Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

szczurek pisze:Jak zabezpieczyć podstawkę z drewna/kory żeby się nie sypała ? (wszystko co było w miarę słabo przytwierdzone odpadło po przejechaniu papierem ściernym) ... Myślałem o lakierze ,ale nie wiem jak się farba zachowa gdy będę ów skałkę malował ...
Mozesz sprobowac polozyc grubo siwecacy lakier (sa najmocniejsze), a potem dla wykonczenia przejechac tym oslawionym matem :) Mysle, ze powinno sie 3mac.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No okej ale myślisz ,że będzie się dobrze malować po tak grubej warstwie lakieru ? :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jak polozysz ten matowy to nie powinienes miec problemow - on dobrze "lapie".

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Co do pustynnych podstawek to ja osobiscie maluje tak :
Na czarnym podkladzie-Graveyard earth na caly piasek , drybrusz bubonic brownem i drybrusz bleached bonem ;D Mozna na końcu dodac białego ale chyba wyjdzie troche za jasne.Chyba cos namotalem z nazwami farbek ale nie bijcie bo mi sie nie chcialo sprawdzac :lol2:

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Najłatwiej wylać parę kropelek graveyarda na paletę i malujesz podstawki, potem dodajesz do niego troszkę białego/żółtego(proporcje zależne od oczekiwań) i proces powtarzasz do uzyskania oczekiwanego efektu(rozjaśnienia).

Teraz mój problem...
Dostałem do pomalowania figurki eldarów, ale jak to zwykle bywa jest jakiś problem -.-
Figurki były malowane tanimi farbami na jakimś nieznanym podkładzie i w dodatku są zalane (sklejone?) Klejem cyjanopanowym. Z farbą jakoś idzie, chociaż ten podkład trzyma twardo i do tego nie jest czarny, tylko szary, a farba się go w ogóle nie trzyma. No i jakby nie było wszystkie figsy są złożone krzywo, nielegalnie, są nieodrapane, niespasowane itp itd. Muszę więc wszystko rozkleić i składać od nowa. Wszystkie znane mi metody rozdzielania zawiodły (gorąca woda, DOT i darcie/podważanie mechaniczne). Jakby tego było mało figurki mają skłonność do łamania się w dziwnych miejscach. Podważałem figurkę, żeby oddzielić tors od nóg i pękła w samym środku klaty (najszersze miejsce). Tego jeszcze nie widziałem...
Macie jakieś swoje magiczne sposoby na rozklejanie takiej masakry nie uszkadzając jednocześnie plastiku?

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

1 metodą (urzyłem tylko raz :P) są wstrząsy/uderzania figurki... wtedy miejsca klejone takim właśnie klejem powinny sie skruszyć, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł skoro figurki są takie kruche. ]:->
2 sposobem (to już urzywam częściej, jest poprostu przecięcie miejsca sklejenia skalpelem. mozolne, ale nie niszczy figurki.

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

2- próbowałem wykruszyć igłą/skalpelem, bo cyjanopan jest za twardy/kruchy, żeby to ciąć, ale nie sięgam do każdego miejsca.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Zna ktoś jakiś dobry ŚNIEG ? chce żeby efekt był lepszy od standardowej metody czyt. wikol ,farba i soda ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Wikol, farba, soda wychodzi imo najlepiej. Może po prostu coś źle zrobiłeś :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

chce uzyskac cos takiego :

http://www.coolminiornot.com/107526

http://www.coolminiornot.com/92357]

Taki bardziej zmrożony i lekko przypruszony ,a nie puchaty ... Jakie proporcje ... ? a może śniegu GW czy innej firmy użyć ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Akurat obydwa IMO wyglądają na sodę właśnie ;) Wystarczy nałożyć cieńszą warstwę i lekko posypać z wierzchu sodą.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

czy jak chcę sobie zrobić stół ze styropianu to aby był ok to wystarczy wikol i piasek ,czy jeszcze jakieiś gips czy coś?

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Tularian pisze:czy jak chcę sobie zrobić stół ze styropianu to aby był ok to wystarczy wikol i piasek ,czy jeszcze jakieiś gips czy coś?
Gips jest bardzo nietrwaly i bedzie ci sie kruszyl (chyba, ze go jakos dobrze do steropianu przytwierdzisz i zabezpieczysz). Z posypywaniem stolu piachem tez 3ba uwazac, bo figurki lubia sie wywracac na wszelkich nierownosciach (wiem z wlasnego doswiadczenia).

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

dzięki ,ale ja używaaaam podstawek chyba nie b ędą sie przewracć
pozdr i dzięki

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

No wlasnie pojedynczy bohaterowie na swych kwdratowych podstawkach beda zaliczac pewnie wywrotki. Jakby podstawki w battlu byly okragle (i trosszke wieksze) to wszystko byloby pieknie. Sprobuj zdobyc jak najdrobniejsza posypke. Najlepiej jakas sztuczna o identycznej wielkosci ziarnach - wtedy powinno byc okej.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Piasek na stole to zło, utrudnia gra a piękny nie jest, w klubie mamy z tym same złe doświadczenia i kolejne blaty nie będą piaskowane.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

http://www.coolminiornot.com/200209

Chce uzyskać taką czerwień ... Myślałem o red gorze/scab red rozjaśnianym szarym badz kommando khaki ... :wink: :?: co sadzicie ... ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Moze byc red gore, ale skad pomysl zeby rozjasniach szarym? Tym bardziej czemu khaki skoro to zielony kolor :P Efekt takiej czerwieni uzyskuje sie za pomoca odpowiedniego rozlozenia swiatla, a nie uzycie dziwacznych kolorow. Glebokie cienie i odblaski - nic Ci wiecej nie potrzeba.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No to jeszcze jedno pytanko :wink: Potrzebuje kolorów które by dobrze pasowały do zimowej scenerii i podstawek ... najlepiej konkretne kolory ... Myślałem o jakimś niebieskim ale konkretnie ... :?: może coś innego zaproponujecie :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jesli malujesz cos na showcase to oprocz kolorow swiatlo tez tworzy zimowy klimat. Np do koloru skory wmieszaj blekit i pociagnij rozjasnienia prawie do czystej bieli, zeby stworzyc efekt ostrego oswietlenia.

ODPOWIEDZ