Tanie farbki z możliwie dobrą jakością.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Wojwen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Tanie farbki z możliwie dobrą jakością.

Post autor: Wojwen »

Od czasu do czasu lubię sobie pomalować figurki, ale farbki citadel(ich do tej pory używałem) są dość drogie. Są jakieś dobre(i tańsze) alternatywy? Nie zależy mi na oszczędzeniu za wszelką cenę, wolę już więcej zapłacić niż mieć złej jakości farbki. Widziałem wątek o VALLEJO ale ich ceny są dość podobne do cen farbek citadel. Mógłby mi ktoś coś polecić?

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

army painter jest podobnej jakości a trochę tańszy

Wojwen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Wojwen »

No tak tylko one wciąż kosztują około 8zł podczas gdy farby citadel 10/11zł. Opłaca sie kupowć te farbki żeby zaoszczędzić max 3 zł na jednej?

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

a to po ile ty chciałeś kupić po 4?
takich farbek to nie ma , albo dają 2x wiecej w tej samej cenie albo kosztują po 8zl

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

akurat soft i dark tone jak dla mnie bezkonkurencyjne, z army paintera wasze.

Polecam P3, cena ta sama a zamiast 12 masz 18ml, podobnie z valejami. Nie polecam citadelek chyba, ze shady i inne dziwactwa, te są praktycznie każde dobre (oprócz czarnego wasza :P)
Więc de facto wychodzi sporo taniej. Innych palet nie znam ale chyba nie ma nic godnego... aczkolwiek mogę się mylić.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

jak sporo taniej jak tyle samo , tylko że więcej ...
Ale po co mu więcej, jak nie maluje na zamówienie . każdą farbką citadel pomaluje armie na 3000pkt , no chyba że by podkładował farbką :P

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Jeśli chodzi o tanie a aby zdały egzamin to mogę polecić Pactra farbki, ja kupuje niektóre kolory do podstawek i makiet :) I 4-5zł za słoiczek :) Figurek nie malowałem nimi, ale za tą kasę jedną możesz kupić i przetestować
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Wojwen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Wojwen »

A jak to jest z tymi farbkami army painter? Czytałem gdzieś, że odwzorowują paletę kolorów citadel. Jeżeli to prawda to skąd mogę się dowiedzieć który kolor zastępuje który?

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

_______________________________

Wojwen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Wojwen »

Dzięki! A te farbki Vallejo mają te dwie serie Vallejo Game Color i Vallejo Model Color. Z tej listy wynika, że się pokrywają. Które w takim razie wybrać(z tych dwóch)?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja na Twoim miejscu kupilbym od kogos caly zestaw... Czesto ludzie konczacy z hobby wyprzedaja hurtem. Za 100 czy 150 zł dorwiesz 20-30 farbek. Bedziesz mial przekroj all kolorow. Do tego dokupisz 4-5 farbek, ktorych Ci bedzie brakowalo/czesto uzywasz i masz zestaw, ktorym pomalujesz wszystko :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Jako osoba malująca ok 15lat z drobnymi przerwami dam ci kilka rad:
-w malowaniu figsów nie ma półśrodków albo kupujesz dobre farby gw,vallejo,p3(tych ostatnich nie polecam bo bez dodatków typu glaze medium,retarder szybko zasychają) albo niszczysz sobie figurki badziewem
-jak nie malujesz dużo nie patrz na to ile farbka ma ml bo i tak nie wykorzystasz całej...
-farby vallejo mają tendencje do rozwarstwiania się, dwie takie same farby potrafią mieć różny odcień i inne losowe problemy
-vallejo ma świetną chemie, pigmenty i różne efekty
-farby vallejo są matowe, p3 i gw satynowe
-vallejo ścierają się niemiłosiernie tu gw i p3 biją je na głowe
-gw ma najlepsze metaliki ale tylko najnowsza paleta!
-gw ma pełno farb mających niby coś ułatwiać ale tak naprawdę to pic na wodę np większość farb texture(wyjątek valhallan blizzard),dry,edge
-gw ma lipne pojemniczki choć przy odrobinie wysiłku można je przelać do buteleczek z zakraplaczem i wg mnie jest to metoda na najlepsze farbki jakie są aktualnie dostępne
-nie kupuj używek! no litości co ta za rady, raz kupisz dobrą a raz rozwadnianą kilkakrotnie...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

