Farbki VALLEJO.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
kibek12
Warzywo
Posty: 13

Farbki VALLEJO.

Post autor: kibek12 »

Może był taki temat nie spotkałem takiego więc pisze.
Co powiecie o tych farbkach VALLEJO.
Jak się nimi maluje?
Czy dobre są ich washe?
Czy ma fajne kolory?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ja maluje Vallejo od samego początku.
Zaletą dla mnie jest forma w jakiej są farbki - tubki. Zawsze mogę bez problemu odmierzyć odpowiednią ilość kropel farby/innej farby/wody. Dodatkową kwestią jest czy zużyję stworzony kolor w całości, min dlatego staram się malować całe regimenty naraz, bo mam rozrobioną farbę w odpowiednim kolorze. Rozrabiam kolor na starej karcie np bankomatowej czy coś takiego. Nie lubię marnować :)

Używam washy Citadel więc o Vallejo nie mogę nic powiedzieć. Za to lakier bezbarwny matowy Vallejo w tubce jest bardzo dobry. Nakładany pędzelkiem daje radę.

Co do kolorów. Paleta Vallejo pokrywa paletę Citadel. Chociaż chyba farbek Citadel Foundation nie ma, ale to jakby dodatkowa linia farbek.
Niektóre kolory mam ponad 2 lata i nadal nimi bez problemu maluję, nie zaschły mi. Mam ponad 30 kolorów i tylko 1 farbka była zepsuta (Dark Angels Green). W sensie jakby pigment był zważony - nie mieszał/rozpuszczał się.

Cenowo wydaje mi się korzystniej wypadają Vallejo. Na allegro jakiś czas temu widziałem po 7 PLN za sztukę.

Ja bym polecił, jeśli powyższe uwagi ci będą pasować.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Lakier bezbarwny mat - zgadza się jest bardzo dobry, Lakiery Satin i Gloss nadają się na części imitujące szkło itp. jeśli chce się mieć efekt odblasku, odradzam natomiast lakier metalic chyba że się go nakłada na farbę srebrną, na innych odcieniach pozostawia efekt podobny jak po nałożeniu cienkiej warstwy srebra.

Vallejo inki zostały zdeklasowane przez washe Citadela i teraz ich używam do zbierania kurzu;]

Też od początku maluje "vajehami" , a misha przedstawił zalety tych farb, ostatnio też w celu poznania oferty innych producentów zacząłem eksperymentować, tak trafiłem na washe Citadela. Nie wiem jakich kolorów chcesz używać, ale pogrzeb na tym forum a znajdziesz informacje dotyczące jakie produkty (kolory) producentów są warte polecenia a jakich należy się wystrzegać, nie musisz używać produktów jednego producenta.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

kibek12
Warzywo
Posty: 13

Post autor: kibek12 »

Kupiłem farbki Vallejo. :)
Temat zakończony.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Vallejo posiada coś na wzór gw fundation,tylko zapomniałem gdzie to widziałem.co do washy tn vallejo takie sobie mam komplet używam ich bo gw mi wyschły.<nie mówię o inkach>gw chyba już nie robi inków.

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Czy można mieszać farbki citadel i vallejo ? [rozrabiac razem w celu uzyskania innej barwy]
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

cold turkey pisze:Czy można mieszać farbki citadel i vallejo ? [rozrabiac razem w celu uzyskania innej barwy]
Można, robiłem tak.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Otoz mam nastepujace pytanie: czy ma ktos moze zdjecie albo moze takowe wykonac czego kolwiek pomalowanego zlotymi, i srebrnymi metalikami VGC i VMC (z dopiskiem jaka to farbka)... Mialem inwestowac w GW ale 3 farbek nie oplaca mi sie zamawiac a do sklepu dalekoooo. Stad tez chcialbym przekonac sie na wlasne oczy czy sa az tak kiepskie, ze nawet ja jako laik to zobacze i skresle je definitywnie
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

