Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Re: Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Post autor: Siena »

katerek pisze:Ja testuje ostatnio uwaga!!!....Cleanlux :mrgreen: płyn do czyszczenia sidoluxu.
Ja tym czyszczę areograf i też daje radę :mrgreen:

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Wyjąłem figurki po 16 godzinach leżenia w Cleanluxie, efekt słaby, ponad połowę wrzuciłem z powrotem. Męczyłem się strasznie żeby wyczyścić je szczoteczką, farba była tak gruba i twarda, że nie schodziła. Jedną figurkę udało mi się oczyścić do połowy, ale i tak podkład nie zszedł. Poczekam do wieczora i wtedy zobaczę co z resztą.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

jawor pisze:Wyjąłem figurki po 16 godzinach leżenia w Cleanluxie, efekt słaby, ponad połowę wrzuciłem z powrotem. Męczyłem się strasznie żeby wyczyścić je szczoteczką, farba była tak gruba i twarda, że nie schodziła. Jedną figurkę udało mi się oczyścić do połowy, ale i tak podkład nie zszedł. Poczekam do wieczora i wtedy zobaczę co z resztą.
Metale czy plastiki?

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Plastiki, ogry, które miały wcześniej trzech właścicieli.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Widać więc, że do plastików ten specyfik się średnio nadaje. W Dettolu ja trzymałem figsy nawet ponad 24 godziny niekiedy, jak zapomniałem o nich :wink: . Moczyły się metale, ale razem z podstawkami i plastikowymi elementami (tarcze, koła, itp.) Osobiście nie zauważyłem jakichś zmian w plastiku po kąpieli...

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Dla pewności zanim zamówię - czy to jest ten dettol http://allegro.pl/dettol-plyn-do-odbija ... 17069.html

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Tak.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Z Wamodem ktoś ma porównanie? Dla mnie to akurat ten środek jest cudem. Ponoć nie działa tylko z finecastem, choć ja sam tego nie testowałem. Wydajny, wielorazowy, szybki, nieśmierdzący, lepszy niż doty, tani, nie żre plastiku. Jak to wygląda w porównaniu obu?
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

MlSlEK pisze:Z Wamodem ktoś ma porównanie? Dla mnie to akurat ten środek jest cudem. Ponoć nie działa tylko z finecastem, choć ja sam tego nie testowałem. Wydajny, wielorazowy, szybki, nieśmierdzący, lepszy niż doty, tani, nie żre plastiku. Jak to wygląda w porównaniu obu?
Używałem WAMODA - uznawałem go za najlepszy środek zanim nie użyłem DETTOLA. Owszem, WAMOD ma to wszystko, co piszesz, ale nie do końca. Czasem jednak miałem do czynienia z paćkanymi gdzieś w Anglii figsami (działam głównie w metalu) i miałem figsy, których nawet rozpuszczalniki, WAMOD też - nie brały, nie wiem, co to za cholerstwo było. Odkąd używam DETTOLA jeszcze się nie natknąłem na figsa, którego DETTOL by nie zmył. Jedna uwaga - płukać tylko w GORĄCEJ wodzie z płynem do mycia naczyń, bo inaczej DETTOL jakoś dziwnie reaguje z podkładem i tworzy jakąś lepką masę, którą ciężko usunąć.
Jak i czy DETTOL działa na finecast - nie miałem okazji sprawdzić, bo unikam tego tworzywa, jak mogę. Plastik DETTOL czyści dobrze. Co się tyczy ceny - przeliczając na objętość są zbliżone imho, WAMOD trochę tańszy.
Generalnie - WAMOD jest bardzo dobrym specyfikiem i można go spokojnie polecać do czyszczenia figsów. DETTOL - tak samo.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Ja używam DOT 3/4 , uważam go za dobry środek, nawet nie kombinowałem z innymi, bo.... nie widziałem potrzeby.

jedyny ubytek jaki zauważyłem, to że po dłuuugim czasie w słoiku wyciągnęty mieczyk zdawał się mieć osłabioną strukturę, generalnie nabrał elastyczności finecasta.
Było to w DOT 4, w DOT 3 nigdy mi nic nie zmiękczyło

