Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szybkie pytania

Post autor: Brushlicker »

A do gry polecałbym farbę biały podkład -> farbę kremową -> rozjaśnienia ->jakiś pasowny brązowy wash od GW (agrax? )
Obrazek

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Uzywal ktos moze podkladu pod panele XPS 6m? Nadaje sie to to do makiet budynkow?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

O ile się nie mylę, podkłady pod panele wykorzystywał Quidamcorvus - wystartuj do niego, jak go znam, na pewno pomoże :wink: ...

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Co prawda to nie to forum, ale może ktoś będzie wiedział: jak przykleić drzewce sztandaru, kopie i rohatyny w figurkach "Ogniem i mieczem", żeby nie odklejały się przy pierwszym mocniejszym dotknięciu? Metoda green stuff + superglue zawiodła.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Duderson pisze:Co prawda to nie to forum, ale może ktoś będzie wiedział: jak przykleić drzewce sztandaru, kopie i rohatyny w figurkach "Ogniem i mieczem", żeby nie odklejały się przy pierwszym mocniejszym dotknięciu? Metoda green stuff + superglue zawiodła.
A może warto spróbować Poxipol?

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Mam takie pytanka:
1. Czym przekleić coś wykonanego z gipsu do podstawki
2. Jak przykleić potem do tego figsa aby nei odpadał ;]
3. Jak zrobić rdzawe zacieki
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsfinek pisze:1. Czym przekleić coś wykonanego z gipsu do podstawki
cyjanoakryl
Morsfinek pisze:2. Jak przykleić potem do tego figsa aby nei odpadał ;]
Na dlugi pin
Morsfinek pisze:3. Jak zrobić rdzawe zacieki
Tak jak Rdzę, czyli pigmenty lub farbami (vermin brown + pomarańczowy na przyklad). Tutoriali do rdzy jest mnóstwo w internecie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Arbiter Elegancji pisze:
Morsfinek pisze:1. Czym przekleić coś wykonanego z gipsu do podstawki
cyjanoakryl
Morsfinek pisze:2. Jak przykleić potem do tego figsa aby nei odpadał ;]
Na dlugi pin
Morsfinek pisze:3. Jak zrobić rdzawe zacieki
Tak jak Rdzę, czyli pigmenty lub farbami (vermin brown + pomarańczowy na przyklad). Tutoriali do rdzy jest mnóstwo w internecie.

pkt3

Chodzi mi o zacieki, spływająca rdza po farbie niż sam kolor szukam i dojść nie mogę niestety - ktoś gdzieś napisał, że można to zrobić glazami i koniec wypoiwedzi - potrzewbuję raczej bliższego i bardziej łopatologicznego tutka ;f
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek-osw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: tomek-osw »

Witam !
Jestem bardzo początkujący w malowaniu, wręcz raczkuję, więc proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie okaże się głupie... Otóż na czubku pędzla jedno włókno odgięło się i odstaje od całości, raz, że utrudnia to malowanie np oczu to jeszcze przez to na pędzel nabiera się za dużo farbki... po wypłukaniu i wysuszeniu wygląda normalnie, ale jak przy kolejnym malowaniu nabieram farbki to po dwóch trzech "nabraniach" włókno znowu się odgina... jak można sobie z tym poradzić ? Przyciąć ? Wyrwać pincetą ? Dziękuję z góry za pomoc !

