Armie Karlita

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Astem
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: Hordes of Chaos 30.08.2012r Exalted Bloodthirster

Post autor: Astem »

Moim zdaniem model się prezentuje naprawdę fajnie. Owszem, nie jest to cudo ale nie chcę myśleć ile za malowanie tak wielkiego modelu na poziom, do jakiego przyzwyczaiły nas modele 10 razy mniejsze, może kosztować. Poza tym nie widzę też sensu w dodawaniu rozbłysków i fajerwerków na siłę. Pancerz jest czerwony, skóra biała - co tu ma się jeszcze znajdować? Otarcia na kolanach, siniak na łydce i róż na policzkach? ;)
Co do zdjęć to faktycznie wdała się tu jakaś potworna kompresja - przy takich rozmiarach powinny mieć z 2 MB a nie ledwo 0,5.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Specyficzne malowanie nadaje tej figurce przede wszystkim niesamowitego klimatu. Tak jak pisał Astem, przy całym ogromie tego modelu, pomalowanie go na najwyższe poziomy byłoby naprawdę ciężkie i czasochłonne. Model zachowuje kolorystyczną spójność a wspomniana przez kogoś monochromatyczność malowania jest tutaj jak najbardziej na plus. Czarne skrzydła jak dla mnie dodają "mroku" temu modelowi, i nie muszą świecić się ferią barw jak psu jajca. Nawet nie chcę myśleć ile czasu było wpompowane w ten model, żeby osiągnąć taki efekt jaki widnieje na zdjęciach. Owszem, jest to trochę inny styl malowania niż ten który przedstawiały poprzednie prace, ale jest on nadal bardzo dobry i na pewno nie gorszy. Tym bardziej dziwię się niektórym wypowiedziom, a stwierdzenie "że to Table Top" jest mocno nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Wreszcie coś nowego, tym razem malowanie Magdy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Magda
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Magda »

Festus oczywiście inspirowany praca C'tana :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Fajne, fajne. Wydaje mi się, że Valkiria wyszła jednak zdecydowanie lepiej
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

WoW. Moja ulubienica coś maznęła :) (przepraszam ale nie mogę się powstrzymać)

O piękna dziewojo, dotychczas dane było mi żyć w przekonaniu ,że prawdziwa miłość zdarza się co najwyżej raz. Jednak gdy po raz kolejny doznałem zaszczytu podziwiania tak soczyście kuszących owoców jakim jesteś ty sama i twoje dzieła, dochodzę do wniosku ,że na świecie są niezliczone ogrody miłości.(chyba po prostu nie było mi dane do nich wcześniej trafić).
Dzięki tobie i twym tworom malowanie nabiera nowego, lepszego a już na pewno głębszego sensu. Mógłbym podziwiać godzinami przedmioty dotknięte twoimi delikatnymi niczym pierze i zwinnymi jak węże paluszkami.
Panienka wybaczy tą dociekliwość która to nie przystoi takiemu gentelmenowi jakim to staram się być, lecz Panienka musi nam zdradzić sekret swych malunków. Czyżby Panienka posiadała kolory z innego wymiaru?
Zaś jeśli chodzi o klimat figurki to nasuwa się tu tylko jedna myśl. Cień strachu zjawił się ku szczytu góry.

PS.
O przepiękna damo, proszę powiedz co uczyniłaś ze swymi oczami, skąd te piękne lśniące niczym księżyc w pełni kolory. Mam wrażenie, że w twych oczach jest więcej odcieni kolorów niż we wszystkich paletach Games workshop-u.


