Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Re: Szybkie pytania

Post autor: Cormagh »

kubencjusz pisze:Ja znów mam pytanie. Co zrobić by po wycinaniu dużej ilości modeli i usuwaniu nadlewów mój kciuk nie wyglądał jakby ktoś na nim grał w kółko i krzyżyk... skalpelem. Oczywiście dodam że do wycinania z wypraski używam kleszczy(cążek czy jak się to tam nazywa).
Spoko, jak już Ci skóra w tym miejscu pokryje się odpowiednio dużą liczbą blizn, to stwardnieje :mrgreen:

P.S. a tak na poważnie, to nie pchaj ostrza na siłę w kierunku kciuka, tylko przy cięciu "bujaj" nim w górę i w dół, używając przy tym nieco mniej siły. Możesz jeszcze użyć innej techniki (raczej przy bardziej "plaskatych" wypraskach) - kładziesz wypraskę na desce (kawałek MDF-u to absolutna podstawa w warsztacie) i wtedy szturmujesz dechę. Moja ma już tyle blizn, co Conan Barbarzyńca :lol2:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Czy jeśli pomaluję górę coven throna bejcą a "eteryczność" washami a potem wszystko pokryję matem to będzie duża różnica? Będzie to wyglądało w miarę? Bo ogólnie mam taki problem, że chcę całą armię zrobić bejcą, ale efekt eteryczności chyba bejcą nie dam rady zrobić. No chyba, że macie jakieś pomysły?
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Dla odmiany tym razem o coś zapytam :)
Mam problem z farbami liqud gold, mianowicie po zwashowaniu ich washami walejo:
Obrazek

kompletnie tracą połysk i matowieją, może ktoś pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu, washe GW odpadają bo devlan mud capi jak nie wiem co.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Mam takie pytanko, jak najsprawniej "zdrapać" GS (już dawno wyschnięty) z metalowej figurki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Krell: Problem nie tkwi w farbkach liqud gold tylko w washu. Jeśli washe GW i Vallejo odpadają to możesz spróbować jeszcze robić wash samemu z farbki i glaze medium lub farba+woda+śladowe ilości plynu do naczyń nakladane wieloma cienkimi warstwami (glazy).

Ale musisz się liczyć z tym że czym byś nie washowal metaliki zawsze stracą część połysku.

@Mishu: Skoro jest metalowa to wsadź ją do rozcieńczalnika; GS stanie się sprężysty i sam odejdzie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Tak jak pisze arbiter, ale poza tym to,że są złote elementy to nie znaczy, że wszystko musi się świecić, jak... Wiadomo, że złoto matowieje pod washem, potem wyciąga się je na wystających elementach...

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

@Rasti, Krell, Cormagh
Co do tego, że kciuk twardnieje to zauważyłem. Po tym jak przygotowywałem 3 metalowe yeti przez tydzień miałem problem z pisaniem smsów. Rękawice klawe ale też nie skorzystam. A co do podkładki też mam. Niby wszystko powinno iść ok ale niektóre elementy z pożal się boże thundertuska mnie dobijają. Jak można dać łącznik z wypraską na włosie. Dosłownie plastikowym włosie...

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Zależy mi na odpowiedzi dlatego wklejam też do szybkich pytań: Jeśli odlewa się strzykawką w domowych warunkach, to istnieje jakiś specyfik który może wyczyścić plastikową strzykawkę z żywicy nie niszcząc jej przy tym?

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

BoB miniatures pisze:Zależy mi na odpowiedzi dlatego wklejam też do szybkich pytań: Jeśli odlewa się strzykawką w domowych warunkach, to istnieje jakiś specyfik który może wyczyścić plastikową strzykawkę z żywicy nie niszcząc jej przy tym?
Ja po użyciu strzykawkę przepłukuję solidnie wodą - nie jest to metoda idealna i jakieś drobne cząstki zostają na ściankach, ale strzykawka nadaje się do użycia co najmniej 3-4 razy. Więcej nie ma sensu, nową kupisz za złotówkę.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Moja wytrzymuje z 50 odlewów i jest nadal do użytku 8) Wymieniam dopiero jak zetrze mi się podziałka.
Ale wiecie, tajemnica zawodowa :wink:

