Lakiery zabezpieczające pomalowane modele

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Re: Lakiery zabezpieczające pomalowane modele

Post autor: Bonczek »

Aha, no to super ;) Czyli śmiało mogę tym "popsikać" mój Khador? :)

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Bonczek pisze:Czyli śmiało mogę tym "popsikać" mój Khador? :)
Nie wiem czy "śmiało", ale psikać możesz, to nie mój Khador. =P~

A bardziej serio - jak nie znasz danej kombinacji środków chemicznych, to zrób próbkę na czymś czego Ci nie będzie szkoda, kiedy okaże się, że wynalazłeś np. nową samodetonującą substancję.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

-Borsuk-
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: -Borsuk- »

Czy ktoś z was używał GW purity seal?pytanie już wcześniej się pojawiło ale nikt na nie nie odpowiedział?nikt tego nie używa?

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Sry jeśli wybrałem zły temat na to pytanie a wiec do rzeczy : urzywalem sobie matt varnisha z GW byłem bardzo zadowolony z efektów do puki przez przypadek nie wylałem sobie całej jego reszty na spodnie jednym niefartownym ruchem reki ^^ . Mialem przerwę w malowaniu z jakiś roczek bo grałem w wow-a i teraz gdy wróciłem do fachu okazuje się że nie ma już nigdzie matt varnish na żadnym sklepie internetowym, jestem załamany co się stało i dlaczego ? A najważniejsze czy wiecie gdzie mógł bym dostać choć jeden słoiczek ? Wim ze jest jakaś puszka z lakierem GW tylko ja mam połowę armi pomalowanej wiec jak bym psikał to bym psikał po wszystkie nawet trawce statycznej a tego bardzo nie chce wiec potrzebuje słojik.

PS matt varnish na prawdę zajebiście zmatowił figsy wiec będę bardzo zobowiązany za info gdzie mogę go dostać jeszcze

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Z tego co pamiętam matt gw nie był zbyt zachwalany,ja używam vallejo jeśli muszę,nie jest super ale nie miałem potrzeby kupować innego.kiedyś miałem humbrolke matową,to był dopiero lakier,niestety to emalia i capiła,jeśli chodzi o lakier vallejo to nie polecam,może mam jakąś wybrakowaną bo trza go wodą rozcieńczać bo zostawia białe smugi

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

To jeśli teraz chce po prostu używać jakiegoś lakieru w celach ochrony figsów to co jest najbardziej sprawdzone co polecicie ??

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

rozumiem, że błyszczący lakier ma sprawiac, że figurka swieci sie jak psu jajca, ale jak dziala matowy lakier? Jest przeciwieństwem błyszczącego, czy tylko jakby jego brakiem.
chciałem kupić jakiś lakier do ochrony figurek, ale taki żeby nie było za bardzo widać, że jest lakierowana, a więc czy matowy lakier zapewni taki efekt??

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

kszyhu pisze:rozumiem, że błyszczący lakier ma sprawiac, że figurka swieci sie jak psu jajca, ale jak dziala matowy lakier? Jest przeciwieństwem błyszczącego, czy tylko jakby jego brakiem.
chciałem kupić jakiś lakier do ochrony figurek, ale taki żeby nie było za bardzo widać, że jest lakierowana, a więc czy matowy lakier zapewni taki efekt??
Matowy lakier TEORETYCZNIE ma sprawiać, że figurka nie wygląda na lakierowaną. W praktyce trzeba z matowymi uważać, bo robią brzydkie psikusy. Jeśli się przesadzi, to można zostawić białe smugi. Kolory mogą zblaknąć.

