Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Matis »

Witajcie
Czy podrzuci ktoś link do tutoriala lub spróbuje mi to łopatologicznie wyjaśnić, jak pomalować model tak, by wyglądał na eteryczny? [-o<
Z góry dziękuję.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Matis pisze:Witajcie
Czy podrzuci ktoś link do tutoriala lub spróbuje mi to łopatologicznie wyjaśnić, jak pomalować model tak, by wyglądał na eteryczny? [-o<
Z góry dziękuję.
Wash Nihilakh Oxide na biały podkład i jak wyschnie drybrush białym. Wychodzi spoko, w wolnej chwili wrzucę do swojej galerii strzygę zrobioną w ten sposób. Jak chcesz się bardziej pobawić to możesz w niektórych miejscach dać Biel-Tan Green.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Aseoks pisze:Nie chcę się przekopywać przez to wszystko, jakiś sposób na zmycie paru warst farby z plastiku??
wrzucasz do płynu hamulcowego dot 3

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

A to nie tylko metale, plastiku nie rozpuszcza?
_______________________________

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

nie rozpuszcza, do metali użyj rozpuszczalnika nitro (lepszy efekt)

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

ok, dzięki wielkie za pomoc :)
_______________________________

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

Witam
Czy macie jakiś sprawdzony sposób na malowanie symboli? Chodzi mi o płaszcz dark riderów. Chce namalować symbole Dark elvów ewentualnie jakieś ozdoby.
Pytanie numer dwa. Jestem laikiem w malowaniu lecz chciałbym zaczać wreszcie malować swoje figsy. Dziś starałem się zrobić taki sztandar. Przy próbie położenia skull white (cytadela) farba (fioletowa) strasznie przechodziła przez białą. Jaki błąd popełniam ??
https://www.youtube.com/watch?v=R43kZ7_ ... 1&index=14 (filmik)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Bez zdjęć tego co się stało trudno jest powiedzieć co robisz nie tak, pamiętaj że freehand nie jest łatwy. Załóż wątek nt swoich prac i tam będziesz mógł liczyć na konstruktywną krytykę (no i krytykę ;) )

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Przy malowaniu freehandów nie ma żadnych specjalnych technik. Tak jak malowanie obrazów wymaga to bardzo wiele doświadczenia, treningu i wyczucia.
Dark efickie symbole są prostymi geometrycznymi runami więc jest łatwiej (co nie znaczy że zupełnie łatwo) wymagają przede wszystkim pewnej ręki i dobrej konsystencji farby. Poćwicz na płaskich plastikowych bitsach (płaskie sztandary, kawałki czołgów od 40K). dopiero jak osiągniesz zadowalający efekt przesiądź się na płaszcze które z racji pofałdowań są trudniejsze.
valve pisze:Dziś starałem się zrobić taki sztandar. Przy próbie położenia skull white (cytadela) farba (fioletowa) strasznie przechodziła przez białą. Jaki błąd popełniam ??
Nakładanie czystej bieli na ciemną bazę to z założenia słaby pomysł (wyjątkiem jest areograf). Ale jeśli bardzo chcesz to musisz po prostu nałożyć więcej niż jedną warstwę. Generalna zasada jest zawsze taka że nakłada się kilka cienkich warstw.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Możesz też wydrukować sobie kalkomanie, to nie malowanie ale efekty daje niezłe, a poza tym patrz wyżej, malowanie malowanie i malowanie.

valve
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: valve »

dzięki za odpowiedz:)! chodz i o to ze staram sie nauczyc jako tako malować swoje figsy i kazda rada sie przyda: )

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Ja polecam przemyśleć wzorek, narysować go sobie wcześniej na kartce. Jak nie masz pewnej ręki, to możesz delikatnie narysować go na powierzchni docelowej, aby później już pewnie machać pędzlem.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

A ja radzę, i to nie złośliwie zacznij od prostych rzeczy, a baner zostaw sobie na koniec. Wtedy będziesz miał opanowaną gęstość farby, grubość pędzla i ogólne co i jak.

Zacznij od prostych rzeczy i idź do skomplikowanych skoro chcesz pomalować całą armie tych to też tych szeregowych z ostatniego a nie tylko sztandar.

Awatar użytkownika
salix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123

Post autor: salix »

szybkie pytanko dla kolegów modelarzy:

potrzebuje pewnego bitza- chodzi mi o jakiegoś sokoła,orła lub sępa siedzącego na rękawicy skórzanej prawej reki lub bez ręki (wielkość standardowo pasująca do systemu warhammer warmachine. w sumie patrzyłem za ptakiem trzymanym przez bretońskiego jeźdźca- w ostateczności może być ale spytam sie czy ktoś widział w jakiś polskim sklepie podobnego bitza albo lepszego?

dzięki
Kloc orków wbija się w 3 obslugantów i krasiowego master inżyniera- fartem wbija ino 1 rane, krasie oddają 5 ran i orkowie czmychają...po kilku nieudanych szarżach- kloc orków znika bezpowrotnie a inżynier spokojnie wraca do maszyny...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »


Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

albo coś z tej aukcji (nie, to nie jest moja aukcja...)
http://allegro.pl/reaper-wyprzedaz-fami ... 16113.html
jest tam jakiś ptak...

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Potrzebuje porad jak Malować Złoto i Srebro?,jakieś tutoriale krok po kroku etc. :)
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wiesz jest różnica między malowaniem złotego / srebrnego NMM a zwykłymi farbkami metalicznymi :)
może doprecyzuj o co ci chodzi

na coolminiornot tego powinno byc sporo zarowno NMM jak i zwykle
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Mam Metaliczne Kolory Firmy citadel te od GW i nie wiem jak powinienem nimi malować.Jeszcze przy wypukłych częściach jestem w stanie dać sobie rade,ale przy płaskich(typu zbroje) jest ciężej.Potrzebuje rady jak dobrze uzywać tych farb :wink:
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hmm
zalezy co chcesz osiągnąć

kładziesz podkład, bazę farby, możesz trochę rozjaśnić, pokrywasz washem wedle uznania (agrax, nuln, czy sepia np), wyschnie to robisz ponownie rozjaśnienia i/lub krawędzie najjasniejszym
nie bardzo jest tu jakaś filozofia moim zdaniem :)

mozna użyć kilku washy po sobie żeby część powierzchni metalicznych zabrudzić bardziej lub mniej

im więcej warstw i cieni tym będzie to łatwiej wyglądało, ale dłużej ci zejdzie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