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

kubencjusz pisze:@Rasti, Krell, Cormagh
Co do tego, że kciuk twardnieje to zauważyłem. Po tym jak przygotowywałem 3 metalowe yeti przez tydzień miałem problem z pisaniem smsów. Rękawice klawe ale też nie skorzystam. A co do podkładki też mam. Niby wszystko powinno iść ok ale niektóre elementy z pożal się boże thundertuska mnie dobijają. Jak można dać łącznik z wypraską na włosie. Dosłownie plastikowym włosie...
Do metali zainwestuj w pilniczki, oszczędź sobie życia, poważnie. Byłem sceptykiem, ale kumpel mnie namówił i nie żałuję. Ja mam takie : http://www.gf9.com/Default.aspx?tabid=348&art_id=2870
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Jasif pisze:
kubencjusz pisze:@Rasti, Krell, Cormagh
Co do tego, że kciuk twardnieje to zauważyłem. Po tym jak przygotowywałem 3 metalowe yeti przez tydzień miałem problem z pisaniem smsów. Rękawice klawe ale też nie skorzystam. A co do podkładki też mam. Niby wszystko powinno iść ok ale niektóre elementy z pożal się boże thundertuska mnie dobijają. Jak można dać łącznik z wypraską na włosie. Dosłownie plastikowym włosie...
Do metali zainwestuj w pilniczki, oszczędź sobie życia, poważnie. Byłem sceptykiem, ale kumpel mnie namówił i nie żałuję. Ja mam takie : http://www.gf9.com/Default.aspx?tabid=348&art_id=2870
Metali to już raczej nie będzie, failcast wszystko wkrótce wyprze ,a tak przy okazji :
Jak odtłuszczacie finecasty?
Szorowałem przez 15 min, gorącej wody się boje bo mi powygina detale :( ,a podkład ciągle się nie trzyma, nawet z areo.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jasif pisze:
kubencjusz pisze:@Rasti, Krell, Cormagh
Co do tego, że kciuk twardnieje to zauważyłem. Po tym jak przygotowywałem 3 metalowe yeti przez tydzień miałem problem z pisaniem smsów. Rękawice klawe ale też nie skorzystam. A co do podkładki też mam. Niby wszystko powinno iść ok ale niektóre elementy z pożal się boże thundertuska mnie dobijają. Jak można dać łącznik z wypraską na włosie. Dosłownie plastikowym włosie...
Do metali zainwestuj w pilniczki, oszczędź sobie życia, poważnie. Byłem sceptykiem, ale kumpel mnie namówił i nie żałuję. Ja mam takie : http://www.gf9.com/Default.aspx?tabid=348&art_id=2870
Jeśli chodzi o pilniczki, to najbardziej uniwersalny i przydatny jest ten płaski z jednej strony, a półokrągły z drugiej, ze zwężanym końcem. Niestety, jest tylko w zestawach iglaczków, osobno nie widziałem go nigdzie.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Krell pisze:Jak odtłuszczacie finecasty?
Szorowałem przez 15 min
Samą wodą czy z czymś?
Mnie się sprawdza letnia woda z mydłem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Arbiter Elegancji pisze:
Krell pisze:Jak odtłuszczacie finecasty?
Szorowałem przez 15 min
Samą wodą czy z czymś?
Mnie się sprawdza letnia woda z mydłem.
płyn do mycia naczyń :)
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

[quote="Krell
Metali to już raczej nie będzie, failcast wszystko wkrótce wyprze ...[/quote]

I co z tego? Są ludzie, których nowe figsy Failcastowe kompletnie nie ruszają z uwagi na brzydotę nowych modeli (dwarfs). METAL FOREVER :!: :!: :!: :wink: .

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Asassello pisze:
Arbiter Elegancji pisze:
Krell pisze:Jak odtłuszczacie finecasty?
Szorowałem przez 15 min
Samą wodą czy z czymś?
Mnie się sprawdza letnia woda z mydłem.
płyn do mycia naczyń :)
Używalem plynu i po 20 :shock: minutach szorowania było znośnie, wiecie może czy chropowatości w niektórych miejscach można uznać jako powód do reklamacji?

Pozdrawiam

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.


Pytania:
1. Po co do farb dodaje sie alkoholu? jako chemik mam dostep do 96% EtOH, czy to nie zniszczy wlasciwosci farby?
2. Czy trzeba utrwalac jakos swoje dzielo przed zluszczeniem? Czy mozna uzyc zwyklego lakieru do wlosow, czy tez lakier zostawi polysk?
3. Czy mozna mieszac ze soba kolory metaliczne z "normalnymi"? Np. gold i blood red zeby osiagnac cos na ksztalt copper.
4. Czy zaleca sie uzywac wody destylowanej czy mozna zwyczajnej?

Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Gnomen

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

1. Nigdy nie dodawałem, także nie widzę sensu. Chyba, że mowa o jakiś farbach na bazie alkoholu.
2. Ogółem utrwala się przed starciem i odpryśnięciem farby. Polecam kupić porządny matowy lakier. Akrylowy.
3. Można mieszać. Co z tego wyjdzie - różnie może być.
4. zwyczajna jak najbardziej.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Spotkałem się z dodawaniem alkoholu do farb w celu uzyskania washa. równie dobrze można użyc jakiegokolwiek detergentu, ale pomysł można przetestować.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