Makiety handmade

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Makiety handmade

Post autor: ArthooRo »

Siemanko,
ponieważ nie znalazłem na forum tematu o podobnej tematyce postanowiłem założyć własny.
Nie uważam się za jakiegoś świetnego modelarza, ale wydaję mi się, że nie jestem jedyną osobą dla której ponad 100zł za jeden domek GW to lekka przesada,
dlatego na własne potrzebny zacząłem powoli tworzyć scenerię dla moich oddziałów.
Chciałbym aby wszyscy którzy mają coś do pokazania wrzucali tu zdjęcia swoich makiet wraz z krótkim (lub długim) opisem jak wyglądał proces tworzenia.

Obrazek
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ja sobie ostatnio popełniłem taki zestaw terenów...

Fotki całości:
Obrazek

I poszczególnych elementów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budżet całego przedsięwzięcia (poza drzewkami, one kosztowały 20 złotych) wyniósł mnie w okolicach 50 złotych (wliczając w to dwa kolory sprayów, które musiałem dokupić, żeby móc to malować tak jak chciałem).

Patent na budowę jest banalnie prosty - wszystko co wpadło mi w ręce, sporo bitsów i trochę czasu. Dwa spore płaty kartonu modelarskiego grubości 1.5 i 2 mm, trochę tektury falistej, wykałaczek, minimalna ilość plasticardu, dwa rodzaje kleju - wikolowy i uniwersalny. Potem samo malowanie to był pikuś - całość srebrnym sprayem, potem delikatne cienie czarnym, zacieki mocno rozwodnionym brązem z pędzla i na to od góry biel imitująca przymrożenie. Pojedyncze detale pędzlowane. Na skończone malowanie śnieg z sody i wikolu. :wink:

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

zarąbiste :)

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Gratulacje, bo wykonałeś coś pięknego :)

Może z czasem zrobimy konkurs na najlepszą makiete w granicach 50zł :P możesz wygrać
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Skąd miałeś w dzisiejszych czasach tyle pudełeczek od filmu?

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Jak byłem na weekend w rodzinnej miejscowości to akurat rodzina robiła porządki i udało mi się trochę tego zakosić. :wink:

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Cała moja mała kolekcja (pagórek, 6 skałek, 2 płotki).
Zrobienie niepomalowanych makiet zajęło mi dwa krótkie wieczory.
Głównym materiałem z którego robiłem skały był syrodur, który można kupić w każdym Obi, Praktikerze czy Castoramie.
Cena to ok. 10-15 zł za metr kwadratowy (do zrobienia tych makiet wykorzystałem mniej niż 0.1 metra kwadratowego).
Podstawki to plasticard. Idealny do obróbki ręcznej, ponieważ wystarczy tylko
nożyk introligatorski i można nadać mu dowolny kształt.
Wszystkie ozdoby zrobiłem wykorzystując gotowy zestaw Army Painter (trawka elektrostatyczna, piasek, żwir, klej wikolowy, kępki trawy).
Płotek to również kawałki plasticardu, pocięte i ponacinane nożykiem.
Podsumowując:
Styrodur : 15zł
Zestaw AP : 39zł
Plasticard : 2 - 10zł
Razem: 56 do 64zł.
Czyli w dwa wieczory można zrobić dla siebie zestaw 9-elementowy za ok. 55-60zł (najtańszy zestaw w necie znalazłem za 100+)
Dodam tylko na koniec, że czas, który spędziłem nad produkcją tych skałek był mega przyjemny i chociaż niektórym mogą się nie spodobać moje twory, jestem z nich
bardzo zadowolony i nawet za darmo nie wymieniłbym ich na te sklepowe drogie makiety.

http://zapodaj.net/f1c407584d714.jpg.html
http://zapodaj.net/95aad878d945d.jpg.html
tak prezentują się podczas gry
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

ODPOWIEDZ