Jeśli chodzi o lakier matowy - Talens 115. Nie ma chyba lepszego.
Nie zostawia smug nigdy. Połysk odrobinę zostaje, ale niewielki. Na pewno nie taki, jak po błyszczącym. Większość znanych mi osób nie odróżnia takiej figurki od niepolakierowanej ;)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

dzięki wielkie, poszukam tego talensa
i mam nadzieje, że jego nazwa nie wzieła się od ceny :)

venom
Plewa
Posty: 8

Post autor: venom »

Witam mam takie pytanie. Kupiłem sobie w sklepie dla plastyków lakier Polycolor Varnice Mat. Na razie potraktowałem nim jedną figurkę z odległości 20 cm. Psiknąłem raz a na figurce w zagłębieniach pojawił się osad przypominający szron. Figurka była przedtem bejcowana army painterem. Może ktoś wie co robię źle chyba, że to wina lakieru.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Kolejność przyczyn wg prawdopodobieństwa:
- za słabo wymieszałeś przed użyciem
- za dużo go dałeś
- za mała odległość od modelu
- za duża wilgoć
Dopiero jak wykluczysz te przyczyny szukaj nowego lakieru.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

czy ktoś używał lakieru firmy The Army Painter? (ci co produkują różnokolorowe podkłady) jeśli tak to czy mógłby się podzielić jakimiś spostrzeżeniami?
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

używam lakieru matowego Model Master Acryl. wszystko fajnie, oprócz jednego - metaliki robią się szare :evil: :evil: :evil: jak i czym lakierujecie metaliki żeby zachować metaliczny kolor i błysk. Nie chodzi mi o to, żeby się świeciły jak....

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

bejcuj modele... bejca ma taki połysk że się wszystko równoważy i jest gites

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Poszukuję lakieru matowego. Tylko takiego matowego z prawdziwego zdarzenia, który nie przełamie kolorów i nie będzie się świecić jak wiecie w sumie co. Może być nakładany pędzelkiem, może być spray. Do tego jeszcze, jeśli można, gdzie można taki kupić i za ile :)

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Rasti pisze:Poszukuję lakieru matowego. Tylko takiego matowego z prawdziwego zdarzenia, który nie przełamie kolorów i nie będzie się świecić jak wiecie w sumie co. Może być nakładany pędzelkiem, może być spray. Do tego jeszcze, jeśli można, gdzie można taki kupić i za ile :)
tu masz to czego ja używam:
http://www.jadarhobby.pl/humbrol-matt-c ... -6794.html
jestem bardzo zadowolony. Trzeba tylko bardzo dobrze rozmieszać przed malowaniem. Nakładasz pędzlem, a jako rozcieńczalnik używaj tego:
http://www.jadarhobby.pl/wamod-rozcienc ... -6968.html
nie powoduje wybłyszczenia lakieru (co może się zdarzyć przy np. benzynie lakowej).
Ja stosuję 2 cienkie warstwy.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki za odpowiedź. Gęsty jest aż tak, że musimy używać rozcieńczalnika?
No i jak z jakością? "Bardzo matowy?" Mam lekkie zboczenie na tym punkcie ;) Uwielbiam wygląd figurek pomalowanych, a lakierowanie zawsze mi "niszczy efekt".

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

w mojej galerii np. termos jest lakierowany - możesz sie przekoanć jak z matowością.
ogolnie nie jest źle jeżeli nakłada się bardzo cienką warstwę to będzie matowy.
co do gęstości to jest on konsystencji lakieru do paznokci.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Rasti pisze:Dzięki za odpowiedź. Gęsty jest aż tak, że musimy używać rozcieńczalnika?
Nie, ten lakier po prostu nie jest akrylowy, więc nierozcieńczalny wodą :?
Tzn. nawet jeśli nałożysz pędzlem prosto ze słoika, to potem musisz czymś ten pędzel umyć.

Dla wygody proponowałbym jednak pozostać przy lakierach akrylowych (czyli wodorozcieńczalnych). Gdzieś w tym temacie chyba nawet zamieszczałem zdjęcia fajnych lakierów w puszcze (w tym matowy był bardzo matowy).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Ja używam lakierów Pactry, zarówno matowego jak i błyszczącego. Trzeba go dobrze wymieszać przed użyciem i nakładać cienkie warstwy. Efekt jest zadowalający.

ODPOWIEDZ