Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Post autor: smiejagreg »

Chyba trochę przesadziłeś z ceną... Wg mnie i tak się to opłaca, bo kupuję pomalowane kiepsko figsy za pół ceny. Zwraca się po 1 umytym porządnie klocku i zostaje na sporo dłużej...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

smiejagreg pisze:Chyba trochę przesadziłeś z ceną... Wg mnie i tak się to opłaca, bo kupuję pomalowane kiepsko figsy za pół ceny. Zwraca się po 1 umytym porządnie klocku i zostaje na sporo dłużej...
Dettol 29,90 przesyłka 9,50
DOT-4 na stacji 21,50
Co nie zmienia faktu iż ja z tych boyzów zrobię spaczoną chaosem gwardię 15 Immortali Grimgorowi i tak będę na plus. 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zawsze możesz przestawić się na denaturat 5zl za 0.5L.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Arbiter Elegancji pisze:Zawsze możesz przestawić się na denaturat 5zl za 0.5L.
Zamiast dettolu i dota ? Mówisz że działa ? Na farbę i podkład bez ingerencji w plastik ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Grolshek pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Zawsze możesz przestawić się na denaturat 5zl za 0.5L.
Zamiast dettolu i dota ? Mówisz że działa ? Na farbę i podkład bez ingerencji w plastik ?
Zmywałem dynksem plastikowych milicjantów i wszystko było OK. Zawsze można zrobić próbę na jednym modelu.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Grolshek pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Zawsze możesz przestawić się na denaturat 5zl za 0.5L.
Zamiast dettolu i dota ? Mówisz że działa ? Na farbę i podkład bez ingerencji w plastik ?
Grosiu, znasz mnie, wiesz czym się zajmuje :) . Cale życie zmywam plastiki w denaturacie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Trzeba umiejętnie. Wkładasz model między zęby a potem lejesz denat ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Jak komuś zależy na dostępie do tańszego Dettolu, to możemy się dogadać, będę w PL za 3 tygodnie ;)
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Dettolem można jeszcze sobie podłogi umyć ;] albo np włosy. Normalnie środek do wszystkiego.

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

Ostatnio przy czyszczeniu modeli zdecydowałem się na 'bezmarkowy' odpowiednik Dettol'u. Przekonała mnie cena.
http://www.poundland.co.uk/images/11263 ... septic.jpg

Zmywałem co prawda tylko metale, ale poradził sobie elegancko. Również z podkładem.

Niestety nie wiem jak wygląda dostępność tego specyfiku w ojczystym kraju, ale jest to IMO ogólna wskazówka na możliwą przydatność różnej maści płynów odkażających.

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Na jak dlugo ten specyfik starcza?, dot po pewnym czasie traci swoje wlasciwosci.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

MichalW pisze:Na jak dlugo ten specyfik starcza?, dot po pewnym czasie traci swoje wlasciwosci.
Serio? Ja mam najtańszą DOT3 jaką znalazłem (chyba z 12zł) już ponad rok i pomimo że jest w 100% czarna, była filtrowana z farby kilka razy bo była od niej gęsta, ubyło z 70% (rozpryski itd) to dalej działa znakomicie jeśli chodzi o zmywanie farby i podkładu, chociaż odbarwia już plastiki i nadaje się tylko do metali ;).
Dettolu bym spróbował gdy by fakt że za cenę 1 opakowania mam 3X DOT'ę.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Widać, Fazik, ze nie trafiłeś jeszcze na figsy, które w DOT-cie mogą się moczyć i 3 tygodnie i nie zlezie z nich nic a nic :mrgreen: . Po prostu trafiają Ci się figsy malowane akrylami przez normalnych ludzi. gwarantuje Ci jednak, że nie zawsze tak jest. jak sie kupuje w sieci, to dopiero po zamoczeniu do specyfików widać, z czym mamy do czynienia. ja tez uzywałem DOTa i często mi się sprawdzał, ale nie zawsze...

Morok

Post autor: Morok »

Jeśli chcecie coś do figurek ale tylko do metali, to polecam webac cliner lub triflex cliner, wygląda to tak że wrzucasz figurkę i po 5 minutach szczoteczką się jedzie i jest jak nowa

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Pretor pisze:Ostatnio przy czyszczeniu modeli zdecydowałem się na 'bezmarkowy' odpowiednik Dettol'u. Przekonała mnie cena.
http://www.poundland.co.uk/images/11263 ... septic.jpg

Zmywałem co prawda tylko metale, ale poradził sobie elegancko. Również z podkładem.

Niestety nie wiem jak wygląda dostępność tego specyfiku w ojczystym kraju, ale jest to IMO ogólna wskazówka na możliwą przydatność różnej maści płynów odkażających.
Niestety na plastiki nie działa. Próbowałem raz i nic.

Bodajże Fairy Power Spray albo Flash do kuchenek mają podobne właściwości, mogę się dowiedzieć.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Będzie ktoś to zamawiał niedługo? Mój dot 3 ma już dość. ;(
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

http://allegro.pl/dettol-plyn-antysepty ... 70610.html
chciałbym się upewnić przed zakupem, czy to to cudo??

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Tak.
Przy okazji przypomnę, żeby dokładnie działać według mojej procedury, chyba, że modele i skóra na dłoniach wam niemiłe :
http://wargamingstudio.blogspot.co.uk/2 ... paint.html
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Czy dettol rozpuszcza superglue?

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

wlasnie umylem pierwsze figsy w dettolu i...
dot sie nie umywa. po 3 kapielach w docie wciaz nie bylem usatysfakcjonowany efektem, 2 dni w dettolu i model jak z fabryki, z tym ze mam pytanie co do samej procedury, bo o ile metale zmylo super to z plastikami mialem problem tego gluta wlasnie więc chciałem się dopytać czy
po wyciągnięciu z dettola wrzucam do ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i szoruję w tej wodzie szczoteczką czy najpierw powinienem szczoteczką zetrzeć bez kontaktu z wodą i potem dopiero wrzucić do mydłowej kąpieli?
I czy szczoteczka przy tym specyfiku jest jednorazowa? bo od zakupu dota uzywalem caly czas jednej a po pierwszym czyszczeniu w dettolu cale wlosie pokryte jest jakby gumą i bardziej juz brudzi nizeli czysci.
Jakbyś Jasif rozwiął moje watpliwosci byl bym wdzieczny.

ODPOWIEDZ