Pozdrawiam
Tomek
"Przeklęta knieja. Zawsze mi przypomina te zniewieściałe elfy." Kagain

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsfinek pisze:Chodzi mi o zacieki, spływająca rdza po farbie niż sam kolor szukam i dojść nie mogę niestety - ktoś gdzieś napisał, że można to zrobić glazami i koniec wypoiwedzi - potrzewbuję raczej bliższego i bardziej łopatologicznego tutka ;f
Po prostu pendzlem malujesz odpowiedni ksztalt. w tym wypadku zacieku.
tomek-osw pisze:Witam !
Jestem bardzo początkujący w malowaniu, wręcz raczkuję, więc proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie okaże się głupie... Otóż na czubku pędzla jedno włókno odgięło się i odstaje od całości, raz, że utrudnia to malowanie np oczu to jeszcze przez to na pędzel nabiera się za dużo farbki... po wypłukaniu i wysuszeniu wygląda normalnie, ale jak przy kolejnym malowaniu nabieram farbki to po dwóch trzech "nabraniach" włókno znowu się odgina... jak można sobie z tym poradzić ? Przyciąć ? Wyrwać pincetą ? Dziękuję z góry za pomoc !

Pozdrawiam
Tomek
Najlepiej zainwestować w pędzle lepszej jakości (z naturalnego włosia). Wycinanie, wyskubywanie może pomóc ale może też pogorszyć sytuację. Nie powiedziane że ten problem się nie powtórzy z kolejnymi wloskami. Dlatego warto kupić lepsze pędzle, dlużej trzymają szpic.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Pewnie już było...

Jak finecast reaguje na kąpiel w DOT4?

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

źle.

Gdzieś był topic o tym =P~
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Chcę przykleić nasiona brzozy imitujące liście. Robić to przed lakierowaniem czy po (tak jak trawkę)?

Edit a co do powyższego to masz: w wamodzie i docie.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

pkt3

Chodzi mi o zacieki, spływająca rdza po farbie niż sam kolor szukam i dojść nie mogę niestety - ktoś gdzieś napisał, że można to zrobić glazami i koniec wypoiwedzi - potrzewbuję raczej bliższego i bardziej łopatologicznego tutka ;f
Oleje albo emalie, robi się kropeczki i rozciera w wybranym kierunku pędzlem nasączonym white spirytem, benzyną do zapalniczek.
tomek-osw pisze: Przyciąć ? Wyrwać pincetą ?
Ja zawsze wycinałem/wycinam przy skówce (w w&n s7 też ;))
Śmiało :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

washe olejne!

malujesz obiekt -> vallejo gloss/satin varnish -> farba olejna w kolorze palonej sieny + terpentyna (dużo terpentyny)

nakładasz jak polecił jurak, lub budując kształt zacieków jak glejzy.
po wyschnięciu olejnej farby na takiej powirzchni (w sensie że gładkiej) można przesuwać nawet pigment pędzlem nasączonym. Satysfakcja gwarantowana :wink:
Obrazek

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Dokładnie o coś takiego mi chodziło, teraz tylko przetestować :)

Dzięki chłopaki, jedna z pierwszych w pełni satysfakcjonujących mnie odpowiedzi tutaj a nie tylko po łebkach :P
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

JochnyWalker pisze:washe olejne!

malujesz obiekt -> vallejo gloss/satin varnish -> farba olejna w kolorze palonej sieny + terpentyna (dużo terpentyny)
w przypadku washy stosuje się tylko gloss
w przypadku zacieków lepszy jest jakiś satin/matt

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Używał ktoś może plastic putty od vallejo ?
Jak się tego używa?
Jakie jest to po zaschnięciu, raczej elastyczne ,jak gs czy raczej coś innego?

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Poszukuję dobrej lampki do malowania. Byłem w sklepie poprosiłem o żarówkę imitującą światło dzienne i dostałem odp, że oczywiście już daję. Wracam do domu i w mojej lampce żarówka owa nie działa natomiast w żyrandolu ewidentnie daje normalne, obrzydliwie żółte światło.

Ma ktoś może coś na oku, w sklepie Polskim bądź allegro?
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

http://www.maluje.pl/Zarowka-energooszc ... -2536.html
ja mam jedną z takich 5500k jak na allegro
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... gory=89943
5500k i się przyjemnie maluje, żarówa naprawdę fajna, zwykły gwint e27
Chociaż kusi mnie żeby sobie kupić tą pierwsza 6500k

ODPOWIEDZ