Cięcie styropianu - maszynka z drutu oporowego.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Cięcie styropianu - maszynka z drutu oporowego.

Post autor: Cerverius »

Witam
Czy ktoś z was używa takiego wynalazku ?? Kiedyś jak byłem mały widziałem taką zabawkę w modelarni, przypominała zwykły stelaż z drutem rozpiętym między ramionami i wtyczką do prądu. Pytanie czy ktoś wie jak to zrobić względnie podjął by się zrobienia na zamówienie.
Jeśli macie takie zabawki podeślijcie fotki i opis jak zrobić własny.
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

johnkelly
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: johnkelly »

Cerverius pisze:Witam
Czy ktoś z was używa takiego wynalazku ?? Kiedyś jak byłem mały widziałem taką zabawkę w modelarni, przypominała zwykły stelaż z drutem rozpiętym między ramionami i wtyczką do prądu. Pytanie czy ktoś wie jak to zrobić względnie podjął by się zrobienia na zamówienie.
Jeśli macie takie zabawki podeślijcie fotki i opis jak zrobić własny.
Czasem można na to trafić w sklepach modelarskich lub typu Obi. Nie umiem teraz znaleźć, ale kiedyś trafiłem na poradnik "jak zrobić" o tym na youtubie.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

wiem wiem na YT jest tego pełno ale wszystkie sie tycza cięcia styropianu 10cm i grubszych przy robieniu ocieplenia a mi az taka duza moc nie jest potrzebna :P
Potrzebuje małego precyzyjnego narzędzia do makiet itp :P

na allegro można kupić takie za około 100 zł ale jak już pisałem wcześniej widziałem takie zabawki na żywo i nie są warte 100zł ceny z allegro :P szukam tańszego wyjścia :P
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

johnkelly
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: johnkelly »

To było właśnie do makiet.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Bierzesz drut i podłączasz do 9 woltowej baterii. Drut się nagrzewa i tnie styropian. Na youtubie pełno takich poradników

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

wind_sower pisze:Bierzesz drut i podłączasz do 9 woltowej baterii. Drut się nagrzewa i tnie styropian. Na youtubie pełno takich poradników
Nie spodziewałem się że rozwiązanie może być aż tak proste :)
spodziewałem się jakiejś bardziej skomplikowanej zasady działania :P
Ale faktycznie działa :) tyle że 9V okazało się za słabe podłączyłem do prostownika od akumulatora 12V i jest lux malina tnie jak masełko.

Dzięki
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

ODPOWIEDZ