citadel modelling sand oraz inne...Zdjęcia 14.01.10

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

citadel modelling sand oraz inne...Zdjęcia 14.01.10

Post autor: patryk999 »

witam,chciałbym się was zapytać czy kupujecie piasek gw?czy też nie wydajecie prawie trzech dych na coś co leży na ziemi i jest go wszędzie za darmo.A może polecicie coś innej firmy...może ziterdes'a albo gf9?z ciekawości zamówiłem kilka produktów tych firm,zwłaszcza piasek jutro pewnie przyjdą .min.piasek modelarski szary,piasek drobny ziterdesa oraz drobny piasek gale force nine w chyba najladniejszym opakowaniu z pozostalych,aha oraz gw modelling sand.Wiem,że to pewnie wywalanie kasy w błoto ale chciałbym zrobić taki mały test,oczywiście liczę na Waszą pomoc i krytykę

Ok wrzucam na szybko zdjęcie
Obrazek

Od lewej:
GW modelling sand
GF9
Ziterdes piasek modelarski
Ziterdes piasek szary drobny
piasek akwarystyczny drobny
Nie mam czasu by je teraz malować(wczoraj dostałem dopiero piasek GW)
Z tego co widzę GW jest najdrobniejszy,ale nie posiada większych drobin piasku,GF9 zrobiony jest z jakiegoś tworzywa,jakby korek,Ziterdes ta szara wydaje się najciekawsza i jakimś cudem trzyma się znacznie lepiej niż reszta,piasek akwarystyczny drobny-najtańsza rzecz z kupnych 3zeta.
Na razie to tyle zapomniałem dodać zwykłego piasku z budowy,lub z tych skrzyń co w "zimie są opróżniane".
Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, o 13:52 przez patryk999, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to nieźle się wydoiłeś.

Moim zdaniem lepszy jest zwykły piasek. Bierzesz taki czysty z piaskownicy, potem go czyścisz(o ile jest z czego czyścić). Następnie przyklejasz na wikol i malujesz na jaki kolor sobie zapragniesz.

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Pomyślmy... Ile wydałes 50 zł, 80 zł, 120 zł... To teraz pomyśl co byś za to mógł kupić #-o

A tak do tematu to polecam piaskownicę przyblokową, potem na siteczko, ewentualnie do wrzątku i piasek pierwsza klasa :mrgreen:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

Co prawda nie kupowałem piasku żadnej z firm, ale mogę potwierdzić, że zwykły piasek z piaskownicy świetnie się sprawdza... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jeżeli chcesz być bardziej pro to polecam sklepy zoologiczne i piaski do akwariów, są ultra tanie i w różnych grubościach i odmianach które mozna ze sobą mieszać.
Pzdr

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

Również mogę polecić piasek akwariowy - wystarczy go lekko podsuszyć i już można przyklejać do podstawki na wikol. Po pomalowaniu i porzadnym pocieniowaniu daje super efekt na podstawce.

Nie mniej z chącią przeczytam Twoją reckęna temat piasków modelarskich które kupiłeś bo sam długo się głowiłem czy nie zainwestować w produkt citadela.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ja taki piasek kiedyś dostałem i moge powiedziec że akwariowy poza opakowaniem, nie różni się niczym :)

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Kupowanie piasku GW mija się z celem, już lepiej tą kase na figsy wydać :D .Ja biorę piasek z budowy u wujka, a potem go przez sitko przesiewam i gra gitara :D :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jak ktoś koniecznie chce kupować piasek, niech jedzie do żwirowni. Jedna koparka wystarczy na obklejenie wszystkich figurek w mieście. :D
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

piasek akwariowy :idea:
Właśnie zastanawiałem się skąd wziąć piasek różnej wielkości bo taki wygląda najlepiej wygląda....
Powiedzcie za ile jakie opakowanie jest?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ja kupowałem po 5pln za 1kg. ale i tak później podkradłem z budowy żeby wymieszać, bo ten kupny był troszkę za duży.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Post autor: TomaszT »

