Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

Nie szkoda alkoholu :?: :wink: [-X . Jak mawiał Fijewski: "...A przecież można inaczej..."

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

taki offtopic: U mnie w lab, to szklo laboratoryjne myje sie 96%EtOH. dziennie zuzywa sie ok. 1 litra. A pomysl, ze wodka to 40% :)

Dziekuje za wyjasnienia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Krell pisze: Jak odtłuszczacie finecasty?
Szorowałem przez 15 min, gorącej wody się boje bo mi powygina detale :( ,a podkład ciągle się nie trzyma, nawet z areo.
Ja wszystkie figurki "marynuję" (zwykle dzień, dwa) w denaturacie. Doskonale likwiduje tłuszcz, farby na starych figsach też ładnie dają się po takim zabiegu usunąć.
Można by i w czystym alkoholu, ale szkoda :wink:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

robię stół do gry z dwóch styrodurowych kawałków. Jaka powinna być szerokość pola bitwy? Czy 50 cali wystarczy?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

gra się najczęściej na stolach 48x72 cale. Jeśli masz miejsce to warto zrobić odrobinę szerszy bo dodatkowe miejsce zawsze się przyda przy wystawianiu i na "poległe" modele.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Gibon

Post autor: Gibon »

Jak przeprowadza się cieniowanie i jak powinno się to robić poprawnie?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Cieniować można na wiele różnych sposobów, najpopularniejszy to layering.
Kilka slów na ten temat masz w tym artykule:
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=948
"wet blending" na razie możesz w ogóle sobie odpuścić.
Ogólnie są setki tutoriali w sieci, wystarczy że wygooglasz sobie "layering tutorial" czy " Warhammer layering tutorial". A i na tym forum możesz trochę na ten temat poczytać, np tu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=10752
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Cieniowanie polega na nakładaniu efektu cienia w zagłębione powierzchnie, a do tego dobre są washe, potem robisz tylko rozjaśnienia layeringiem, czy czym ci tam wygodnie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Mam pytanko, zna ktoś sklep polski który prowadzi sprzedaż figurek Black Scorpion Miniatures z serii Tombstone? (albo ktoś ma na sprzedaż? :P)


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

jakieś pomysły z czego można zrobić dużą podstawkę? taką jak ma np.Arachnarok
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

3mm plasticard
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Podstawkę można też zrobić ze spienionego PCV. Można go kupić w arkuszach. Grubość - różna. Można ciąć nożem, dosyć dobrze się to obrabia. Można też z tego robić traye np.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

smiejagreg pisze:Podstawkę można też zrobić ze spienionego PCV. Można go kupić w arkuszach. Grubość - różna. Można ciąć nożem, dosyć dobrze się to obrabia. Można też z tego robić traye np.
+1
Zarąbisty materiał, najlepsza grubość to 3mm. Robię z tego traye właśnie, chociaż ostatnio także zrobiłem z tego furmankę do skavenów. Jak się uwinę z całością to może i foty zapodam.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

szukam czystej kalkomani? wie kto co gdzie i za ile i czy w ogóle idzie to dostać?

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Kefasie, najprościej chyba kupić produkt techmodu, powinien być w większości sklepów modelarskich... Nie jest to przesadnie droga sprawa...
A co będziesz drukował? Jeśli pięciomilimetrową [albo mniejszą] szryfturę gotycką, to zostaw kilka literek dla starego Lorda :wink:

PS- O masz, nawet ci rzeczony znalazłem...

http://www.martola.com.pl/pl1563/produk ... l_130x90mm

http://www.mojehobby.pl/products/Clear-Decal.html
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Gibon

Post autor: Gibon »

Nie wiem czy odpowiadacie tutaj na takie pytanie, ale kto pyta nie błądzi :). Jakie kolory polecacie do pomalowania Abominacji z armii Skaven? Ogólnie jakie kolory bardzo przydają się do malowania szczurków?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Tu nie nazwy farb są ważne. Przejrzyj Coolminiornot, tam z pewnością trochę abomek się znajduje, określ sobie generalnie kolorystykę, żeby pasowała do reszty armii i potem kombinuj, które farby wykorzystać. Jeśli farba zbyt jasna, można ją przyciemnić inną i odwrotnie. Natomiast jeśli zaczynasz dopiero zabawę w malowanie - zaczynaj od mniejszych egzemplarzy, daj sobie na Abomkę trochę czasu...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja mam pytanie związane z pigmentami. Pomyślałem, że moim BG przybrudziłbym trochę buty i szmatki.
Gdzie mogę nabyć jakiś typowy piment? Taki brązowy ala błoto, kurz.
Do tego z czym to się je? Jak to się nakłada, można to "dodać" do polakierowanych już modeli? Czy po nałożeniu trzeba to lakierować żeby było trwalsze?
8)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Rasti - może ten tekst i dyskusja da odpowiedź :

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=42202

Pigmenty różnych firm kupisz w każdym modelarskim - moje hobby, martola, jadar hobby....

Pozdro- i pochwal się potem efektami ;)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dziękować. :)

ODPOWIEDZ