Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: DOT 4 - ten płyn hamulcowy do zmywania farby

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam linki do topica i towaru - ponoć jakiś nowy cud-środek do zmywania farby z figsów. Może ktoś testował ? Jasif pisze, że jest super !!! :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2&start=20
http://allegro.pl/dettol-plyn-do-odbija ... 44868.html
Jeśli ktoś go obadał, proszę o info ...

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Czuję się wywołany do tablicy ;) Dettol to środek powszechnie stosowany do czyszczenia figsów w UK.
Link do produktu na stronie producenta : http://www.dettol.co.uk/products-for-yo ... ene-liquid
Płyn zmywa plastik i metal bez problemu. Finecastowych modeli nie posiadam z zasady, więc ciężko mi powiedzieć, ale jak zdobędę wypraski to przeprowadzę testy.
Oto parę zdjęć na poparcie mojej tezy :
A) plastikowy pojemnik z Dettolem i złomem plastikowo/metalowym
Obrazek
Obrazek
B) ogon Salamandry, spodkładowany białym sprayem, który się ostro wgryzł. Nie pomógł denaturat, dezynfektant, płyn do mycia łazienek, benzyna lakowa. Na zdjęciu po około 18 godzinach w Dettolu.
Obrazek
C) Ten sam ogon, 15 sekund później.
Obrazek
D)Saurus w czarnym podkładzie, Nie wiem/nie pamiętam, jaka jest jego historia.
Obrazek
E)Wesoły pan Saurus po 5 sekundach szczotkowania
Obrazek
F)Skink, spodkładowany na czarno podkładem nie-GW, jakieś 2 lata temu.
Obrazek
G)Ten sam skinek chwilę później.
Obrazek
H)Po myciu w Dettolu wrzucamy modele do miski z ciepłą wodą wymieszaną z mydlinami/płynem do mycia naczyń. Ponoć jak się spłucze zwykłą wodą, zachodzi jakaś reakcja, że Dettol gęstnieje i robi się kleisty i przykleja się do modelu. Nie zdarzyło mi się to, ale wolę nie ryzykować. Ciepła woda+płyn do naczyń neutralizuje ryzyko :) Wrzucamy do miski, szorujemy szczoteczką (inną!) resztki farby, jeśli jakieś zostały. Potem jeszcze raz przepłukujemy pod bieżącą wodą, żeby opłukać model z płynu/mydlin.
Obrazek
Suszymy i cieszymy się czyściutkimi modelami!
Obrazek

Brought to You by Jasif :wink:
Dettol ładnie pachnie (w końcu to środek do czyszczenia - zapach mniej więcej leśny, czuć olejki eteryczne z sosny), więc można go spokojnie używać w domu.

Poradnik dla dociekliwych można znaleźć tu :
http://www.heresy-online.net/forums/sho ... hp?t=46097
pzdr i w razie pytań walić śmiało.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Muszę go przetestować koniecznie - czasem mam takie figsy, że nic je nie bierze - może to pomoże? Dzięki wielkie, Jasif.

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

Ten Dettol to swietna sprawa ;) ustatnio wypróbowałem , figsy moczyly sie ok 18 godzin , farba zchodziła jak złoto :D
Dota 3 nie zmyła figsow z czarnego podkladu GW ,a moczyly sie miesiac .
Dettol załatwił sprawe blyskawicznie , jednak trzeba zadbac o to ze by woda była ciepła i z płynem do mycia naczyń.
Po jakims czaie szorowania figurek temperatura wody w miscę mocno spadla i farba na ostatnich modelach zaczęła się dziwnie lepic .
Tyle z mojej strony gorąco polecam ten produkt;)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

A gdzie ten Dettol można w Polsce dostać? Googlałem, ale nick konkretnego nie znalazłem niestety ;/
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Tylko allegro, producent nie prowadzi sprzedaży na Polskę.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Dzięki Jasif za wskazanie nowego medium do czyszczenia! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jeszcze pytanie - czy Dettol się ulatnia, tzn. czy trzeba go trzymać w zamkniętym pojemniku? Już sam fakt, że można go trzymać w plastikowym pojemniku jest na plus - mało jest takich środków... Wygląda to na środek idealny. Zakupiłem go, ale jeszcze nie mam. Jak będę miał , to potestuję. Proszę o answer na pytanie.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

