Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Re: Szybkie pytania

Post autor: Equos »

thx :D

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

szybkie pytanko mam : czym można zmyć farbę z żywicznych figsów?
Come crawling faster, obey your Master...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shadryss
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Shadryss »

Szybciutkie pytanko...
czym rozcieńczać metalizery z vallejo?
Old gold itd?
Follow me if I advance,
kill me if I retreat,
avenge me if I die
W/D/L
Empire 3/1/1
Dark Elves 0/0/0

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Spirytusem

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Belzebub pisze:Spirytusem
Takie marnotrawstwo :shock:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja używam denaturatu, jest tańszy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Shadryss pisze:Szybciutkie pytanko...
czym rozcieńczać metalizery z vallejo?
Old gold itd?

Najlepiej izopropanolem, sprzedawany 20zł/litr na allegro pod nazwą IPA cleaser do głowic magnetycznych.

Używalny też jako zmywacz do pędzli po metalizerach, mycia aero (ale nie metalizera, nie wlalbym go do aero :) ) lub środek do utrwalania pigmentu.


Ma 1001 zastosowań w warsztacie, ja bez niego ani rusz :wink:
Obrazek

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

siema!
spotkał się ktoś kiedyś z zestawem mew lub jakichś ptaków które je przypominają, do dioram?

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Witam mam szybkie pytanie na temat farby transparent yellow od vallejo .
Jaką to ma konsystencje ?
Czy rozcieńcza się to przed malowaniem?
Czy po zaschnięciu jest matowa?

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

pytanie do posiadaczy nowych farbek gw: Dużo maluję ostatnio białym i kupiłem sobie white scar do rozjaśniania. Mieszam go z shadow grayem starym. Kiedy jeszcze używałem starego dobrego skull white nie było problemu, W tym nowym białym jest mnóstwo jakiegoś pyłu, beznadziejnie się tym maluje, a nawet lekkie rozwadnianie farbki powoduje jeszcze większe uwydatnienie tego "pyłu". Czy jest to wina akurat mojej farbki czy po prostu white scar jest do bani? Jaki więc polecacie zamiennik, jeżeli chcę konkretnie to samo co stary skull white? No na koniec jeszcze się wyżalę, że naprawdę bardzo się rozczarowałem tym nowym produktem.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

basically farba składa się z pigmentu, medim, akrylu/akrylowinylu/oleju/itp i ew. wody

z Twojego opisu wynika, ża mało jest tam medium lub akrylu. Takiego samego nie załatwisz, ale kropla-dwie glaze medium vallejo może by pomogła :idea:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja tam od zawsze używam wszystkich szaro białych od Vallejo - Model Color i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no kurde nie po to kupuje farbkę żeby jeszcze jakieś specyfiki dokupywać. Jak konkretnie to zadziała? Rozpuści ten pył? On jest normalnie widoczny gołym okiem. Czy to wina konkretnego egzemplarza czy wszystkie takie są? A jak jest z białym z serii base?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Mój pomysł - założyć topic z uwagami co do nowych farbek GW, może więcej takich jest...

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Wie ktoś może jak nazywa się taka plastelino podobna masa służąca do "klejenia" prototypów, tak żeby można było zrobić im zdjęcie w całości, ale jednocześnie żeby nie skleiły się na stałe? Trochę zawile, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Blu Tack
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

jakimi kolorami najlepiej glazować skóre a przede wszystkim twarze żeby nadać im ładny "żywy" odcień? fioletami? czerwonymi?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

fioletowy, czerwony i niebieski
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

mam pytanko malutkie. jakimi kolorami malujecie kopyta od koni. jak dla mnie to bym zrobil bleached bonem i przyciemnij lekko drybrushujac bestial brownem.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