patryk999 pisze:Wiem,że to pewnie wywalanie kasy w błoto ale chciałbym zrobić taki mały test,oczywiście liczę na Waszą pomoc i krytykę
No to faktycznie się wybuliłeś. Dla porównania ja kupiłem sobie za jakieś 20PLN 5 kilo czyściutkiego super drobnego białego piaseczku do akwariów! odpada chodzenie po piaskownicach, szukanie tego najdrobniejszego, czyszczenie, płukanie itp. Na dodatek jest biały, tak że daje wyraziste kolory po pomalowaniu. Temat kiedyś już był i gdybyś tylko pogrzebał na forum, to oszczędziłbyś sobie sporo kasy. Jedynym produktem z Citadela jaki kupiłem i uważam żę jest całkiem fajny jest drobny żwirek. świetnie się go miesza z piaskiem i wikolem i wychodzi fajne podłoże z bogatą teksturą.

Pozdrawiam
TT

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

maciek_89 pisze:piasek akwariowy :idea:
Właśnie zastanawiałem się skąd wziąć piasek różnej wielkości bo taki wygląda najlepiej wygląda....
Powiedzcie za ile jakie opakowanie jest?
Równie dobrze nada się piasek dla papug. Ja kupiłem taki drobniutki z mikroelementami, żeby lepiej trawka rosła*). :lol2: Za pudełko 1kg zapłaciłem w zeszłym roku coś koło 5 pln.



________________________
*) bo innego akurat nie było.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

ok oto zdjęcie po pomalowaniu,typowe brązowe,ziemiste podstawki,chyba najczęściej spotykane ubarwienie.
piasek cytadeli jest bardzo drobny,raczej powinno się go mieszać z czymś o większej gradacji,Gale force nine jest chyba ciut zbyt duży,najlepiej wypada ziterdes moim zdaniem,piasek akwariowy w sumie też....Nie zrobiłem zdjęcia zwykłego piasku z piaskownicy,przesianego sitkiem,ale efekty są identyczne.Tak ,że sami oceńcie.Moim zdaniem zwykły piasek jest najlepszym rozwiązaniem cenowo-jakościowym.
Obrazek
1.GW,2.GF9,3.Ziterdes posypka modelarska,4.ziterdes piasek szary drobny,5.piasek akwariowy drobny.

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

eee...yy..ee...no tak jakby wszystkie wyglądają tak samo.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

r0m pisze:eee...yy..ee...no tak jakby wszystkie wyglądają tak samo.
"Jak nie widzisz różnicy, to po co przepłacać?" :D
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

GF9 ma dużą przewagę nad resztą,gdy zdrapywałem piasek z podstawek z cholerę nie mogę wyczyścić podstawki z GF9,wikol wsiąknął w to coś i trzyma jak diabli.

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

ma duza przewage bo usuniecie go jest problematyczne ? He ? To chyba wada a nie zaleta.

Ja jakby co polecam 'sand' GW (ten z kamyczkami roznej wielkosci), jest kapitalny i o niebo lepszy od podanych powyzej. Podstawki wygladaja o wiele zywiej a jedna tubka starczy na cala armie jak nie dwie...

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

JA robilem z piaskiem tak:
Szedłem do piaskownicy nakładałem ile wlezie piachu do pojemnika plastikowego.
Suszyłem to w mikrofali przez jakies 5 minut.
Brałem sitko i przez sitko przepuszczalem piasek.
Wychodził ultra drobny piasek za darmoche.Jak sie komus chce to polecam
Obrazek

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Dyd pisze:ma duza przewage bo usuniecie go jest problematyczne ? He ? To chyba wada a nie zaleta.

Ja jakby co polecam 'sand' GW (ten z kamyczkami roznej wielkosci), jest kapitalny i o niebo lepszy od podanych powyzej. Podstawki wygladaja o wiele zywiej a jedna tubka starczy na cala armie jak nie dwie...
Ma przewagę bo nie kruszy się co jakiś czas biorąc figurkę do ręki,a co do tego piasku gw z kamykami to już go nie robią jest tylko ten czysty bez drobin

ODPOWIEDZ