Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szybkie pytania

Post autor: Brushlicker »

Kosa pisze:nie próbowałem ale pewnie też będzie super. Zapewne trzeba zmieszać z matem bo sam z siebie się świeci?
ja i tak psikam na koniec matem
Obrazek

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Mam problem z podkładem army paintera -sądząc po ilości spodkładowanych modeli w puszce powinna być jeszcze farba, ale psikanie nie daje rezultatów -przy wylocie przycisku pojawia się tylko kilka kropel farby, ale nie jest rozpylana. Mam wrażenie, jakby w puszce była farba, ale wyczerpał się gaz. Coś takiego jest wogóle możliwe? Ktoś miał może podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Przy okazji -czy ktoś używa może podkładów samochodowych do modeli/makiet? Jest jakiś tańszy zamiennik o zbliżonych właściwościach do produktów GW czy Army Paintera?

Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Zamiennik drogich sprayów to DecoColor. Jak się gaz wyczerpał w puszce to kaplica, jak się cap zapchał to można wymienić (są w sklepach dla graficiarzy, rozmiar fat)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Dzięki. Z deco color używałeś jakiejś konkretnej linii? Acryl primer, primer plastic? Military wydają się być w sam raz do terenów

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Od kliku lat używam decocolor z serii primer. Jest gites. Jakościowo nie odbiega od wszystkich "markowych" a cenowo bije wszystkie pozostałe.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Dzięki, na pewno wypróbuję, zwłaszcza, że patent z podmianą "capa" się nie powiódł -rezultat taki, że po wstrząśnięciu trochę farby wypływa, czyli pewnie w środku nie ma gazu. W przyszłości na pewno łatwiej będzie przełknąć taki feler w spreju za kilkanaście zł.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

dumny puchacz pisze:Dzięki, na pewno wypróbuję, zwłaszcza, że patent z podmianą "capa" się nie powiódł -rezultat taki, że po wstrząśnięciu trochę farby wypływa, czyli pewnie w środku nie ma gazu. W przyszłości na pewno łatwiej będzie przełknąć taki feler w spreju za kilkanaście zł.

Jak dobrze poszukasz to za kilkanaście złotych kupisz 2 puchy decocolor :D .
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Czego używacie do klejenia magnesów pod podstawki modeli? Jakieś sprawdzone kleje, techniki cokolwiek mile widziane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

greenstuff + cyjanoakryl gęsty
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

A jakiś mocny klej?

Idealny byłby mocny klej w tubce, kropla na podstawkę, magnes i nara.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Moim sposobem jest:
wzór do podstawki z magnesem (jedna podstawka używana do przyklejania magnesów tymi samymi biegunami w innych podstawkach by się wzajemnie nie odpychały)
kropelka rzadkiego cyjanoakrylu, przykładam magnes, psik przyspieszaczem (takim za 14 zł) i po sekundzie można odłożyć - całość oblewam gęstym cyjanoakrylem i buldożer tego już nie ruszy.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Hej, trochę już maluję, chociaż miałem 3-letnią przerwę i wracam do problemu, którego niestety nie udało mi się przedtem rozwiązać...

Mianowicie jak malować drewniane części modeli (np kuszę, drzewce halabardy, armatę) jeżeli NIE ma na modelu faktury drewna? Tak, wiem, znalazłem rady na innych forach żeby pomalować na brązowo i stopniowo rozjaśniać paskami ale nie idzie mi kompletnie.

Po pierwsze to te "paski" farbą rozwodnioną czy prosto ze słoiczka? Czy jeśli chodzi o kolory to może być Dryad Bark rozjaśniany Vomit Brown i na koniec Ushabti Bone (stary Bleached Bone)? Bo taką rozkminę gdzieś znalazłem a akurat mam te farbki, tylko Dryad Bark jest baaardzo ciemny a Vomit brown dużo jaśniejszy i wygląda to strasznie...

Aktualnie maluję kuszników i interesuje mnie drewno ciemniejsze, ale żeby było widać że to jest drewno a nie że ktoś się bawił farbkami :(
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jak już zrobisz te kreseczki to potem ładnie użyj na to washa, 2-3 razy, zależy jak bardzo chcesz aby te kreseczki zespoliły się z jakby to rzecz... tłem drzewca. Agrax, umber wash, strong/soft tone, rózne sephie idealnie się do tego nadają, wszystko zależy od wymyślonego odcienia drewna jaki wash.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Mam takie małe pytanie bo mój kolega położył podkład i widać taką kaszę na modelu mówił ze dobrze wymieszał i ze z odpowiedniej odległości sprejował co jest tego przyczyną bo u mnie się nie zdarzało nigdy tak i tak się zastanawiam czy czasem mu nie sprzedali jakiegoś starego podkładu?
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

potrzebuję tutorialu do fajnych podstawek pustynnych
Obrazek

Michal87
Plankton
Posty: 1

Post autor: Michal87 »

Witam czy są jakieś znaczące zwłaszcza na początek różnice w pędzlach marki citadel np base m a layer m czy shade m

Jeżeli na początek miałbym kupić dwa pędzle składał bym się do rozmiaru M i S co sądzicie?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli na początek to w ogóle nie kupowałbym pędzli citadel ;) Są trochę za drogie jak na to co sobą repreztują. Udałbym się do sklepu plastycznego i tam wybrał pedzle w rozmiarze 00; 1; 2. Powinny być o połowę tańsze.

Jeżeli upierasz się przy pędzlach citadel to rozmiar M i S powinny być okej.

Potrzebujesz:
-jeden wiekszy pędzel do nakładania kolorów bazowych (małym się napocisz niepotrzebnie)
-Drugi średni pędzel do"normalnego malowania"
-Trzeci do detali.

Ja również zainwestował bym w jakiś pędzel ze sztywnym włosiem do techniki drybrush

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Jeśli gdzieś jeszcze znajdziesz stare pędzle od Kozłowskiego to możesz śmiało je kupić (te produkowane w Polsce z napisem Poland). Włosie sztuczne Toray lub naturalne czerwona kuna. Są bardzo dobre w stosunku do swojej ceny. Unikaj tych nowych pędzli produkowanych w Chinach. Są marnej jakości i szkoda na nie kasy.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Sytuacja: Metalowy model ma "zapchane" gniazdo w nadgarstku - ułamana pozostałość po dłoni z bronią.
Pytanie: Jak najbezpieczniej oczyścić to gniazdo i czy oprócz wiercenia znacie może jakieś inne metody?
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Macie jakiś sposób na robienie tabliczek?
Chodzi o pisanie liter. Jakiś grawer czy coś podobnego?

ODPOWIEDZ