Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Moss
Wałkarz
Posty: 64

Re: Szybkie pytania

Post autor: Moss »

Mam pytanie. Mianowicie nie potrafię uzyskać gładkiej, śnieżnobiałej bieli na moich HE. Zastanawiam się, czy nie jest to wina farby. Czy to normalne, że przy rozrabianiu farbki z wodą robi się dużo bąbelkow, które znikają dopiero przy schnięciu farby?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Tez tak kiedyś miałem za bardzo mieszałem farbkę z woda a wystarczy wpierw farbkę potem pędzelek do wody i powoli mieszać a nie jakoś dziko powinno pomóc .

Ps używał ktoś kiedyś Masy modelarskiej z WAMOD o wiele tańsza niż gs gw ino czy lepsza ?
Chce po prostu tuningować korsów na shady zalepić łuski w płaszczu i zrobić kaptury. Próbowałem z poxylina ale to ino do lepienia czegoś większego się nadaje
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jeśli chcę pomalować na przyklad skrzydło smoka laserunkami kolorem blod red, to czy powinienem klaść czerwień na czarny podkład, czy może jest jakiś kolor bazowy, który lepiej położyć najpierw, np schorched brown?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No to zależy jaki kolor i efekt to ma być. Prawdę mówiąc można cieniować czerwony niebieskim i zielonym, jak jest taka potrzeba. Na czerwono to raczej bym zaczynał od mechrite red i rozjaśniał do br, ale też można np. zrobić mieszankę br z czarnym i za każdą następną warstwą dodawać czerwonego, aż do czystego czerwonego. W każdym razie blood red musi być położony na warstwie jakiejś innej farby, bo jak dasz bezpośrednio na czarnym (albo innym ciemnym kolorze) to będzie przebijać.
jamakot pisze:szukam tematu w który ktoś pokazywal jak się robi spaczeniowe kryształy do podstawek. dajcie link bo znależ nie mogę [-o<
http://mordheim.ashtonsanders.com/2008/05/21/wyrdstone/
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

kupilem wczoraj DOTa4 firmy shell (jakis donax yb), wrzucilem tam pare figurek do Hord (metale) wraz z podstawkami. zostawilem na cala noc i farba schodzi bardzo ladnie, lekkie szorowanie szczotka i czysta powierzchnia ale... okropnie podtopilo mi podstawki. Teraz boje sie wrzucic tam plastiki ktore chcialem zmyc. Wiec mam pytanie czy ktos uzywal takiego plynu, moze jest za mocny? a moze za dlugo trzymalem, jesli ktos uzywal to ile powinienem moczyc zeby farba ladnie zeszla a figurki byly wciaz w dobrym stanie? Z gory dzieki.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

to jakiś na bazie rozpuszczalnika/nitro musiałeś wziąć, bo właśnie wrzucając tam plastik on się zaczyna szybko zniekształcać

ja mam i sobie chwalę dota

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Może byłby ktoś tak uprzejmy i podał wymiary podstawek pod rydwan i działo.Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

rydwan: 50mm x 100mm
działo: 40x40 lub większa
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Ślicznie podziękował.

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Mam pytanie jak zrobić podstawki jak z podanego niżej linku ?

http://www.coolminiornot.com/253530

Wydawałoby się, że 2cm płytki plasticardu, ale sprawiają one wrażenie jakby były delikatnie chropowate. Ktoś orientuje się czy można gdzieś dostać taki plasticard ? Albo jak coś takiego osiągnąć ? Bo co do malowania to zwykły kamień postriplowany chyba jakimś rdzawopodobnym kolorem. I czy nie są trochę zbyt ubogie ?

PS. Podstawki z linku tak naprawdę są bez podstawek GW, czy coś takiego nie jest wbrew zasadom ? Nawet jeśli mają przepisowe 2cm (w tym wypadku) ?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Perturabo pisze:Mam pytanie jak zrobić podstawki jak z podanego niżej linku ?

http://www.coolminiornot.com/253530

Wydawałoby się, że 2cm płytki plasticardu, ale sprawiają one wrażenie jakby były delikatnie chropowate. Ktoś orientuje się czy można gdzieś dostać taki plasticard ? Albo jak coś takiego osiągnąć ? Bo co do malowania to zwykły kamień postriplowany chyba jakimś rdzawopodobnym kolorem. I czy nie są trochę zbyt ubogie ?
PS. Podstawki z linku tak naprawdę są bez podstawek GW, czy coś takiego nie jest wbrew zasadom ? Nawet jeśli mają przepisowe 2cm (w tym wypadku) ?
Dowolny plastik, choćby z pudełka po CD. Powlecz klejem i posyp talkiem, albo kwarcowym drobniutkim piaseczkiem, wtedy na piasek jedna lub więcej warstw rozwodnionego wikolu, albo pokryj cieniutką warstwą szpachli modelarskiej (np. Tamiyi).
Jak powszechnie wiadomo figurki mogą stać wyłącznie na podstawkach mających od spodu logo GW, wszelkie inne są absolutnie niedopuszczalne, a poza tym figurki z nich spadają. :roll:

Co to jest "postriplowany"??! :shock:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Chodzi o użycie strippling brush. Używa się takiego właśnie np. do zrobienia efektu rdzy na mieczach.

Zobaczę ten talk. Mam wprawdzie zeszyt z okładką z takiego jakby plastiku chropowatego ale jak sobie wyliczyłem starczy to na 150 podstawek. A co jak będzie trzeba więcej ? :) Cóż, może gdzieś znajdę zeszyt o takiej samej okładce :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Możesz też spróbować plasticard psiknąć z dużej odległości psiknąć podkładem, albo matowym lakierem. Duża odległość sprawi że zanim podkład dotrze do plasticardu częściowo zaschnie tworząc chropowatą powierzchnię.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Podstawki możesz tez zrobi wycinając kwadraty z podstawek pod regimenty takich ze sklepu (ale nie wiem jakiej firmy, kupilem takie w cytadeli :) , chyba to od GW)
]arrrr

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Próbowałem metody z psikaniem podkładem z dużej odległości ale nie wychodziło, spróbowałem użyć drobniutkiego piasku ale wyszło nazbyt chropowate:

Obrazek

Jak myślicie ? Podobne chociaż trochę do tych z linku ?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Perturabo pisze:Próbowałem metody z psikaniem podkładem z dużej odległości ale nie wychodziło, spróbowałem użyć drobniutkiego piasku ale wyszło nazbyt chropowate:

Jak myślicie ? Podobne chociaż trochę do tych z linku ?
A pociągnąłeś rozrzedzonym wikolem po wierzchu, kilka razy, jak mądry kolega*) radził? Kołderka z wikolu wygładzi ostrości.


______________
*) czyli Mła. 8)
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

pytanko.

1 jak zrobić fajnie trola (pomalować)?
2 w jakiej skali są zrobione modele do WFB (1:72) ?
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

2. wacha się od 1:55 do 1:65
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

WAAAGH pisze:1 jak zrobić fajnie trola (pomalować)?
różowy drybrush :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

I turkusowe sutki :wink:

ODPOWIEDZ