Pigmenty?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Pigmenty?

Post autor: Barbarossa »

Mam pytanko - wygrałem na turnieju jakiś czas temu zestaw pigmentów, tzn. farbę w proszku. Pierwszy raz w życiu mam z tym styczność, dlatego chciałbym się dopytać - jak się tego używa?

Na forum znalazłem jedną podpowiedź, mianowicie nanoszenie tego na sucho na model, a następnie utrwalanie lakierem, by odwzorować efekty zabrudzenia, rdzy itd.

Czy są jakieś inne ciekawe zastosowania?

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

można na mokro nakładać- tzn. wilgotnym pędzelkiem. Można wymieszać z błyszczącym lakierem i powinno wyjść takie mokre błoto ( we wcześniejszej metodzie i tej na sucho pigment wyschnie i będzie wyglądał jak wyschnięte błoto/pył)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

można z wikolem też mieszać, ale najczęstsze zastosowanie to własnie na sucho, jako kurz.
na mokro jako lekkie blotko i jako błocisko po wymieszaniu z wikolem/acrylputzem.

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Ja używam ich tak, że mieszam je z alkoholem (Wódka Parkowa z Biedronki :D ) i nakładam taką papkę gdzie trzeba. Alkohol szybko odparowuje i zostawia warstwę suchego pigmentu (częściowo tylko utrwalonego). Teraz parę ruchów pędzelkiem i ścieram nadmiar proszku. Na koniec trzeba i tak całość zabezpieczyć lakierem.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

na cytadeli mozna dostać płyn który nazywa się pigment medium vallejo. do czego to służy?

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

Pigmenty - MIG Production.
Odcieni kilkadziesiąt - klasyczne dla modelarzy historycznych, jest też seria futurystyczna, żeby było czym wylot plasma gun ozdobić albo zrobić podstawkę z marsjańskim pyłem :)
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Witam ktoś może podesłac mi tutorial jak używać pigmentów najlepiej z obrazkami i na modelach figurek. Błotko rdza itp.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Chętnie też się nauczę :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jeden z moich ulubionych poradników - łatwo i przyjemnie :)

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=42202


pozdr
Obrazek

ODPOWIEDZ