Woda

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Woda

Post autor: BoB miniatures »

Witam!
Nie wiem czy gdzieś się to już pojawiło, ale nie mogę znaleźć wiec pytam tutaj.
Wie ktoś może jak uzyskać taki efekt wody jak na obrazku poniżej? Byłbym bardzo wdzięczny za porady. Z góry dziękuję!
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Żywica przezroczysta a na powierzchni wikol

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Lustro wody oraz miejsca mokre na brzegu pokryte lakierem full glossy.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zasadniczo dwa pytania - dwie firmy (te które ja zauważyłem) proponują "masy wodne" - Vallejo i Zitrades (albo podobnie) - polecacie coś konkretnego z tych dwóch, albo jakąś alternatywę? i dwa - czy operowanie tymi masami wymaga specjalnych umiejętności lub narzędzi? (jestem początkujący a temat wody porusza moją wyobraźnię)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »


Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Tedzio - to nie jest masa wodna tylko po prostu malowanie a'la woda.

Wiem jedno. Też zainteresowałem się tymi masami ponieważ ciekawe efekty można wycisnąć. Na zagranicznych forach polecają głównie vallejo także możesz spróbować. Aż takie drogie nie są, a zawsze osiągniesz efekt bliższy czy dalszy od planowanego i będziesz miał już jakieś zdanie na ten temat. Ja się przymierzam do tej masy vallejo przeźroczystej. Zmieszam sobie z jakąkolwiek barwą i voila ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

TO co to jest jak nie masa wodna? Sam mam i stosuje - Water Effect z Valejlo. Np to:
http://images39.fotosik.pl/281/b1f8f50c03ea3439.png

Trzeba (a raczej można) pomalować po nałożeniu tego aby uzyskać lepszy efekt. Malowanie ala woda to jest kompletnie co innego ;).

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Przeczytaj co pisze autor... Używał valleyo water effect.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Zgadza się, macie rację, nie doczytałem. Chodziło mi o to, że ta masa jest pomalowana przez co nie ma efektu przeźroczystości, który bądź co bądź jest pożądany na podstawce. Na początku tematu jest taki efekt - podejrzewam, że jeżeli podstawka nie jest zrobiona z żywicy to obstawiam still water vallejo.
Poniżej efekt still water (słaby przykład ale lepszego na tą chwilę nie znalazłem lepszego):
Obrazek
I jeszcze efekt przeźroczystej wody vallejo która może być mieszana z różnymi kolorami:
Obrazek


EDIT: poprawiona fotka bo się nie ładowała ;)
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, o 20:49 przez Daw, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

aaa, przeźroczysta woda, o to chodziło
No to valejlo też jest ok pewnie, nie wiem jak to z Gw.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja ostatnio zaćząłem się bawić silikonem :P

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Nijlor pisze:Ja ostatnio zaćząłem się bawić silikonem :P
:o

:lol2:
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
młoda
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia :)
Kontakt:

Post autor: młoda »

Jeśli chodzi o efekt wody to w zasadzie odradzam wodę gw, bo z tego co pamiętam jest dosyć droga, a żeby uzyskać efekt głębi trzeba kilka razy ją wylewać i dość długo czekać aż wyschnie, a mimo to strasznie się 'ściąga'. Gdy mieszałam ją z farbkami/inkami to traciła na połysku. Tutaj przykłady moich prac, w których użyłam wody gw:

Obrazek
Obrazek

Tutaj użyłam wody gw z farbką:

Obrazek

Silikonem również się bawiłam, ale tylko na podstawkach - tutaj przykład:

Obrazek

Jak nie mam czasu to wodę robię za pomocą lakieru błyszczącego gw:
Obrazek
Obrazek

Jeżeli komuś nie zależy na głębokości to wydaje mi się, że lakier gw daje podobne efekty jak woda gw. Kiedyś też robiłam coś z żywicy z tego co pamiętam, ale trochę trzeba się z tym bawić, a nie zawsze jest na to czas. Minus zarówno wody i lakieru gw jest taki, że nie można ich formować (w fale itp.). Jeśli chodzi o efekty wody vallejo to się nie wypowiadam, bo żadnego z nich nie używałam, ale chyba Ziemko na podstawkach swoich skinków jakiegoś z tych specyfików używał, a więc może on się wypowie :wink: . Z tego co wiem niektórzy robią wodę z wikolu, ale to chyba dość ryzykowne, bo mogą pozostać białe smugi, ale ja tam nie wiem - nie sprawdzałam :P .

Pozdrawiam :wink:,
młoda.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

JA Valejjo lubie i mi sie podoba, chociaz na zdjeciach wyglada jak kisiel. Trzeba po pomalowaniu mimo wszystko przjeechac blyszczacym lakierem Gw zeby nadac jeszcze lepszy efekt blyszczenia.

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

A ja mam zupełnie inne pytanie - co to za model tej elfki z łukiem w pierwszym poście tematu ?

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

młoda pisze: Jeśli chodzi o efekty wody vallejo to się nie wypowiadam, bo żadnego z nich nie używałam, ale chyba Ziemko na podstawkach swoich skinków jakiegoś z tych specyfików używał, a więc może on się wypowie :wink: .
Ja chyba używam tego co Ziemko, jedynie kolor inny. Efekt po odpowiednim pomalowaniu jest ciekawy, mi się podoba:

Obrazek

Można polakierowac jak mówił ziemko, ale co kto woli ;).

Awatar użytkownika
lapamat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: lapamat »

Lakier albo żywica z utwardzaczem. Lekier polecam do płynącej wody a żywicę do stojącej(jeziorka , bagna). Jak chcesz taką żywicę dostać do proszę -http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=7925
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Mógłby ktoś zarzucić linkiem do wspomnianego tutaj lakieru z gw dającego ten pobłysk wodny? Przeszukałem sporo stron i nie potrafię zlokalizować nazwy tego produktu.
Krasnoludy podjęły okrzyk, rogi zagrały długo i mocno ze szczytu wzgórza.

...-Oto tutaj stawiam kamień krzywd Zhufbaru i stąd się nie ruszymy! - zawołał król czystym głosem, niosącym się ponad wrzawą orków.
-Odniosę zwycięstwo, stojąc na tym kamieniu, albo zostanę pod nim pochowany.Żaden krasnolud nie ruszy się na krok w tył za tę linię. Śmierć lub zwycięstwo!...

Moje malowanie

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

lapamat pisze:Lakier albo żywica z utwardzaczem. Lekier polecam do płynącej wody a żywicę do stojącej(jeziorka , bagna). Jak chcesz taką żywicę dostać do proszę -http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=7925
pozdrawiam
Lakier do parkietu

ODPOWIEDZ