czaros357 pisze:Otoz mam nastepujace pytanie: czy ma ktos moze zdjecie albo moze takowe wykonac czego kolwiek pomalowanego zlotymi, i srebrnymi metalikami VGC i VMC (z dopiskiem jaka to farbka)... Mialem inwestowac w GW ale 3 farbek nie oplaca mi sie zamawiac a do sklepu dalekoooo. Stad tez chcialbym przekonac sie na wlasne oczy czy sa az tak kiepskie, ze nawet ja jako laik to zobacze i skresle je definitywnie
ale tu zapewne nie chodzi o sam efekt końcowy jaki się osiąga, tylko o to jak ta farbkę się używa. Może np bardzo słabo kryć lub może się nierówno pigment rozkładać, przez co trzeba dawać dużo warstw i jest to mocno denerwujące podczas malowania - choć jak już posiedzi się nad nią sporo czasu to efekt może być zadowalający (choć okupiony męczarnią :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Moze byc i efekt koncowy pokazany i poczatkowy dla porownania:D
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

czy ma ktos moze zdjecie albo moze takowe wykonac czego kolwiek pomalowanego zlotymi, i srebrnymi metalikami VGC i VMC (
Srebrne z valleyo są fatalne. Kiepsko kryją, mają bardzo guby pigment i nie nadaja się właściwie do niczego. Srebro z GW jest śliczne i jak najbardziej godne polecenia. Natomiast złoto i wszystkie podobne dużo lepsze są z vallejo - wyraźnie lepiej kryją.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

A jakie zlote bys polecil jakies ciemniejsze i jasniejsze... moze jakis jak tin bitz ?? (oczywiscie z palety VGC, VMC)
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Czym rozni sie dead white od primer white z palety VGC?? A 2 pytanie ktora biala wybrac z palety VGC LuB VMC??
I trzecie wazne pytanie dla mnie ktory kolor na skore do ludzi wybrac z palety VGC (ja wybralem dwarf flash)??
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

czaros357 pisze:Czym rozni sie dead white od primer white z palety VGC?? A 2 pytanie ktora biala wybrac z palety VGC LuB VMC??
I trzecie wazne pytanie dla mnie ktory kolor na skore do ludzi wybrac z palety VGC (ja wybralem dwarf flash)??
1. Na szczęście znalazłem death white w farbach brata. Dead jest bielszy od primera.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

które polecacie: model color czy game color? czy to bez róznicy?

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

A dziekuje LuciusuII :) To dobrze ze zamowilem dead white:D
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

dexterzg pisze:które polecacie: model color czy game color? czy to bez róznicy?
Z VMC mam czarny i Royal Purpple - z której nie jestem zadowolony bo po nałożeniu wygląda jak półmat, czerń VMC i VGV niczym się nie różnią,. Tylko z tymi dwoma kolorami miałem styczność.

Nazewnictwo palety VMC jest bardzo podobne do nazewnictwa farb GW (to jest o tyle pomocne w tym, że najczęściej jak ktoś Ci udzieli porady odnośnie malowania będzie się posługiwał nazwami farb GW).
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Chyba troszke sie pomyliles Vallejo game color ma nazwy farb zblizone do GW... Natomiast vallejo model color ma duzo szersza palete barw w porownaniu do VGC a chyba nawet i GW i jej nazwy sa z kolei nazwami "fachowymi' dla modelarzy( do samolotow, czolgow itd). Co nie zmienia faktu ze VMC moga byc rowniez bez problemu stosowane w malowaniu figurek gdyz wcale nie ustepuja VGC a maja nawet 1 duzy plus czyli wlasnie duza palete barw.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

tylko i wyłącznie game color, model color nie nadają się do figurek. Polecam też extra opaque - kryją lepiej niż citadel foundation. Za to absolutnie odradzam kupowanie srebra z Vallejo - pigment jest zbyt grubo mielony i przez to wygląda jak brokat.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

A tutaj z kolei i ja moglem sie mylic odnosnie VMC ze mozna uzywac do figurek, ale na pewno kilka osob mi mowilo ze nimi maluje i mozna wybrac sobie duzo odcieni jednej barwy... Srebro z VGC kazdy objezdza szerokim, ja zaryzykowalem i kupilem zloto:) akurat o nim rozne opinie byly, w przyszlym tygodniu testy wiec na pewno napisze swoje wrazenia.
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

ODPOWIEDZ