Citadel Contrast

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Citadel Contrast

Post autor: Varulf »

Cześć.
Czym te nowe farbki różnią się od washy? Przewidujecie jakieś spektakularne zastosowanie?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zupełnie inny produkt. Jak ktoś lubił malować na zasadzie biały/jasny podkład + wash to teraz ma do tego dedykowane farbki.
IMO to jedyne zastosowanie. Nie można ich mieszać z niczym innym poza sobą, nadają się tylko na bardzo jasny podkłada i na powierzchnie o wyraźnej fakturze. Może po rozcieńczeniu (oczywiście dedykowanym medium) będą się nadawać do czegoś ambitniejszego typu "filtry" ale nie wydaj mi się żeby i na tym polu dawały lepszy/prostszy efekt niż to co można osiągnąć aktualnie innymi sposobami. Według mnie równie bezużyteczny produkt jak seria "dry" czy "texture".

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Z tego co oglądałem to produkt skierowany do osób, które nie lubią malować. Połączenie washa ze zwykłą farbą. Niektóre figurki, będą wyglądać po tym nie najgorzej, jak na warunki "na stół". Dla mnie te figurki wyglądają jak zalane washem.
Pewnie kupię jedną lub dwie na próbę, ale nie przewiduje, że będę ich używał.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Fajne farby z ciekawie rozkładającym się pigmentem. Wbrew wcześniej podawanym informacjom od producenta da się to rozcieńczyć wodą i skutecznie tym glazeować. Nie wiem jak prosto z puszki bo nie zalewam figurek farba.
Także wszystkie wcześniejsza posty należy wyrzucić do kosza.
Nie zgadzam się również z arbitrem, bo dla mnie griffon Gold np (farbka z cyklu „dry) to bardzo dobry złoty (jeden z ulubionych) który tez rozcieńczam i używam. Niektórych z tych farb nie na w zwykłej ofercie a da się fajnie z nimi pracować. Podobnie jak z kontrastem wiec jak się chce to się da. Zależy od „użytkownika” Myśle ze Arbitek się naczytał zamiast najpierw spróbować i napisał głupotki.
Edit: poza tym, Darren <3
https://www.instagram.com/p/B0I5-
https://www.instagram.com/p/B0LNRcJHOoP/
Contrasty. Da się?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. Pisałem o przydatności w kontekście poprawienia skilla bo że dla osób które po prostu lubią "kolorować" powierzchnie jednym kolorem to się nadają (o czym też wspomniałem)
2. Mam kontrasty i testowałem (5 kolorów które uznałem że będą dla mnie najbardziej użyteczne)
3. można je mieszać z wodą czy np. lahmia medium ale zmienia to trochę ich sposób zachowania się na modelu
4. To co pokazałeś w linku można osiągnąć używając innych farb i kontrasty zdecydowanie nie są tu lepszym ani IMO specjalnie szybszym rozwiązaniem.
5. Troszkę przesadziłem z tym porównaniem do textur i dry . Z mojej perspektywy i patrząc przez pryzmat hypu który był w okół tych farb kręcony to jestem po prostu rozczarowany.
6. Tak, uważam że seria dry powinna nigdy nie powstać a co do metalików to generalnie uważam że te od GW ssą :)

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Luzik Man. I was just pulling your finger ;)
https://www.instagram.com/p/ByfGDAgHKRm/
Darren pisze, ze te efekty z trzech linków które podałem uzyskał dużo szybciej niż klasycznymi farbami. Oczywiście jako pracownik gw musi hajpować produkt. Ja osobiście testowałem póki co 2 z 10ciu contrastow które kupiłem. Nie zastępują u mnie zwykłego malowania ale na pewno będę ich używał bo zachowują się zupełnie inaczej niż inne farby.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Moim zdaniem contrasty znacznie przyspieszą malowanie w mikroskalach typu 6 mm, czyli tam, gdzie bieda-techniki typy drybrush dają dobre efekty. Znacznie przyspieszy to malowanie zunifikowanych armii. Już były pierwsze eksperymenty i efekty są całkiem niezłe:
Obrazek
Obrazek
Do większych figurek się to IMHO nie nadaje,
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Zajebiste farbki jak dla mnie. A powiem, że fanem GW nie jestem. P3 formula to mój ulubiony produkt, jeżeli chodzi o "zwykłe" farbki do figurek. BTW ta seria jest spoko, tylko nie na chama zalewać nią figurki, a nakładać warstwami dla lepszego cieniowania. Na koniec suchy pędzel i regiment pomalowany moment. A moje oko cieszą. Pzdr
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

że tak zapytam , nie używałem nigdy jeszcze kontrastów , ale czy może są podobne do starych washy ?

Awatar użytkownika
Holy_Diver_1982
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Holy_Diver_1982 »

Konsystencja bejcy.
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Na wypadek, gdyby ktoś ten wątek czytał - są to doskonałe farby, które mają bardzo wiele zastosowań. Osoby początkujące, które chcą szybkich efektów, mogą ich używać, żeby znacznie przyspieszyć przyzwoite rezultaty. Łatwo się je miesza ze sobą, z innymi farbami, z dowolnym medium. Nie mają konsystencji bejcy, raczej typowych artystycznych tuszy (jak Daler Rowney FW inks). Świetnie maluje się nimi aerografem, świetnie się ich używa w "glaze'owaniu". Polecam obszerną recenzję Vince'a Venturelli:
https://youtu.be/jla40wPw7_U
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