Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Post autor: Sławol »

Dzięki wielkie za podzielenie się doświadczeniami! =D>

Wiedza zawsze się przyda :)

A jak tam z rękami? Widzę, że masz rękawice nałożone na fotkach, więc chyba trzeba uważać z tym specyfikiem.

Na DakkaDakka coś takiego wyniuchałem:
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 39126.page

P.S. Link do Heresy nie wchodzi, z Google też, więc może coś się posypało tam, nie wiem.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Ja bym jeszcze tylko prosił kogoś o przetestowanie failcasta :)


Poszperałem i jak to dokładnie wygląda? Co to jest? Bo Dettol to jest firma produkująca różne środki czystości?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Sławol pisze:A jak tam z rękami? Widzę, że masz rękawice nałożone na fotkach, więc chyba trzeba uważać z tym specyfikiem.
Wiesz, jest to środek do dezynfekcji, więc raczej przyjazny dla skóry na dłuższą metę nie jest. Kiedyś miałem dziurawe rękawiczki i piekła mnie dłoń jakieś 24 godziny. Trzeba zainwestować w ochronę, bo jakkolwiek dla figurek jest łagodny, to dla dłoni nie :)

Sławol pisze:P.S. Link do Heresy nie wchodzi, z Google też, więc może coś się posypało tam, nie wiem.
Faktycznie, coś nie działa. Wszystkie potrzebne informacje zamieściłem, ale rozszerzona wersja jest tu (link do warseera) :
http://www.warseer.com/forums/showthrea ... 8Dettol%29
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

http://allegro.pl/dettol-plyn-do-odbija ... 45934.html
Na Allegro też jest. Źle szukałeś.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Dzięki już sobie zamówiłem.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Racja. Dzięki raz jeszcze :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

shaigan
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: shaigan »

Jasif pisze:Po myciu w Dettolu wrzucamy modele do miski z ciepłą wodą wymieszaną z mydlinami/płynem do mycia naczyń. Jak się spłucze zwykłą wodą, zachodzi jakaś reakcja, że Dettol gęstnieje i robi się kleisty i przykleja się do modelu. Jeśli się nam to zdarzy, można usunąć tę substancję DOTem/denaturatem. Ciepła woda+płyn do naczyń neutralizuje ryzyko :)
Chyba użycie jakiegoś płynu do mycia naczyń jest tutaj kluczowe, sama ciepła woda powoduje ten sam efekt co zimna, na powierzchni robi się maź. Wrzuciłem to jeszcze raz do Dettolu zobaczę, czy poradzi sobie sam z sobą :). Ale poza tą drobną niedogodnością to rzeczywiście farba schodzi pięknie.

[edit]Ponowna kąpiel w Dettolu i umycie w wodzie z mydłem pomogła.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jeszcze raz wracam do dettola. Dziś znowu zmywałem figsy. Tym razem już fachowo i bez ŻADNYCH problemów. Mycie w 2 etapach.
1. Figsy siedziały w dettolu 48 h - bo zapomniałem o nich. Były tam metale razem z plastikowymi podstawkami. Podstawki bez żadnych oznak zniszczenia. Nic. Czyszczenie szczoteczką WYŁĄCZNIE w samym dettolu, płukanie również. Po czyszczeniu szczoteczką figsy lądują w CIEPŁEJ wodzie z płynem do mycia naczyń. W CZASIE CZYSZCZENIA SZCZOTECZKĄ NIE MA KONTAKTU Z WODĄ!!!
2. po wrzuceniu do wody z płynem wszystkich wyczyszczonych figsów lekkie doczyszczenie najlepiej drugą szczoteczką i wypłukanie w wodzie.

FIGSY BYŁY W RÓŻNYM STADIUM MALOWANIA. OD SPODKŁADOWANYCH PO CIĘŻKO I GRUBO ZAPAĆKANE. WSZYSTKO ZESZŁO IDEALNIE BEZ CZARNYCH PLAM, JAKIE POJAWIAJĄ SIĘ , KIEDY PODCZAS WSTĘPNEGO CZYSZCZENIA PRÓBOWAŁEM WCZEŚNIEJ (ZA PIERWSZYM RAZEM) FIGSY PŁUKAĆ W WODZIE. TERAZ WYSZŁO ZAJEBIŚCIE :D :D :D .
Uwaga - koniecznie używać rękawic gumowych.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

http://allegro.pl/dettol-zapas-do-bezdo ... 86009.html

Mowa o dettolu-mydle czy jakimś innym produkcie z tejże rodziny? Chcę zmyć włóczników, aby ich wystawić na allegro. A skoro ten specyfik czyni cuda i nie zjada figurek...

