NOWE FARBY GW

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWE FARBY GW

Post autor: Haemonculus »

Obrazek
Najbardziej cieszą mnie nowe shade-y,tekstury,bazy...zaraz, przecież wszystko mi się podoba :D
Najlepsze jest też to że sklepy będą się pozbywać starych cytadelek :twisted:

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Krell pisze: Najlepsze jest też to że sklepy będą się pozbywać starych cytadelek :twisted:
Co w tym takiego wspaniałego? Większość to te same farby tylko z innymi nazwami.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

To się dopiero okaże, czy takie same, ale może aż tak mocno się różnić nie będą. Wyraźnie przecież napisali w pliku podanym przez Shinue, że to są zupełnie nowe receptury.

Nawet dzisiejszy Goblin Green nie ma nic wspólnego z tym starym sprzed wielu lat, podobnie jak Shining Gold i parę innych odcieni :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Haemonculus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Haemonculus »

Czcibor pisze:
Krell pisze: Najlepsze jest też to że sklepy będą się pozbywać starych cytadelek :twisted:
Co w tym takiego wspaniałego? Większość to te same farby tylko z innymi nazwami.
Ale najprawdopodobniej ceny starych spadną ok. 50%, bo sklepy będą chciały jak najszybciej wprowadzić do obiegu nowe, kiedy wyszedł finecast tak samo było z metalami, wiem bo sam kupiłem z 5 blisterków w super cenie.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

wg mnie z farbkami tak nie zrobią, bo farbki starczają teoretycznie na dość długo.
Nie dosc ze nie zarobią na starych farbkach to przez długi czas nie sprzedadzą nowych. Ja przynajmniej nie sprzedawał bym za 50% ceny. moze spuścił bym o maks 1zł i tyle(i tak by niektórzy kupowali te tańsze).

Stare goblin green było lepsze czy gorsze?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Po prostu całkiem inny odcień, ale mi się osobiście bardziej podobał, niż obecny :) Piszą, że teraz odcienie mają być bardzo zbliżone, więc poczekajmy.

Natomiast stare pojemniczki były o niebo lepsze i miały 17,5ml w dodatku, parę kolorów mi do dzisiaj żyje.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

jeśli chodzi o wysychanie to nie jest tylko tak, że to przez nowe słoiczki. Wg. mnie jakość farbki też jest gorsza(jeśli chodzi o żywotność)
Zgadzam się z tym że stare farbki były długowieczne, kolega miał takie i jeszcze 2 lata temu nimi malowaliśmy. moje farbki kupione znacznie później (w innych nowszych słoiczkach) robiły się jak guma (2 lata temu mozna było nimi malować teraz to juz lipa)
Myślę że panowie z GW specjalnie skrócili żywotność farbek. Bo lepiej sprzedawać ten sam kolor co 2 lata niż co 10. Ciekawe jak będzie z tymi.
No i te stare farbki było można całkiem nieźle reanimować.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Wiewior-lbn pisze:jeśli chodzi o wysychanie to nie jest tylko tak, że to przez nowe słoiczki. Wg. mnie jakość farbki też jest gorsza(jeśli chodzi o żywotność)
Zgadzam się, też mam takie wrażenie. Zupełnie jak z samochodami ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Stare farbki i tak zejdą bez znaczącego spadku ceny chyba że nie będą tak rewelacyjne jak GW twierdzi to stare zejdą po niższej cenie.

