Alternatywne podkłady

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Re: Alternatywne podkłady

Post autor: Misiek_LF »

Raczej odrzucam brudne elementy, bo sprawdzałem na różnych bitsach i na wypraskach, niemożliwe, żeby to wszystko naraz było brudne ;) Dam mu poleżeć trochę, niech się ogrzeje i sprawdzę jutro jak się zachowa. Rozumiem, że na plastiku też go sprawdzałeś?

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Plastik żywica, metal itd. Właśnie mam 2 armie u siebie na warsztacie nim podkładowane ;)

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Mi przyslali deco color antykorozyjny ciekawe jak on sie sprawi do metali.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Ja używam od 2 lat farby Deco wysokotemperaturowy do tłumików w kolorze czarny mat. Nie topi figurek, dobrze kryje i dobrze się na nim maluje. Do tego łatwo się zmywa zarówno z plastiku jak i metalu.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

crovaxus pisze:Ja używam od 2 lat farby Deco wysokotemperaturowy do tłumików w kolorze czarny mat. Nie topi figurek, dobrze kryje i dobrze się na nim maluje. Do tego łatwo się zmywa zarówno z plastiku jak i metalu.

Poratujesz jakimś linkiem? też stosowałem Deco ale chyba jakieś inne bo świeci się jak psu jajca :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Miłek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Miłek »

W castoramie - Dragon - podkład antykorozyjny do rur. Niestety cena podskoczyła.
Obrazek

MOJA GALERIA CMON
----------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Morsfinek pisze:
crovaxus pisze:Ja używam od 2 lat farby Deco wysokotemperaturowy do tłumików w kolorze czarny mat. Nie topi figurek, dobrze kryje i dobrze się na nim maluje. Do tego łatwo się zmywa zarówno z plastiku jak i metalu.

Poratujesz jakimś linkiem? też stosowałem Deco ale chyba jakieś inne bo świeci się jak psu jajca :/
Ja od 5 lat jadę tylko Deco. Jest spoko. Tak biały, jak czarny. Tylko trzeba mu dać dłuższą chwilę, zanim się zacznie malować.
Obrazek
Zwróć uwagę na pokrywkę puszki - jeśli jest matowa, to farba też będzie.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jasif pisze:
Morsfinek pisze:
crovaxus pisze:Ja używam od 2 lat farby Deco wysokotemperaturowy do tłumików w kolorze czarny mat. Nie topi figurek, dobrze kryje i dobrze się na nim maluje. Do tego łatwo się zmywa zarówno z plastiku jak i metalu.

Poratujesz jakimś linkiem? też stosowałem Deco ale chyba jakieś inne bo świeci się jak psu jajca :/
Ja od 5 lat jadę tylko Deco. Jest spoko. Tak biały, jak czarny. Tylko trzeba mu dać dłuższą chwilę, zanim się zacznie malować.
Obrazek
Zwróć uwagę na pokrywkę puszki - jeśli jest matowa, to farba też będzie.


+1

Też na tym jadę cena to do 10pln za sztukę 400ml, fakt faktem trochę schnie ( a przynajmniej mój szary ) ale cena w stosunku do jakości bardzo dobra. Bardzo duży wybór kolorów też robi swoje i nie zżera żywicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Miłek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Miłek »

To farba nie podkład? I gdzie nabywasz? Rozumiem że kupujesz kolor matowy, różowy, biały czy jaki tam i robi swoje. A biały też jest ok, ładnie kryje, dobrze się maluje?
Cena 10zł jest kusząca :)
Obrazek

MOJA GALERIA CMON
----------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Farba. Kupisz gdziekolwiek, od Leroya, przez Casto, do osiedlowych sklepów z narzędziami. Ja używam głównie białego i jest ok.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja też jadę na Deco Color z serii Decoration i mogę polecić. Testowałem na metalu i żywicy Wargamera i nic nie wyżarło. Jedyna wada jet taka, że puszki na sobie nie mają napisane, jakiego są koloru - różnią się tylko wieczkami (wieczko jet zawsze w kolorze farby). Ale to bzdet.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Popełniłem właśnie artykuł o sprayach:
http://escapeplanblog.blogspot.com/2014 ... prayu.html

Mam nadzieję, że komuś się przyda ;)

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Poszukuję dobrej farby akrylowej w spraju na podkład, koniecznie akryl bo będzie stosowana na styropian.
Może ktoś ma doświadczenia w tej kwestii?

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

Kupiłem wczoraj puszkę deco color decoration, pospreyowalem parę plastików i metali wieczorem, dzisiaj figurki mi błyskają, szczególnie plastiki i są jakby oleiste. Za krótko odczekałem? Może zła temperatura (schły w garażu, w sumie zimno). Podpowiedzcie jak ten podkład się zachowuje.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ktoś już coś wspominał, nie wymieszałeś dobrze puszki. Trzeba najpierw tak z minutę na prawdę mocno potrzepać, jakkolwiek to brzmi :wink:

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Jak przedmówca, te puchy trzeba serio dobrze wymieszać przed użyciem inaczej powstaje podobny efekt.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

cieniu pisze:Kupiłem wczoraj puszkę deco color decoration, pospreyowalem parę plastików i metali wieczorem, dzisiaj figurki mi błyskają, szczególnie plastiki i są jakby oleiste. Za krótko odczekałem? Może zła temperatura (schły w garażu, w sumie zimno). Podpowiedzcie jak ten podkład się zachowuje.

Stosuj deco color z serii primer :D . Nie zniszczy plastików jak za krótko wymieszasz.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

wymieszałem porządnie i jest lepiej, ale po testach mam wrażenie że wpływa również temperatura schnięcia - trzymając w garażu gdzie jest zimno wyszło średnio, za to w pokoju obok bojlera - ciepło, ale nie gorąco - wyschło szybciej i bez większego efektu błyszczenia.

również jak długo sprejujemy, z jakiej odległości wpływa na końcowy efekt, więc trzeba trochę potestować na gorszych figsach/jakiś resztkach żeby nabrać wprawy.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jako że od lat praktykuję ten podkład, rada jest prosta "trzeba mocno trzepać i to w cieple bo inaczej spływa i się błyszczy" ;) Schnięcie modeli tak samo w ciepłym miejscu.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja używałem podkładu marki idea (tylko czarny ale kumpel mówił, ze szary tez był git). Moim zdaniem super jakość...

Obrazek
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