Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Re: Dettol - cud-środek do zmywania farby.

Post autor: InkubPendragon »

Najpierw szczotka, potem woda. Potem ewentualnie powtorzyc procedure moczenia w dettolu. Ja szczotki wymieniam dosc czesto, bo syfia sie niemozebnie.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ta guma, o której piszesz, to właśnie podkład. Robi się tak dlatego, że figs wrzucony został do wody bez dokładnego wczesniejszego doczyszczenia szczoteczką. W zetknięciu z wodą po wyjęciu z dettola podkład tak reaguje, że tworzy się guma/glut. Zatem czyścic trzeba do końca przed płukaniem w wodzie.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

dzieki wielkie, bedę uważał na nastepny raz

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Pytanie do kogos dluzej uzywajacego tego specyfiku, widac jakies jego slabsze dzialanie po wymyciu duzej ilosci figurek?, co sie dzieje z reszta farby przy czysczeniu w nim figsow?.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

@Majones : przecież masz linka do bloga, pisałem czerwonymi literami, że po umyciu trzeba przepłukać w GORĄCEJ WODZIE Z PŁYNEM DO NACZYŃ :) Inaczej robi się glut. I tak jak pisał Smiejagreg - najlepiej czyścić na 2 razy. Pierwsze czyszczenie, nie do końca dokładne, przepłukanie i od razu z powrotem do Dettolu. Drugie czyszczenie na gładko, dobre płukanie i model jak nówka ;)

Co do wytrzymałości Dettolu, to właściwości jakoś nie spadają, ale rozpuszczona farba zagęszcza ten specyfik i robi się mniej przyjemny do pracy.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Również nie zauważyłem spadku jakości czyszczenia. Zmywam już prawie rok...

Morok

Post autor: Morok »

dettol lepszy od dot 3 czy 4

Awatar użytkownika
kondor44
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: kondor44 »

To pytanie czy stwierdzenie?
Jeśli pytanie- tak, Dettol jest lepszy od płynów hamulcowych.
Czy jeśli napiszę, że nienawidzę elfów czy lizardmenów, to podpis mój naruszy §4 pkt b. regulaminu Border Princes?

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Zamiast płukać w wodzie z plynem mozna tez wrzucic do dotu. Ostatnio Kemmler kilka godzin plywal w detlolu, później doslownie na 30 sekund zmienil akwen na dota 4, i farba schodzila idealnie.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

"Nie zaleca się stosowania w poblizu kotow" Hę?

Mam prośbę czy ktoś z W-wa mógłby mi trochę tego specyfiku odsprzedać?

I czy to to
http://allegro.pl/dettol-plyn-do-odbija ... 51129.html
?

Awatar użytkownika
Kriz Da Old'Bwoy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kriz Da Old'Bwoy »

W Warszawie znalazlem ostatnio, w supermarkecie orientalnym Samira po przeciwnej stronie Powsinskiej do Sadyba Bestmall. 19 pln. Nie bylem pewien do konca, czy to ten sam, ktory sciagalem wczesniej z UK (bo troche inaczej "pachnial"), ale opis mial ten sam i 20 plastikow zmylem. Na metalach bede dopiero testowal.


Sent from my iPad using Tapatalk

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Ja do czyszczenia metalowych figur I TYLKO METALOWYCH !!! używam rozpuszczalnika nitro z castoramy. Trzeba tylko maczać przez minimum godzinę. Potem szczoteczką i płukanie w wodzie. Czasami trzeba operacje powtórzyć drugi raz.

Jak trzyma się rozpuszczalnik w szczelnym słoju albo czymś podobnym to starczy na kilka namaczań.

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Ja mam natomiast pytanie odnośnie dettolu: Czy farby olejne od tego też schodzą z plastikowych figurek?

untendog
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untendog »

http://thetattoo-shop.pl/produkt/21/123 ... ania-wzoru

jakby ktoś potrzebował, jest promo na Dettol - 750 ml - 39 pln

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To rzeczywiście się opłaca? Zmywa lepiej od dota?
10zl za 0,5 litra dota a 40 za 3/4 litra to spora różnica :/

untendog
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untendog »

Figsy to hobby. Hajs leci.

Jak w życiu.
Zapłacisz mniej, to często zapłacisz 3 razy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

nie wiem czy nie dałoby się dettolem zmyć farby z żywicy. ktoś próbował?

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Stan pisze:To rzeczywiście się opłaca? Zmywa lepiej od dota?
10zl za 0,5 litra dota a 40 za 3/4 litra to spora różnica :/
Imo różnica jest spora, dettol jest warty swojej ceny.

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

A Bit late to the party, ale może komuś się przyda - Dettol słabo współgra z Failcastem ( czytaj: cześć czyszczona zamieniła się w gumoluda).
Obrazek

kermit
Warzywo
Posty: 10

Post autor: kermit »

Pytano do bardziej doświadczonych dettolowców. Mam do zmycia furę plastików, część z nich chamsko zalana farbą. Ktoś je chyba moczył w słoiczkach z farbą zamiast malować. Pomijam już, że kupiłem najpierw nie ten Dettol i stałem się posiadaczem najdroższego w życiu płynu do podłóg :). Mam w końcu ten "dobry", brązowy Dettol. Wrzuciłem na próbę kilka figsów zalanych czerwoną farbą. Po około 8h moczenia każdą szczotkowałem w samym Dettolu i jak wyglądała w miarę wrzucałem do miski z gorącą wodą i płynem do naczyń. Sam dettol stał się kompletnie czerwony, podobnie jak połowa pomieszczenia w którym szczotkowałem :). Figsy wrzucone do gorącej wody nadal miały sporo zbrylonej, gumowatej farby w zagłębieniach, której nie dało się już usunąć szczotkując w gorącej wodzie z płynem. Koniec końców wrzuciłem je na drugą turę do tego samego Dettolu.

Czy to normalne, że po pierwszej turze zostaje mi tyle gumowatej farby? I czy dettol, który stał się kompletnie czerwony i jest w nim pewnie mnóstwo czerwonej farby nada się jeszcze do czyszczenia innych figurek?

ODPOWIEDZ