nie kupuj używek! no litości co ta za rady, raz kupisz dobrą a raz rozwadnianą kilkakrotnie...
Bo kazdy co sprzedaje wieksza ilosc farbek mial je sczyszczone do zera i nalal wody pod nakretke, litosci... :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Bo kazdy co sprzedaje wieksza ilosc farbek mial je sczyszczone do zera i nalal wody pod nakretke, litosci... :wink:
Coś sobie za dużo dopowiadasz, kto mówi że każdy, jakie wyczyszczone do zera? Napisałeś głupotę i dalej w to brniesz, jak mam Ci to wytłumaczyć jeszcze? Raz kupisz świeże farby raz nie, farby wysychają i większość osób dodaje do nich wody czy innych specyfików, chcesz oszczędzić pare zł i nie wiedzieć co kupujesz twoja sprawa ale nie wmawiaj nikomu jaki to dobry deal bo tak nie jest w myśl przysłowia "chytry dwa razy traci" ,sytuacja analogiczna do polecania przez januszy z pclab kupowania używanych kart graficznych.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Czyli jak rozumiem jezeli Ty bys chcial sprzedac czesc swoich farbek (wnioskuje, ze raczej dbasz o nie) to tez nie warto? To jest dopiero glupota i wrzucanie wszystkich do jednego wora. Pomijam juz fakt, ze w wiekszosci przypadkow przy takich ogloszeniach jest dobry opis tzn. ile jest farbki czy sa zaschniete itp. Mozna pewnie tez poprosic o fotki albo nawet sie spotkac. Kolega chcial troche przyoszczedzic i miec dobre farbki. Dla mnie to najlepszy sposob zeby nabyc (zazwyczaj) farbki gw, vallejo czy p3 w dobrej cenie. Jak sam zauwazyles nie zuzywa sie nigdy calego pojemniczka, wiec jaki w tym problem, ze danej farbki jest pol czy 3/4 nominalnej wartosci? Demonizujesz, ze kazdy sprzedajacy leci w kulki i dolewa wody. Nie raz zdarzalo mi sie gdy farba gestniala dolewac wody, wymieszac i uwierz nie wysychala w miesiac czy 2 :wink:

Mozesz miec swoje zdanie, ale prosze nie mow, ze ktos gada glupoty... Idac tym tropem to wiekszej glupoty nie slyszalem :wink:
gw ma najlepsze metaliki ale tylko najnowsza paleta!
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

szczurek pisze: Mozesz miec swoje zdanie, ale prosze nie mow, ze ktos gada glupoty... Idac tym tropem to wiekszej glupoty nie slyszalem :wink:
gw ma najlepsze metaliki ale tylko najnowsza paleta!
ja płaczę za mithril silverem :( na szczęście mam jeszcze ciutkę zapasu ale nie dużo a tak doskonałego, jasnego srebra dla HE nie ma nigdzie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

EmpGeX
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181

Post autor: EmpGeX »

Silver to mam cały pojemniczek od vallejo. Problem polega na tym, ze zrobił się tak gęsty i grudkowaty, ze nie mam pojęcia co z tym zrobić - kompletnie nie nadaje się do malowania :(
Obrazek

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

ja płaczę za mithril silverem :(
A używałeś Stormhost Silver? To jest nowy metalik dodany razem z kilkoma złotymi do palety gw. Jest niemal identyczny jak Mithril tylko lepiej kryje ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale konsystencja taka sama?
Może się skuszę jak się skończy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Ciężko mi już teraz przypomnieć sobie jaką konsystencję miał MS bo w sumie mam go jeszcze ale ma już tyle lat że zdążył mocno zgęstnieć ;) Mogę jedynie powiedzieć, że SS nie różni się gęstością od innych farb layer i jest jaśniejszy od Runefang Steel.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2017, o 22:42 przez tiny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