Pędzle

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Pędzle

Post autor: smiejagreg »

Ostatnio kupiłem Windsor&Newton 00 do szczegółów - na razie zgodnie z oczekiwaniami, czyli super. Maluje się OK, farba dobrze się rozkłada na pędzlu. Zobaczymy, co będzie dalej...

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Windsor&Newton to za wysoka polka jak na moje zdolnosci i ograniczone zasoby finansowe poki co :) Tak wiec nadal wszystko aktualne jw
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

czaros357 pisze:
2. co myslicie o tych z trojkatnymi trzonkami czy sa wygodne i czy warto je wybrac czy nie warto doplacac
4. Jaki rozmiar pedzla do podkladowania wziac.
Może nie jestem specem jeśli chodzi o malowanie, ale :

Ad 2. Zdecydowanie warto. Miałem kiedyś pędzelki tego typu i malowało się nimi świetnie. Przy kolejnej wymianie pędzli będę takich właśnie szukał.
Ad 4. Ja podkład kładę 1. Przy większych modelach czy wierzchowcach 2. Większymi ciężko już wszędzie na modelu dotrzeć...

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Mógł by mi ktoś podać jakiś sprawdzony sklep internetowy gdzie można kupić pędzle W&N?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

http://www.maluje.pl, bodajże we Wrocku - tam kupiłem swojego - nie miałem problemów.

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

no i krakowski bodajże sklepik http://www.szal-art.pl/ ceny takie sobie choć w porównaniu z pełnym zakupem paru pędzli (np. kozłowski pow. 20 zł zamówienie, N&W to w Polsce pierwszy raz chyba widzę) to ceny chyba jednak ujdą :wink:

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Dzięki wielkie :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a co do W&N to orientuje się ktoś może jaka seria i model pędzla kupić (chodzi mi o jakieś odpowiedniki 1,0, i jakiś malutki 5/0 00)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Właśnie, lepszy by był z wiewiórki, czy z sobola? Z sobola lepszy pointed round czy short round?
Obrazek Obrazek Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Winsor&Newton Series 7 Kolinsky Sable.
Short round sie nie nadaja, bo wloski sa zbyt short ;) Nie warto kupowac rozmiarow mniejszych niz 1, bo to niepotrzebnie wydane pieniadze. 1 ma doskonaly szpic i kazdy szczegol da sie nia pomalowac.

Poza tym polecam tez Rosmary&Co Series 22 Pure Kolinsky Designer. Jakosc pedzelkow ta sama co W&N, a sa troche tansze.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tak rzucacie nazwami i rodzajami, a ja właśnie potrzebuję jakiś dobrych pędzelków ;)
Gdzie można nabyć coś z tego co oferujecie?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Rapta pisze:Winsor&Newton Series 7 Kolinsky Sable.
Short round sie nie nadaja, bo wloski sa zbyt short ;) Nie warto kupowac rozmiarow mniejszych niz 1, bo to niepotrzebnie wydane pieniadze. 1 ma doskonaly szpic i kazdy szczegol da sie nia pomalowac.

Poza tym polecam tez Rosmary&Co Series 22 Pure Kolinsky Designer. Jakosc pedzelkow ta sama co W&N, a sa troche tansze.
Co do W&N to słusznie prawi - mój również jest z serii 7. Co do Rosmary&Co to muszę
sprawdzić, ale dopiero jak zużyję W&N :)

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

Rapta pisze:Winsor&Newton Series 7 Kolinsky Sable.
Short round sie nie nadaja, bo wloski sa zbyt short ;) Nie warto kupowac rozmiarow mniejszych niz 1, bo to niepotrzebnie wydane pieniadze. 1 ma doskonaly szpic i kazdy szczegol da sie nia pomalowac.

Poza tym polecam tez Rosmary&Co Series 22 Pure Kolinsky Designer. Jakosc pedzelkow ta sama co W&N, a sa troche tansze.
a na stronce http://www.szal-art.pl/ nie widzę żadnego podziału na serie W&N ( typu właśnie series 7) to na tej stronie jakoś inaczej się nazywa?

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Widać tylko dobre sklepy zaopatrują się w W&N serię 7. Na tej stronie co wrzuciłeś nie ma tych pędzli.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

a Kozłowski to do farb wodnych czy akrylowych (wszyscy malujemy akrylowymi ale na tym temacie widziałem że jednak poleca się do farb wodnych tj. seria 309)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Dzięki Rapta :)

Na tej stronie jest seria 7:
http://www.maluje.pl
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hey
Muszę sobie sprawić lakier na sklepie artysta.sklep.pl
No i także jakiś już porządny pędzel 00. Mag-Polki nie spełniają moich oczekiwań. Kupiłbym Kozłowskiego, ale nie chcę osobno zamawiać jednego pędzelka i płacić drugie tyle za przesyłkę. :roll:
Na tym sklepie są pędzle:
R&L
KOLIBRI(różne serie)
Może ktoś mi powiedzieć, czy się coś znajdzie? Interesuje mnie z włosia naturalnego. Jeśli tak to proszę na dwu zdaniową recenzję. 8)

EDIT
Myślałem, że będzie tego więcej, ale już zdążyłem wszystko przejrzeć. Z tego co mnie interesuje jest KOLIBRI seria 333. Jakieś opinie?

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Rasti. Od kiedy zacząłem używać Windsora serii 7 to nie zamienię tych pędzli na żadne inne... maluje wszystko 3-ką... 0 mi jest potrzebne tylko do oczu. Pomyśl nad tym... wiem, że są drogie ale jakość i wytrzymałość jest nieporównywalna z żadnymi innymi pędzelkami. Lepiej kupić jeden pędzelek i mieć go na kilka lat przy odrobinie troski niż wymieniać je ca kilka miesięcy.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A na sklepie, który wymieniłem są tam takowe? Jeśli nie, to gdzie go nabędę?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

nad twoim pierwszym postem jest link #-o

ODPOWIEDZ