Mini szlifierka i inne narzędzia.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Mini szlifierka i inne narzędzia.

Post autor: Kopyt »

Witam zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego http://allegro.pl/miniwiertarka-miniszl ... 96889.html. Lubie dłubać w figurkach jak i plasticardzie i innych tego typu, nic z jakimiś mega zdolnościami temu zastanawiam się nad takim zakupem.
Jakie polecicie narzędzia do zabawy w tym hobby jeszcze ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Z takimi szlifierkami trzeba uważać. Maszynka ma dużą prędkość obrotową - chwila nieuwagi i możesz uszkodzić sobie figsy.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No mi to głównie chodzi o pinowanie magnesowanie (głównie 40k) ale i ciecia plasticardów do robienia samoróbek, odcinanie od podstawek konnicy, nóg itd gdzie dużo czasu i energii zajęło by mi piłowanie
Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Hmm ja kupiłem kiedyś identyczna za 19zł na allegro. Jest strasznie słaba(można ją dwoma palcami zatrzymać) I końcówki do niej też nie są super jakości.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Dobrej jakości szlifierka tego typu to wydatek 800zł + ,badziewia nie kupuj wiertła będą mieć bicie i zamiast zrobić otwór pod magnes to zrobisz krater w kształcie jaja :/ a do modelarstwa potrzeba jednak dokładnego narzędzia

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

No w tej wiertło 1mm kręci się tak,że za pierwszym razem ciężko trafić tam gdzie się chce:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

No dokładnie , szkoda kasy na taki sprzęt i nerwów na robotę nim :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A można jakieś konkrety ? nazwę modelu ?
Szperałem po forach modelarzy i natrafiłem na takie coś. Jeśli nie mamy poczynienia z metalowymi modelami pociągów to nada sie. Miał ktoś styczność ?
http://allegro.pl/dremel-200-szlifierka ... 63631.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Dremel już tak wmiarę chociaż dalej ma delikatne bicie i z obsadką narzędzi trzeba bardzo ostrożnie żeby jej nie przekręcić :/ ja przekręciłem , do wiercenia w metalowych figurkach wiertło musi solidnie być zamocowane a tu trochę lipa

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ja tam tylko same wyroby plastik albo balsa. Ewentualnie żywica.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

są boscha takie mini wkrętarki bateryjne dokładnej nazwy modelu nie pamiętam(bo pożyczona z pracy była), takie pistoleto podobne , wierciłem nią wiertłem 0,35mm zero bicia i ma płynną regulacje obrotów a do tego jest naprawdę lekka jedyną wadą jest cena ok 700 zł

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

A nie lepiej kupić sobie Proxxon,a za 250pln?

Ja mam to, bo zależało mi na uchwycie wiertarskim:
Obrazek

I to, bo jest zasilana na 12V

Obrazek


ale można w tej samej cenie ok. kupić to, czyli to samo z uchwytem zaciskowym, mniejszym zasilaczem i walizką jak ktoś lubi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Uchwyt wiertarski na pewno dużo lepszy od zaciskowego . A do oceny samego urządzenie , nie miałem przyjemności robić więc nie wiem . Tak naprawde to bardziej chyba chodzi żeby nie było "bicia" na osi niż o sam uchwyt

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Na proxxon'ie bicia nie uświadczysz. I jest cichy w porównaniu z dremelem. Na youtube jest sporo filmów testowych i pokazowych.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Po lekturze na YT i lekturach na forach stwierdzam ze jest to bardzo dobry sprzęt, ale obawiam się że jako laik nie wykorzystam potencjału maszyny, przy nawiercaniu w plastiku oraz cieciu balsy.
150 zł mogę wydać max. Przeglądając fora modelarskie, elektroniczne, wędkarskie natkałem się na nazwę Bass Polska polecaną do nie zbyt wymagających osób i nie używających tego na co dzień w pracy.
Na allegro znalazłem 2
http://allegro.pl/bass-polska-mini-szli ... 14856.html
http://allegro.pl/precyzyjna-mini-szlif ... 08350.html

Nie znam się za bardzo na specyfikacji technicznej i tutaj potrzebuję pomocy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Zdecydowanie nie polecam kupować Ci taniego shitu bo tylko jeszcze bardziej będziesz się męczył z takim narzędziem.
Dremel ma wrzeciona bardzo słabeimocowanie narzędzi kuleje. Pozostaje proxxon - jak budżet nie pozwala szaleć to kup sobie proxxona 50 (jeżeli jest po liczbie listerka "E" to oznacza, że jest zasilanie na 12V - czasem się przydaje, np. w samochodzie).
Obrazek


Kiedy możesz sobie pozwolić na trochę lepszy prezent to zdecydowanie kupuj Proxxona fbs 240 (tak samo, z literką "E" to 12V) - akurat mam ją krótko ale po ocenach znajomych ta maszyna jest nie do zdarcia i posłuży bardzo długo nie tylko przy figurkach ale przy wszelkich pracach domowo-działkowo-samochodowych.
Obrazek
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Prawdę mówiąc do figurek w zupełności wystarczy uchwyt zegarmistrzowski, odpowiednie wiertła i jedziesz. Sam nabyłem to cudo techniki i nie narzekam :wink:

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Fajna fajna i ma uchwyt jak przy wiertarce :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

To zakupy poczekają do świat ;) Dzięki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Mam proxxona micromot 50 EF i szczerze mówiąc nie jestem zachwycony. Do nawiercania małych elementów jest ok, ale wwiercenie się w hydrę nastręczało mi problemów. Do pewnej głębokości wwierca się normalnie, potem "chwyta" nawiercany element i zaczyna nim obracać. Natomiast małe wiertła się sprawdziły, nawiercałem miecze od egzeków i dało radę. Uchwyt wiertła rzeczywiście jest bardzo wygodny i nie ma szans, żeby puścił.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

ODPOWIEDZ