Co robicie z farbami które powoli przemieniają się w liquid gs, dodajecie wody czy inaczej je przywracacie do użycia?
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

http://gry.agtom.pl/index.php?route=pro ... _id=103218
Numer 597 drying retarder - ale nie jestem pewien.
Jest druga opcja, włączamy aerografy i do boju:)(czytaj zużyć jak najszybciej jak sie da )
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ale kombinacje. Dodaj kranówy i zamieszaj wykałaczką/wstrząśnij.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Sławol pisze:
Wiewior-lbn pisze:jeśli chodzi o wysychanie to nie jest tylko tak, że to przez nowe słoiczki. Wg. mnie jakość farbki też jest gorsza(jeśli chodzi o żywotność)
Zgadzam się, też mam takie wrażenie. Zupełnie jak z samochodami ;)

To się wszystko zaczęło od żarówek (tzw. spisek żarówkowy). Tutaj link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Oczywiście jeśli uznać to za prawdę, a wiele na to wskazuje, producenci celowo ograniczają żywotność swoich produktów.
Czym dłużej produkt "żyje" tym mniej go sprzedają, a tym mniej zarobią.
Jakaś logika w tym jest, ale czy to dobry kierunek? imho nie.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ta, znam ten film :D

Przykładów można mnożyć przecież... Jeśli akurat chodzi np. o sprzęt komputerowy, to jak najbardziej tak jest, ale mimo wszystko "jak kto dba, tak ma" i wcale nie musi się coś komuś szybko psuć.

Ktoś tam się w komentarzach odniósł do mercedesa, a oczywiście wystarczy przytoczyć chociażby niezmordowane modele W124 z silnikiem Diesla :)

Ale to już offtop :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Ok farby teksturowe sa fajne - dla graczy turniejowych - zastępują efekt piasek + wikol+ malowanie
Farby DRY....hmmm dziwna konsystencja, UWAGA NIE MOŻNA ICH ROZCIEŃCZAĆ, sa całkiem ok.
poszerzona oferta washy ok jak dla mnie, base to rozszerzenie palety fundacji i layer - zwykle akryle.
Tyle z szybkiego testu kilku farb.
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

MagisterMilitum pisze:Ok farby teksturowe sa fajne - dla graczy turniejowych - zastępują efekt piasek + wikol+ malowanie
Farby DRY....hmmm dziwna konsystencja, UWAGA NIE MOŻNA ICH ROZCIEŃCZAĆ, sa całkiem ok.
poszerzona oferta washy ok jak dla mnie, base to rozszerzenie palety fundacji i layer - zwykle akryle.
Tyle z szybkiego testu kilku farb.
W kwestii farb teksturowych mam rozumieć że farbka "śnieżna" daje taki sam efekt jakby nakleić wikolem pisek na podstawkę i pomalować na biało? Widziałeś może ją w akcji? Jest to to w ogóle sensowne czy lepiej już używać śnieżną posypkę GW?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Śnieżnej nie używałem, podejzewam ze daje efekt soda + wikol...ale nawet taka mieszankę posypuje śniegiem GW.
I proszę nie oskarżać mnie o promowanie produktów GW :] Posypka GW ma jedna wielka zaletę w porównaniu do sody....nie żółknie :]
Postaramy sie jako ekipa sklepu zrobić jakis filmik pokazujący co i jak - tymczasem wracam do testowania.
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

MagisterMilitum pisze:Śnieżnej nie używałem, podejzewam ze daje efekt soda + wikol...ale nawet taka mieszankę posypuje śniegiem GW.
I proszę nie oskarżać mnie o promowanie produktów GW :] Posypka GW ma jedna wielka zaletę w porównaniu do sody....nie żółknie :]
Postaramy sie jako ekipa sklepu zrobić jakis filmik pokazujący co i jak - tymczasem wracam do testowania.
O to ja trzymam za słowo z wielką chęcią zobaczę jak sprawują się te farbki, a zwłaszcza ta śnieżna. Co do dodawania dodatkowo posypki na całość to rzeczywiście może wyglądać to dobrze.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

ok jakis tutek już powstaje! będzie dostępny na stronie sklepu Vanaheim.pl
ps; wlasnie testowałem śnieg.... :shock: :shock:
=D> =D> GW =D> =D>
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

testowalem ceramite white ---> wreszcie biala farba która kryje =D>
tutek nakręcony - poszedł do obróbki
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dawać, bo też czekam niecierpliwie =D>

P.S. Skull White też nieźle kryje - na białym podkładzie ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