Farby domywa idealnie, na standardowo pomalowane starczy 8h i szczoteczka.
Ciepła woda z mydłem dla odtłuszczenia i jazda :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Znaczy masz farta do pomalowanych figsów. Obyś nie trafił na wynalazki, których DOTy nie biorą :wink: ...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

raz trafiłem na metale kompletnie zapaćkane to poleżały w izopropylenie
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Odświeżam temat. Mam spory problem z dettolem. Wrzuciłem na 24h zapaćkane figurki. Farba schodzi kapitalnie. Niestety w kontakcie z wodą ciepłą, gorącą, zimną i wszystkimi powyższymi zmieszanymi z ludwikiem z farby na figurkach robi się guma do żucia niemożliwa do ściągnięcia żadnym sposobem. Ze sprzętów kuchenno-łazienkowych tylko nitro tego gluta ściągnęło :shock: Ratunku !
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bo nie możesz dopuścić, żeby się glut zrobił. Do wody - bardzo gorącej ( :!: :!: :!: ) z płynem do mycia naczyń wrzucasz dopiero wyczyszczone figsy bez żadnego gluta. Po prostu - czyścisz i szczotkujesz jeszcze w dettolu :!: , a do wody wrzucasz już doczyszczonego figsa. Ot i cała tajemnica. Nie wrzucaj niedoczyszczonych figsów do wody. Do wody wrzucasz tylko celem opłukania dettola, natomiast cały proces czyszczenia i płukania celem zobaczenia, czy figs się doczyścił odbywa się w dettolu. Po 24 godzinach to zdarzyło mi się ze 3-4 figsy wrzucać jeszcze do powtórnej kąpieli w dettolu, z reszty porządnie schodziła farba w całości.
Poza tym, jesli woda była gorąca mocno, to ten glut nie powinien Ci się zrobić, nawet, jeśli wrzucałeś do wody niedoczyszczone figsy... Tak się dzieje, jeśli woda jest tylko ciepła...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

smiejagreg pisze:Bo nie możesz dopuścić, żeby się glut zrobił. Do wody - bardzo gorącej ( :!: :!: :!: ) z płynem do mycia naczyń wrzucasz dopiero wyczyszczone figsy bez żadnego gluta. Po prostu - czyścisz i szczotkujesz jeszcze w dettolu :!: , a do wody wrzucasz już doczyszczonego figsa. Ot i cała tajemnica. Nie wrzucaj niedoczyszczonych figsów do wody. Do wody wrzucasz tylko celem opłukania dettola, natomiast cały proces czyszczenia i płukania celem zobaczenia, czy figs się doczyścił odbywa się w dettolu. Po 24 godzinach to zdarzyło mi się ze 3-4 figsy wrzucać jeszcze do powtórnej kąpieli w dettolu, z reszty porządnie schodziła farba w całości.
Poza tym, jesli woda była gorąca mocno, to ten glut nie powinien Ci się zrobić, nawet, jeśli wrzucałeś do wody niedoczyszczone figsy... Tak się dzieje, jeśli woda jest tylko ciepła...
Woda była taka że ledwie ręce można było włożyć do niej żeby się zabezpieczyć przed glutem. Mam jeszcze pomysł z wrzuceniem zdettolowanych figsów do starego dota który nie spełnił swojego zadania.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ktoś w tym topicu wcześniej chyba pisał, że DOT radzi z glutem jakoś... Daj znać o efektach... Pewnie istotne, czy DOT stary czy nie...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Stary. Półroczny. W nocy będę kombinował.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Groszkowy patent zadziałał. Figurki bezpośrednio z dettolu wrzuciłem po lekkim odsączeniu do starego dota. Dot zneutralizował pulpę i figurki pięknie się umyły w ciepłej wodzie z mydełkiem. Jest ok.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Myślę, że jest to optymalna kombinacja (dettol i DOT). DOT dobrze zmywa plastiki i - jak trzeba - gluta po dettolu. Z kolei dettol chyba najlepiej rozpuszcza wszelkie paskudztwa (znaczy się: farby) :wink:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dettol ruszył czarny podkład z czym dot miał problemy. Kombo za 60 złotych zmywające 15 boyzów do orków. Jestem porąbany :mrgreen:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