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Jasif pisze:Link do produktu na stronie producenta : http://www.dettol.co.uk/products-for-yo ... ene-liquid
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dettol Liquid? Ok, niech i tak będzie.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ja testuje ostatnio uwaga!!!....Cleanlux :mrgreen: płyn do czyszczenia sidoluxu. Na metalach jest po prostu rewelacja po 8 godzinach kąpieli zeszła farba (Bóg wie jaka bo figurka z drugiej ręki), czarny podkład GW i co mnie rozwaliło to wypłukało tez cały super glue :shock:.
Nieznacznie trzeba było przetrzeć szczoteczką i wypłukać pod wodą i już.
Poza tym cena powala, za 750 ml w TESCO trza zapłacić około 9 zeta :).
Jutro utopię w tym jakieś plastiki i zdam relację :) czy jeszcze uda mi się z tego je wyjąć :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

katerek pisze:Jutro utopię w tym jakieś plastiki i zdam relację :) czy jeszcze uda mi się z tego je wyjąć :P
Czekam z niecierpliwością na wyniki testów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Również czekam na relację!
katerek pisze:Ja testuje ostatnio uwaga!!!....Cleanlux :mrgreen: płyn do czyszczenia sidoluxu. Na metalach jest po prostu rewelacja po 8 godzinach kąpieli zeszła farba (Bóg wie jaka bo figurka z drugiej ręki), czarny podkład GW i co mnie rozwaliło to wypłukało tez cały super glue :shock:.
Nieznacznie trzeba było przetrzeć szczoteczką i wypłukać pod wodą i już.
Poza tym cena powala, za 750 ml w TESCO trza zapłacić około 9 zeta :).
Jutro utopię w tym jakieś plastiki i zdam relację :) czy jeszcze uda mi się z tego je wyjąć :P
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Otóż wygrzebałem jakieś "nie potrzebne" plastiki utopiłem w specyfiku i po 3 godzinach kąpieli dokonałem pierwszej kontroli...nie mogłem wytrzymać :P
Plastiki kompletnie nie naruszone, nie zmiękczone, nie rozwarstwione i nie rozpuszczone. Po tym krótkim czasie kąpieli farba po przetarciu szczoteczką zeszła w 90 % pozostała tylko w jakiś głębokich załamaniach.

Zostawiam je na całą noc w słoiku i zobaczymy jaki będzie efekt jutro.
W każdym bądź razie jestem bardzo miło zaskoczony efektem :)

A jedyne co to polecam w rękawiczkach przy tym dłubać bo jak ma się zranioną rękę to piecze jak cholera jak się płyn dostanie do rany :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

katerek pisze:A jedyne co to polecam w rękawiczkach przy tym dłubać bo jak ma się zranioną rękę to piecze jak cholera jak się płyn dostanie do rany :P
To chyba oczywiste przy takich substancjach :D
Mam zamiar kupić ogry w opłakanym stanie, będę musiał je rozczłonkować i zmyć farbę, a do dettolu nie jestem jeszcze przekonany.
Obrazek

Ninos
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Ninos »

Użyłem dettolu na kilku figurkach w naprawdę beznadziejnym stanie. Po kilkugodzinnej kąpieli farba albo sama zeszła albo schodziła bez problemów pod szczoteczką. Została jedynie w zagłębieniach, między łuskami itp - ale tylko sam podkład, więc w zasadzie jest to bez znaczenia.

Godne polecenia. Rękawiczki konieczne, gówno jest mocno żrące dla skóry :P

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

jawor pisze:Mam zamiar kupić ogry w opłakanym stanie, będę musiał je rozczłonkować i zmyć farbę, a do dettolu nie jestem jeszcze przekonany.
U mnie figurki w Cleanluxie się rozkleiły super glue po prostu się rozpuścił :) jak wrócę do domu to obejrzę w jakim stanie są moje plastiki :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Po wyjęciu wszystkiego ze słoika z przykrością stwierdzam że o ile do czyszczenia metali genialnie się nadaje ten środek to plastiki już nie wszystkie się domywają. Nie wiem może to kwestia tego że farba jakoś reaguje z plastikiem. W każdym bądź razie 2 na 3 figurki się domyły praktycznie całkowicie natomiast ta 3 ledwie w połowie.
Do czyszczenia metalowych figurek to bardzo dobra cenowo alternatywa do "profesjonalnych środków"
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Plastiki nie mają żadnych uszkodzeń po tym?
Obrazek

ODPOWIEDZ