Pędzle

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Pędzle

Post autor: Kosa »

jeśli ogry to zainwestuj w aero :)
co do pędzli, polecam na początek restaurohouse z włosiem sobolowym (nie są drogie a bardzo dobrze się nimi maluje, ciągle ich używam, wymieniam tak jakoś raz na dwa/trzy miesiące ale maluję całkiem sporo ;), ogólnie każdy pędzel z soboli będzie dobry w malowaniu.
Pewnie byś potrzebował jakiś numer 2 oraz powiedzmy 5/0 plus może jakieś 5-6.
Do drybruszów syntetyki jakieś za 3 zł stykną, z spłaszczoną końcówką, różne ;) jeden spory, drugi jakieś w przedziale 2-4

Co do farbek jeśli jeszcze nie zakupiłeś zmień paletę na np. P3. Jak dla mnie ich jakoś jest zdecydowanie lepsza niż citadelki no i jest ich 50% więcej w tej samej cenie. Natomiast washe citadel sobie bardzo cenię i je jak najbardziej :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Potwierdzam co kolega na górze napisał dodatkowo z moich doświadczeń:

-Wbrew pozorom malowanie większym pędzlem jest łatwiejsze niż małym. Osobiscie figurki maluje pędzlami kolibri red sabel i jest to dla mnie najlepszy stosunek jakość/cena. Na początku malowałem samymi małymi pędzlami 0 lub 00, ale po czasie odkryłem że pędzle 1/2 to jest to czego potrzebuje. Im większy pędzel tym włosia jest więcej, a więc mozemy robić dłuższe pociągnięcia, farba rozprowadza się równo i wygląda to wszystko estetyczniej. Oczywiście pędzel musi być zadbany by posiadał szpic.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Czyli wziąść 1 x 5/0, 1 x 1, 1 x 2 - z sobola i do tego 2 pędzle syntetyki do dry w rozmiarze 3 i 5 (6). Widzę Kosa, że jesteś z Krakowa gdzie się zaopatrujesz w ww. artykuły? Stronka z pedzlami z sobola.

Co do farb jeszcze nie zakupiłem - offtop z góry sorry - czy jest jakaś tabela (narzędzie) na podstawie ktorego mógłbym dobrać farbki P3 do już wybranych kolorów GW? Oprócz ważny które kupię od nich.

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Co do farbek:
http://www.dakkadakka.com/wiki/en/Paint ... lity_Chart

Co do pędzli:
sklep na Warszawskiej bądź na św. Wawrzyńca (na googlach są) ale W&N nie mają w ofercie jednak na początek lepiej restaurohouse (kolinsky, 900 albo 870 zależy jaką wolisz długość włosia, poza tym niczym ta seria się nie różni).
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Wielkie dzięki:) skoro polecacie to dobiore farby z p3.

A orientujesz się jaką mniej więcej cena za sztukę-zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem przez net, czy się opłaca?:p.

A które wlosieTwoim zdaniem lepiej się nadaje dla plewy jak ja?;D krótsze dłuższe?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

P3 kosztują tyle samo w zasadzie co GW. Na pewno są w Vanaheim i chyba w exito na Bieżanowskiej (tam też jest wybór innych firm farbek, co dusza zapragnie :)

Co do włosia, mi to różnicy nie robi w zasadzie :P ponoć gdzieś czytałem, że łatwiej maluje się krótszym włosiem (tj. chyba 870 jak dobrze pamiętam ale głowy nie dam) a w tej chwili widzę, że mam 900, po prawdzie, wszystko jedno i raczej głowy sobie tym nie zawracaj ^^
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kosa a co sądzisz o farbkach vallejo GC i MC? Masz jakieś odczucia względem P3?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

vallejki to mam głównie do aero i są, no co tu dużo mówić-świetne. Do tego używam czarnej i białej i podobne odczucia, nie szukam zamienników na pewno.
Do tego używam takie duże wasze do modeli i też je lubię (na pewno czarny model wasz z vallejo >>>>>>>>>>>>>>> od nuln oila i to jeszcze x100 :D i oczywiście używam do wszystkiego, nie tylko do jakiś czołgów itd.

Ogólnie gdyby były valejki w sklepie, który mam pod nosem to bym rotował z P3, a że są tylko wasze od valejo to zwykłe farbki biorę P3 ;)

Aha, jeszcze podkłady do aero są świetne.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ja jestem ciekaw niektórych kolorów P3. Blighted Gold i parę innych interesowałoby mnie - ciekawe kolory mają. No i mam jedną farbkę od nich: Gnarls Green i bardzo mi się podoba malowanie nią :)
Dzięki za info. Już myślałem, że będę się przesiadał z V na P3 ;)

ODPOWIEDZ