Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Grabz »

Kefas pisze:będę robił TAU w stylu samurajskim i potrzebuję bambusa na podstawki ktoś podda pomysł gdzie coś takiego można kupić albo jak zrobić? :D
Kiedyś ktoś wrzucał skład do mordki, orki zrobione na czajnastajl, oile dobrze pamiętam babusy były robione z wyprasek+GS. Kiedyś były modne rolety(chyba bambusowe) takie cienkie patyczki, skalą i wyglądem chybaby pasowały.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Grabz pisze:Kiedyś były modne rolety(chyba bambusowe) takie cienkie patyczki, skalą i wyglądem chybaby pasowały.
+1
Również sądzę, że coś takiego dałoby radę. Porozglądaj się za takimi matami, służą też jako obrusiki, o ile tak mogę rzec. Coś powinieneś znaleźć. Chyba są z trzciny.... lub czegoś podobnego.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Pytanie tylko czy skala będzie pasować... gotowy bambus byłby idealny ale nie mogę tego nigdzie znaleźć :(


ed

chyba coś już znalazłem w skali:

Obrazek

mam jeszcze to:

http://www.wargamerau.com/forum/index.p ... pic=110815

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

jak pomalować miedź ze śniedzią metalikiem?

myślałem aby coś takiego: shining gold + scorched, wash "śniedziowy" (czyli turkus), do mieszanki scorcheda i s. golda milthir silver i tym rozjaśniać, co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

tedzio pisze:jak pomalować miedź ze śniedzią metalikiem?

myślałem aby coś takiego: shining gold + scorched, wash "śniedziowy" (czyli turkus), do mieszanki scorcheda i s. golda milthir silver i tym rozjaśniać, co o tym myślicie?
Da radę. Ale uzylbym chainmail zamiast mithril.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

zamiast dodawać srebra i wychodzić od złotego lepiej zrobić tin bits i dwarf bronze lepsze odcienie na miedź.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Szukam tutków nt. malowania broni metalikami, chodzi mi o malowanie światła na ostrzach itp. Jeśli by ktoś miał, byłbym wdzięczny...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

dexterzg pisze:zamiast dodawać srebra i wychodzić od złotego lepiej zrobić tin bits i dwarf bronze lepsze odcienie na miedź.

+1

Bardzo lubie tin bitz do dwarf bronze'a, całość pociśnięta ogrynem i rozwodnionym devlanem <3
Obrazek

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

smiejagreg pisze:Szukam tutków nt. malowania broni metalikami, chodzi mi o malowanie światła na ostrzach itp. Jeśli by ktoś miał, byłbym wdzięczny...
Czodzi ci o MNMM?
Jeśli tak to można to robić na dwa sposoby:
-zaczynasz od mieszanki ciemnego metalika z czarnym i rozjaśniasz do bardzo jasnego srebra, rozjaśnienia i cienie rozkładasz w taki sposób jak nmm
tutek:
http://www.youtube.com/watch?v=zhJcRVLqpVk&feature=plcp - 3:26
-druga metoda to zpodkładowanie miecza jasnym srebrnym ,a później nakładanie czarnych glazów w ciemne miejsca .Ta technika jest trudniejsza ale daje lepsze efekty

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajnie, takie przejścia uzyskuje się aero bardzo łatwo, pędzlem w przypadku metalików jest imho zdecydowanie trudniej...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

smiejagreg pisze:Fajnie, takie przejścia uzyskuje się aero bardzo łatwo, pędzlem w przypadku metalików jest imho zdecydowanie trudniej...
W sumie to nie zupełnie pędzlem jest, aż tak trudno. Polecam stosowanie vallejo glaze medium i odpowiedniego pędzla (w tym zakresie, to akurat masz sporo dośw. ;-) ). Weź sobie jakieś śmieciowe bitzy w postaci mieczy czy czegoś i poćwicz na nich.

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

smiejagreg pisze:Fajnie, takie przejścia uzyskuje się aero bardzo łatwo, pędzlem w przypadku metalików jest imho zdecydowanie trudniej...


http://www.youtube.com/watch?v=38wyPsAzp14 - 4:26
Tutaj masz jak zrobić taki mieczyk pędzlem używając wet-bledingu ,efekt jest według mnie ładniejszy niż przy aero, a dzięki retarderowi zawartemu w glaze medium ma się dużo czasu na uzyskanie gładkiego przejścia.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Muszę w końcu kupić to glaze medium, już dość dużo się naczytałem na temat tego specyfiku...

Grumsha
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Grumsha »

mam pytanie moze mi ktoś powiedzieć jak dobrze pomalować choas warhounds? chce żeby miały czerwoną skóre ku chwale khorna i myślę na jaki kolor pomalować grzywy od jakiego koloru bazowego skóry byście zaczeli?
http://volomir.blogspot.com/2011/07/hig ... -step.html jak można uzyskać tak płynne przejśćia miedzy odcieniami? czy taki efekt można uzyskać tylko aerografem ?

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Ja tam robie chaos black+ blood red 1:5 i sukcesywnie kłade rozcieńczone, wodniste warstwy z coraz większą ilością czerwieni. Klasyk, ale skuteczny.
Obrazek

Grumsha
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Grumsha »

móglbyś zapodać zdjęcie? i czym nakladacie taki stosunek xD? powiedzmy 1 pędzel chb i 5 pedzli br? :mrgreen: w sumie ja tak nigdy nie malowałem...coś na zasadzie malowania płaszczy? i w sumie jak nakladasz ciemna barwe i potem coraz jasniejsze to te ciemne przebijaja przez te jaśniejsze tworząc przejcia :>?

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Ma ktoś może pomysł jak zrobić bluszcz/winorośl lub inne coś co sie pnie po budynkach?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Kręcone z cieniutkich drucików miedzianych (załatw jakiś kabel elektryczny lub uzwojenie malutkiego silniczka) oraz listki cięte z papieru i przyklejane do drucików.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Albo kupić poison ivy z Army Paintera i zaoszczędzić sobie tydzień życia.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Tydzień życia? No, jak się kto guzdrze... :wink:
Przesyłka na drugi dzień nie przyjdzie, więc czasowo może wyjść na to samo. A mamona zostanie na coś chłodzącego w lipcowe upały.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

ODPOWIEDZ