Zamiennik dla bejcy army paintera - jaki najlepszy?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Zamiennik dla bejcy army paintera - jaki najlepszy?

Post autor: gervaz »

Pytanie jak w temacie. Potrzebuję dość szybko dostać w swe ręce bejcę Strong Tone od army paintera. Niestety warszawskie sklepy hobbystyczne zawodzą pod tym względem. A to może być znak, że pora udać się do budowlanego. Czy ktoś z was może polecić konkretny produkt, który byłby dobrym zamiennikiem owej bejcy?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Może spróbuj sklepów plastycznych.
Tubka farby akrylowej do laserunku (w sklepie plastycznym termin wash jest nieznany)
o dużej transparentności, rozcienczona wodą do konsystencji nieco gesciej od wody powinna załatwić sprawę.

Edit : polecił bym ci te której używam do robienia washy, ale Tubka ma ze 30 lat i raczej nie spotkasz takiej samej

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Używałem parę lat temu bejcy Altax kolor Orzech. Efekt jak dla mnie bardzo dobry, mogę polecić. Jak chcesz mogę wrzucić jakieś zdjęcie pomalowanych modeli.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Anadim - spróbuję tego patentu - ponieważ spodziewam się, że będzie to dość tani pomysł. Nawet jak nie wypali, to najwyżej utopię ok 10 zł... Na szczęście mam plastyczny po drodze z pracy :)

Bercik - z góry dziękuję za zdjęcia. Nie chcę Ci robić kłopotu, wierzę na słowo... Ale jakbyś wkleił je do tematu tutaj... To chętnie. A tymczasem planuję zakup. Tylko muszę znaleźć małe opakowanie. Mniejsze niż 2,5 litra :)

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Ja kupiłem puszkę 0,26l, droga nie była ;)
Dodam, że to były jedne z pierwszych figurek jakie w życiu pomalowałem, więc na pewno da się to zrobić lepiej.

https://zapodaj.net/859fe4600a16e.jpg.html

astiolek
Plewa
Posty: 5
Kontakt:

Post autor: astiolek »

Wow nieźle ;) A ile konkretnie za tą puszkę 0,26 dałeś?

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

astiolek pisze:Wow nieźle ;) A ile konkretnie za tą puszkę 0,26 dałeś?
Ok 20 zł w Castoramie chyba, ale to było z 6 lat temu ;)

ODPOWIEDZ