Chce kupic duzy zestaw farb

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Chce kupic duzy zestaw farb

Post autor: Alister »

Obecnie mam kilkanascie farb citadelowych, bardzo duzo musze mieszac,zeby uzyskac potrzebne mi odcienie, wiec chce sie zaopatrzyc w zestaw z duza paleta kolorow.

W 99% maluje Lizardmenow.
Jestem na poziomie drybrush, highlight, shading, lineing, drobne freehandy. Zaczynam sie uczyc glazingu.
Inaczej mowiac maluje dobry tabletop, a mam ambicje na wiecej.


Moje pytanie to:
Czy zestaw MegaPaintSet GW bedize dobrym rozwiazaniem? Czy moze z innych firm da sie dosac wieksza palete (lub lepszej jakosci lub wieksze opakowania) w porownywalnej cenie.

Przez chwile myslalem o Reaperach, ale to kosztuje 2000 za caly zestaw. Iw dodatku tyko na specjalne zamowienie z Bog jeden wie jak dlugim czasem dostawy.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Witam

Słuchaj....Powiem ci tak, a to jest tylko moje zdanie, z tego co pamiętam to zestaw ten co chcesz kupić kosztuje aż 750zł, jeśli masz ambicje, i potrafisz operować farbami, to kup zestaw farb Vallejo, według mnie masz lepszy wybór.
Były robione testy to Vallejo ma lepsze krycie, i mieszanie kolorów od GW z tego co pamiętam, farbka GW kosztuje przeważnie 10zł, a Vallejo 7zł i jest lepsze... jak dla mnie :)
Ale to jest tylko moje zdanie, a zrobisz jak uważasz, choć na farby Vallejo też wydasz sporo kaski, możesz se kupić zestaw np. składający się z 20kolorow to ci wyjdzie taniej niż ten GW

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Wydaje mi się, że nie musisz kupować wszystkich farb jakie ma GW/Vallejo/cokolwiek. Na pewno wszystkich nie wykorzystasz, szczególnie jeśli malujesz niemal wyłącznie jedną armię. Poza tym jeśli masz już jakieś pojęcie o malowaniu, to wcale nie potrzebne Ci są wszystkie dostępne odcienie i kolory. Ja na przykład mam po 3 odcienie każdego koloru (chociaż jest ich w ofercie sporo więcej) i praktycznie nigdy nie mieszam farb. W zupełności mi to wystarcza. Przy odrobinie ćwiczeń mieszanie farb jest tak naprawdę zbędne (chyba że malujesz duże powierzchnie albo rzeczywiście chcesz mieć super pomalowaną figsę, chociaż mieszanie farb nie zawsze równa się extra efektowi ;)).
Moim zdaniem nie musisz wcale mieć wszystkich odcieni. Do malowania na stół spokojnie starczą ci triady baza-rozjaśnienie-cień i trochę wprawy ;)

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

no to ja mam pytanie tak na przylepasa (taki little offtop)

a mianowicie: Chciałbym takrze kupić zestaw farb, bo mnie się kończą...
i tak się zastanawiam, której firmy:
P3 Formula: Bardzo fajne zestawy: Protektorate i Khardor to moi faworyci (chcę mieć armie Vc w kolorach czerwono-czarnych), wychodzi po 10,33 za pojemnik...
GW citadel: mają jeden mało atrakcyjny zestaw, więc pozostaje mi kupować na sztuki: 9.99 za flakon.
Fundation: podobno najlepsze, nie mają zestawów więc wychodzi po 12.00 zł za pojemnik.
Vallejo: opinie o nich są Baaardzo różne, brak zestawów, ale za to atrakcyjna cena: 9.99 za buteleczke.
I co tu wybrać???
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Osobiście Fundation nie używałem mogę natomiast stwierdzić z całym przekonaniem, że P3 fomuła podobnie jak Vollejo są naprawdę ok (świetne krycie i worgule). Co do cytadelek to jest różnie ale również da się nimi nieźle malować (tych akurat mam najwięcej).
Proponuję nie kupować wielu odcieni jednego koloru. Na TT spokojnie wystarczy kupić kolor bazowy, i ewentualnie rozjaśniający a resztę załatwić nowymi tuszami GW.
Wasz wybór.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Nie zastanawialbym sie nad takim duzym zestawem gdybym mial ambicje wylacznie na TT ;)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Ilość farb jakie posiadasz w żadnym stopniu nie wpływa na poziom malowania ;)
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Telchar pisze:Ilość farb jakie posiadasz w żadnym stopniu nie wpływa na poziom malowania ;)
Dokladnie, Ja w swoim malutkim 'zestawie' kupionym na allegro mam 15/20 farb i powiem szczerze ze mieszanie kolorów nie jest takie zle ,bo mozna uzyskac bardzo ladne odcienie. :wink:

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Telchar pisze:Ilość farb jakie posiadasz w żadnym stopniu nie wpływa na poziom malowania ;)
No chyba że masz 6 :twisted:

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Ale wplywa na czas w jakim malujesz i powtarzalnosc odcieni.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

R.I.P. pisze: Fundation: podobno najlepsze, nie mają zestawów więc wychodzi po 12.00 zł za pojemnik.
Foundation są do robienia podkładów pod kolor, a nie do normalnego malowania

ODPOWIEDZ