Prośba - problem z kolorami.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
meeks
Wałkarz
Posty: 96

Prośba - problem z kolorami.

Post autor: meeks »

Witam.
Jestem nowy na forum i w sumie zaczynam swoja przygodę z bitewnym młokiem. Stąd prośba. Zamierzam zakupić spearhead Karsteinów ale absolutnie nie mam pojęcia jakich kolorów używa się do pomalowania tej armii. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi poradzić jakie kolory są najczęściej używane przy malowaniu regimentów VC i w jakie się zaopatrzyć ?
Z tego co zauważyłem teraz szkielety są ładniej wyprofilowane i oprócz skull white coś się jeszcze przyda. W wypadku Varghulfa to absolutnie nie mam pojęcia czego użyć, a Corpse cart to wogóle czarna magia. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam.
PS Czy spearhead do dobry pomysł na początek?

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

ZUO BLAC
Czytaj chaos black troche brazowego na jakies skory ktorymi sa owninieci czerwonego na oczy krew kapiaca z pyska jakis odcien metali zalezy czy woliz bardziej zniszczone czy mniej

A co jest w Spearhead bo nie kojaze :P

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Możesz także zaopatrzyć się w zestaw washy (pojedź do sklepu games workshop będą wiedzieć o co chodzi :) ) i biały podkład ^^ Efekty są naprawdę fajne a malujesz szybko, łatwo i bezboleśnie ;)

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Madimiel pisze:A co jest w Spearhead bo nie kojaze :P
10 x Skeletons, 10 x Crypt Ghouls, 10 x Dire Wolves, 10 x Grave Guards, Corpse Cart, Varghulf, Vlad von Carstein, Vampire Lord

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Zestawienie Ghouli ze Szkieletami troszke mi sie nie podoba ale reszta jest calkiem ok

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Dzieki wszystkim. Mam nadzieję, że wszystko ładnie się ułoży. Czy do ghuli i Varghulfa dobrze jest kupić jakąś szarą farbę? Varghulf to ogólnie z tego co widziałem malowany jest w ciemnej tonacji.
Chaos black mam, blood red też, brąz także się znajdzie. Jeszcze raz dziękuję.

A najważniejsze. Jaki kolor dobrac do corpse cart do malowania ciał? Czy jest to kombinacja jakichś dwóch?

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

co do corpse carta to możesz ciałka w ziemistych/zielonkawych barwach malować i potem używać wyżej wspomnianego washa do cieniowania (ja zacznę wykorzystywać tą metodę od za tydzień). Ja bym malował wszystkie trupy na carcie 1 barwą - wiadomo, że skóra skórze nie równa, ale różne tonacje zbite w kupę będą wyglądały jak biedronka IMO.
Jeżeli chodzi o barwy trupów to są fajne dostępne w kodeksie, ale założenie jest raczej podobne dla wszystkich trupów - czarny, kość, brąz i jakieś kolorowe dodatki jak ktoś lubi (ja nie:) )
co do tego zestawu, o którym wspominałeś to zawiera bardzo fajną kombinację oddziałów i wszystkie powinieneś wykorzystać, ale tak jak wspomniał Madimiel - szkielety i ghoule fe, więc ja wystawiam zombie zamiast szkieletów i już jest ok :P

pozdr

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Ogólnie bardzo mi się podoba kolor cielska truposzy przedstawiony na okładce spearheada. Zastanawiałem się nad jakims jasnym fleshem zmieszanym z blood red. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

ale to bardzo malutko czerwieni, róż był by lepszy. tentacle pink jest ok do takiego zmieniania palety brązowych, by był bardziej do ludzkiej podobny. Z drugiej strony nie malowałem jeszcze tymi washami więc może wystarczy raz pociągnąć i efekt będzie dobry bez żadnego dodawania :)

meeks
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: meeks »

Dzięki za podpowiedzi. Jak wszystko pokleję i pomaluję dam znać.

ODPOWIEDZ