Twój wierny sługa Wiewior-lbn
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Też mi się zdaje, że Valkia trochę lepiej wyszła, choć obie pracę jaja urywają;)
Wiewiór weź się ogarnij.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Silvestro pisze:Fajne, fajne. Wydaje mi się, że Valkiria wyszła jednak zdecydowanie lepiej
Valkia wyszła lepiej, bo figs wygląda troszkę lepiej, ma jakiś wyraz, w odróżnieniu od Festusa. Szkoda trochę talentu Magdy ( i c'tana) na te figsy...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Mam Festusa i mi się podoba ten uśmieszek;) W rzeczywistości ta figurka lepiej wygląda.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kacper_
Mudżahedin
Posty: 335
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kacper_ »

wiewiór żenujący jak zwykle #-o..... Figurki w rzeczywistości są ładniejsze, ciągle mam problem z ostrością na fotkach przez co figurki wydają się być niewyraźne.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Podoba mi się =D>

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Moim zdaniem ten mój Festus to jedna z lepiej pomalowanych figurek tego modelu jakie do tej pory widziałem. Trzeba zobaczyć ten model na żywo żeby się do niego przekonać. Tak samo miałem z nowym Shrinem, średnio mi się podobał ten model dopóki nie zobaczyłem go na żywo, zdecydowanie zmieniłem zdanie dlatego zdecydowałem się sprzedać moje obecne Ołtarze chociaż też są jednymi z lepszych jakie widziałem.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, o 19:34 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Toż nie napisałem nigdzie, że Festus jest kiepsko pomalowany - uważam jedynie, że to jest kiepski figs sam w sobie...

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Malarka ma odpowiednie zdolności by sama inspirować. Nie patrz na ctana, niech ctan patrzy na twoje malowanie. :P A tak bardziej poważnie, to bardzo ładnie to wyszło, ja nie mam w sobie takich pokładów cierpliwości, ani pewnie zdolności, by tworzyć takie dzieła. Brawo.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ładnie pomalowane, poprawnie zastosowany layering sprawia, że figurki wyglądają efektownie, a jednocześnie nie szkoda stawiać je na stół. Chociaż odnoszę wrażenie, że w niektórych miejscach (skrzydła) przesadziłaś z kontrastem.
Wiewior-lbn pisze:WoW. Moja ulubienica coś maznęła :) (przepraszam ale nie mogę się powstrzymać)

O piękna dziewojo, dotychczas dane było mi żyć w przekonaniu ,że prawdziwa miłość zdarza się co najwyżej raz.(...)
:?
http://www.youtube.com/watch?v=22SK1oxMuNc
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: puszkin »

Genialne, podobują mi się! =D>

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Moim zdaniem model Festusa nie jest zły, jest ciekawy lecz statyczny, więc pewnie dlatego uważamy że Valkiria jest lepsza ponieważ jest dynamiczna :P

@Klafuti

+1 (za Trolla :D )
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Modele statyczne też potrafią być świetne. Rzecz w tym, że u Festusa sam figs jest jakby schowany w cieniu różnych - dość głupawych miejscami - elementów dodatkowych. Malowanie Magdy czy c'tana pozwala na wydobycie z tego figsa czegoś dodatkowego, ale sam figs uważam za nieprzemyślany. Pojedyncze modele wochu zawsze miały bardzo silny ryt charakterystyczny, który powodował, że rzucały się w oczy z uwagi na swoją rzeźbę i nie trzeba było aż tak nadrabiać malowaniem. Festus do tej kategorii nie należy, niestety...

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Silvestro pisze:Moim zdaniem model Festusa nie jest zły, jest ciekawy lecz statyczny, więc pewnie dlatego uważamy że Valkiria jest lepsza ponieważ jest dynamiczna :P
popieram

modele bardzo ładnie malowane =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

W którym miejscu Valkia jest dynamiczna? O_O::
Mam tego figsa i tego nie widzę - jedynie jej się chciało rękę z włócznią podnieść - wow... GW się rozwija XD

Nie mniej i Valkia i "Pastuch" to świetne figurki - już się przyzwyczaiłem że na forum pełno wiecznie narzekających malkontentów...
więc na nikogo krzyczeć nie będę ;) Nurgla nie lubię ale figurka wyszła im ładnie.

Miejscami jak dla mnie troszkę za brudno - wychodzenie wszędzie z czerni nie jest dobrym pomysłem.
Po za tą drobną uwagą to uważam że Magda maluje świetnie - tych 2ch jest lepiej pomalowanych niż
Karlito brał u mnie - zastanawia mnie tylko cena bo może sam bym się kiedyś skusił na malowanie! :)
(szewc bez butów chodzi) ...Magda - ślę PM'kę

ODPOWIEDZ