ARBAL pisze:Dzięki Jasif za wskazanie nowego medium do czyszczenia! :)
My pleasure :wink:
@Smiejagreg
Chyba się nie ulatnia, bo nie zawiera alkoholu, ale jego intensywny sosnowy zapach jest raczej średnio atrakcyjny na dłuższą metę :mrgreen:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czyli - reasumując:
pakuję środek do jakiegoś pojemnika, pakuję figsy, moczą się ok. doby lub krócej, wyjmuję, szczotkujębezpośrednio po wyjęciu z Dettola, potem wrzucam do ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i szczotkuję do czysta. Czy tak?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Tak. Tylko nie czyść szczotki w wodzie, ani nie rozcieńczaj Dettolu, bo tak jak pisał Gnorst, woda z Dettolem i farbą zamieniają się w jakieś kleiste gówno :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.


Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Jasif pisze:woda z Dettolem i farbą zamieniają się w jakieś kleiste gówno :D
Po prostu farba rozpuszcza się w dettolu (uzyskując czarny kolor), zimna woda sprawia że farba się na nowo wytrąca. Jeśli się takie coś zdarzy to płyn hamulcowy dość dobrze usuwa tą czarną gumę, nawet jeśli wcześniej nie chciał farby z tego modelu zmyć.
Jak czasem policzę ile kasy kosztują te wszystkie specyfiki do usuwania farby to wcale tak tanio zabawa z używkami nie wychodzi już #-o
marchef w butonierce

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Przetestowałem Dettol. Figsy moczyły się 24 h. Wszystkie figsy metal, ale część z plastikowymi podstawkami. Oto spostrzeżenia:
1. Jest to najskuteczniejszy środek, jaki kiedykolwiek używałem. Zmywa wszystko :D .
2. Nie naruszył w żaden sposób plastikowych podstawek, tak że chyba jest bezpieczny dla plastiku.
3. Użyłem chłodnej wody z płynem do naczyń i więcej tego nie zrobię - faktycznie powstała taka czarna maź, którą dość ciężko usunąć - UŻYWAĆ TYLKO CIEPŁEJ WODY !!!
4. Zajebiście cuchnie - chyba będę musiał te figsy wygotować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
5. W końcu znalazłem środek do mycia figsów - JASIF, DZIĘKI WIELKIE ZA INFO :D :D :D :D .
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, o 16:30 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

smiejagreg pisze:5. W końcu znalazłem środek do mycia figsów - JASIF, DZIĘKI WIELKIE ZA INFO :D :D :D :D .
Spoko, służę :wink:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

alfini164 pisze:Ludziska pomocy pryskałem figurki białym podkładem z mr.base i dwa miesiące temu wrzuciłem je do dot-4. Farba zeszła, kropelka się rozpuściła, ale podkład pozostał.
Przy mocnym szorowaniu schodzi, ale jest to czasochłonne(21 modeli) i niebezpieczne(głównie szkielety). Co robić: moczyć dłużej?, zmienić rozpuszczalnik?, może umyć figurki mydłem i malować na takim podkładzie?
Zainwestuj w Dettol, polecam :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=9&t=34719
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dettol jest o tyle świetny, że działa bardzo skutecznie i na dodatek nie uszkadza plastików - przynajmniej dotychczas nic takiego nie zauważyłem. Też polecam. Jasif może więcej powiedzieć, to on jest "ojcem chrzestnym" tego specyfiku na tym forum :wink: .

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

A gdzie można dostać ten dettol? Na allegro są tylko jakieś mydła :) W googlu też tylko mydła...

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

http://www.ebay.co.uk/itm/Dettol-Antise ... 3f108dcf6a
To chyba to. Dziwi mnie niska cena wysyłki, może gość się walnął. Jego strata :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Ktoś będzie to zamawiać? Nie mam konta na jebajcu....a chętnie bym się dołożył do zamówienia.

ODPOWIEDZ