za własną produkcję to na pewno koszty jednostkowe drzewka byłyby niższe niż 5 zł - tylko czasu by na to zeszło sporo, dlatego wolałbym raczej kupić...

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Skala, to jakcięmogę, ale od biedy mogą podejść do H0. Sęk w tym, że w takiej cenie to dostaniesz raczej niskie drzewka (treekin się schowa, ale treeman już nie :wink: )
Zadzwoń do sklepu Parowozik na stacji metra Świętokrzyska, ale umów się nie ze sprzedawcą, lecz z właścicielem p.Irkiem Rokoszem (to też pasjonat figurkowy, b.sympatyczny gość, nie codziennie jest w sklepie) i dogadaj się z nim, jak nie ma to może Ci sprowadzić. Jest kilka zestawów ~w takiej cenie jednostkowej np. Fallera lub Buscha.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Mam pytanie, szukam jakiś zamienników czerwonych farb GW. Szukam czegoś jaśniejszego od Scab Red, ale jednocześnie nie przechodzącego w pomarańcz jak Blood Red.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

gervaz pisze:no właśnie też szukałem i nie znalazłem tanich drzewek. Gdybym się wziął za własną produkcję to na pewno koszty jednostkowe drzewka byłyby niższe niż 5 zł - tylko czasu by na to zeszło sporo, dlatego wolałbym raczej kupić...
sklep na wilczej ma drzewka w sklali H0, chyba też większe. poszukaj
daje link do ich strony:
http://www.lokomodel.pl/index.php?cPath=149_151
]arrrr

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Szukam jakiegoś poradnika dot. malowania brązu (takiego metalu :D). Niestety chyba wszystkie tutoriale w necie dotyczą albo klasycznych metali albo brązu, ale w NMM. Może ktoś od siebie coś poradzi? :D

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Więc radze...
tin bitz jako baza rozjaśniony drybrushem albo mokrym pedzlem po krawedziach i najbardziej wystających elementach to wszystko glazowane scorched brownem i czarnym w najciemniejszych miejscach albo jak masz to po calości wash z brown inka całość rozjaśniasz miejscami po krawedzach mitrilem.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Tin Bitz + Dwarf Bronze + Mirthil Silver

LemonsMaster
Warzywo
Posty: 16

Post autor: LemonsMaster »

Czy da się kupić (jeśli tak, to czy w zestawach, czy pojedynczo) czaszki do podstawek? Chodzi mi o coś takiego, żeby do zrobionej podstawki dokleić jakąś czachę czy coś, żeby ładniej wyglądało. Szukałem w necie, ale nijak nie mogłem znaleźć. Mam tylko coś takiego, a nie wiem, czy są tam takowe czaszki.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

może po prostu kup regiment szkieletów
]arrrr

ODPOWIEDZ