Lodowe sanie - jak zrobić lód?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
robertidaniel
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Lodowe sanie - jak zrobić lód?

Post autor: robertidaniel »

Drodzy forumowicze,

przeglądając ostatnio figurki do kislevu trafiłem na fantastyczną konwersję lodowych sań, na których wyleguje się Caryca Katarina:

Obrazek

Pomyślałem, żeby w oparciu o tą koncepcję przygotować coś swojego, ale elementem który chciałem na żywca skopiować są piękne lodowe "esy floresy" stanowiące boki sań:

Obrazek

Pytanie czy potraficie wyjaśnić z czego jest to zrobione i w jaki sposób? Jedyne czego doczytałem się u źródła, to że jest to zrobione z "clear plastic" (czystego / przezroczystego plastiku) wielokrotnie przejechanego water effectem. Nie mam jednak natomiast pojęcia o jakim plastiku mowa, i w jaki sposób został on tak "plastycznie" urobiony by tworzył tak bajeczne wzory.

Czy ktoś z zacnych forumowiczów ma może koncept jak coś takiego powielić? Będę wdzięczny za pomoc.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »


Zanterka
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Zanterka »

Nie dałoby się podobnego efektu osiągnąć używając kleju na gorąco?

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

@Zanterka klej raczej będzie za miękki. Myślę że to jest przezroczysty plastik rozciągnięty po rozgrzaniu i pomalowany akrylowym water effectem

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

To raczej jest wycięte z przeźroczystego plastiku(takiego jak jest w blisterach np) i na to nałożony water effect. Ja podobnie robiłem strumienie wody.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Zanterka
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Zanterka »

Pewnie macie rację, to musi być jakaś sztywna substancja

ODPOWIEDZ