Mundurki w szkołach

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Hm no tak nikomu nie zaszkodzi ale za te pieniądze (50mln na dopłaty do mundurków) i pieniądze podatników można by choć trochę dać np. strajkującym lekarzom, nieprawdaż? Ale nie no, nikomu nie zaszkodzi że lekarze nie leczą bo jest strajk... No, nie licząc chorych
Bo choć to nie jest dużo, to zawsze są to jakieś pieniądze, aktualnie wydawane na bzdury.
Druga sprawa że czuje się jak w państwie gdzie wszyscy mają być równi? A co mudnurki dadzą? Może zmiejszą agresję w szkołach?

Poproszę o choć jeden sensowny argument przemawiający za mundurkami, a nie wypowiedzi bez sensu: bo mi się tak podoba :roll: :?
Bum...!

dwarf lord
Warzywo
Posty: 15

Post autor: dwarf lord »

no chocby to ze odrazu poznasz kolesia ktory ze szkoly nie jest np. narkomana to po pierwsze po drugie nie bedzie sie wysmiewania w stylu "patrz on jak pajac sie ubral" bo kazdy bedzie tak samo ubrany jak kogos wyzywa to sie jednoczesnie :P i po trzecie moze nie bedzie tych indentyfikatorów ... bo to gorsze niz mundruki bo mundurka nie zapomnisz :D Husiat chciales jeden sensowny argument masz 2 a ten trzeci to taki odemnie w prezencie wystarczy pomyslec ale jak bym mogl bo bym te mundurki do kosza w...

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Husiat pisze:Hm no tak nikomu nie zaszkodzi ale za te pieniądze (50mln na dopłaty do mundurków) i pieniądze podatników można by choć trochę dać np. strajkującym lekarzom, nieprawdaż? Ale nie no, nikomu nie zaszkodzi że lekarze nie leczą bo jest strajk... No, nie licząc chorych
Bo choć to nie jest dużo, to zawsze są to jakieś pieniądze, aktualnie wydawane na bzdury.
Druga sprawa że czuje się jak w państwie gdzie wszyscy mają być równi? A co mudnurki dadzą? Może zmiejszą agresję w szkołach?

Poproszę o choć jeden sensowny argument przemawiający za mundurkami, a nie wypowiedzi bez sensu: bo mi się tak podoba :roll: :?
A z jakiej okazji mamy niby podnisic pensje lekarzom z panstwowych funduszy? Jakos prywatne szpitale moga lepiej placic przy tych samych stawkach od NFZ.
I noz mi sie w kieszeni otwiera jak slysze, ze mamy placic wiecej na lekarzy z ktorych uslug nawet nie mozna skorzyc bo termin wynosi x miesiecy.

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

To jest błędne koło, które otwiera się w momencie za niskich płac dla lekarzy.

Bardzo sensowne argumenty:
taki diler narkotyków ubierze mundurek, bo bez problemu go załatwi, i jak go rozpoznasz? tylko mu ułatwisz sprawe... to taki przykład.
nie, po prostu bedzie wyzywanie: patrz on nosi mundurek ale lama, my przecież nie nosimy, patrz, jakie ma źle uczesane włosy, jaką krzywą twarz...
No nie mów mi że potrzeba matką wynalazków nie jest...
wole indentyfikator niż ubranie w którym wyglądam gorzej niż wieśniak... i za które w dodatku muszę płacić z własnej kasy...
Jakieś jeszcze argumenty? :?
Bum...!

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Osobnicy noszacy mundurki z reguly nie placa za nie z WLASNEJ kasy ;)
Zreszta zalozenie jest takie , ze nikt sie nie wysmiewa z noszacego mundurek bo sam tez go nosi ;)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Nie no, ale na to samo by wyszło, jakbyś za tą kasę mógł sobie kupić... no, skoro to forum o WFB, to dajmy na przykład smoczka albo box jazdy. :roll: Co wolisz kupić, bo ja się długo zastanawiać nie muszę :?
A z reguły jest też założenie, że uczniowie o zachowaniu złym (czyli ci wyśmiewający się itp.) nie będą nosić mundurków? I co? postraszysz ich oceną naganną z zachowania..? Jakby to coś u nich zmieniało :?

Masz jeszcze jakieś argumenty? :?
Bum...!

Awatar użytkownika
dybos
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Ze stolicy mocherowej Polski

Post autor: dybos »

Zgadzam się z tym, że mundurki to duży niepotrzebny wydatek. No ale co do lekarzy:
Pokaż lekarzu co masz w garażu!!! 8) 8) 8)
Wiem, że nic nie wiem!!!
(ale szybko sie ucze) :D :D :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

dybos pisze:No ale co do lekarzy:
Pokaż lekarzu co masz w garażu!!! 8) 8) 8)
Płaskie i żerujące na jakże polskiej zawiści. :?
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
dybos
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Ze stolicy mocherowej Polski

Post autor: dybos »

No nie tylko jak lekarz za dyzur dostaje co poniektórzy za miech pracy!!
No jeszcze niech sobie ma te tys złotych bo musiał się mnóstwo uczyć, ciąży na nim odpowiedzialność itd.
No ale protesty to mnie rozwalaja to co oni chcą zarabiać po 100tys miesięcznie!!
Wiem, że nic nie wiem!!!
(ale szybko sie ucze) :D :D :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

dybos pisze:Zgadzam się z tym, że mundurki to duży niepotrzebny wydatek. No ale co do lekarzy:
Pokaż lekarzu co masz w garażu!!! 8) 8) 8)
Człowieku jak się nie znasz to się nie odzywaj. Zapytaj dobrze zarabiającego lekarza, ile godzin tygodniowo pracuje... I nie zdziw się jak ci wyjdzie że jeszcze dyżury w to wchodzą. A potem wysuwaj takie głupie teksty...
:?

Tak w ogóle to znasz jakiegoś lekarza? Bo ja widzę że nie. Lekarz po 7 latach nauki zarabia... trochę ponad 1000zł-1500zł. A jeszcze pomyśl sobie, że chcesz mieć rodzinę, dwójke dzieci, psa. No i teraz się zastanów. Bo jeżeli chcesz zarobić na rodzinę, to musisz zarabiać dwa razy tyle - no powiedzmy że załapujesz się na drugą pracę i dyżury. I dlatego coraz częściej zakładane są praktyki... :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
dybos
Wałkarz
Posty: 55
Lokalizacja: Ze stolicy mocherowej Polski

Post autor: dybos »

Husiat pisze:
dybos pisze:Zgadzam się z tym, że mundurki to duży niepotrzebny wydatek. No ale co do lekarzy:
Pokaż lekarzu co masz w garażu!!! 8) 8) 8)
Człowieku jak się nie znasz to się nie odzywaj. Zapytaj dobrze zarabiającego lekarza, ile godzin tygodniowo pracuje... I nie zdziw się jak ci wyjdzie że jeszcze dyżury w to wchodzą. A potem wysuwaj takie głupie teksty...
:?

Tak w ogóle to znasz jakiegoś lekarza? Bo ja widzę że nie. Lekarz po 7 latach nauki zarabia... trochę ponad 1000zł-1500zł. A jeszcze pomyśl sobie, że chcesz mieć rodzinę, dwójke dzieci, psa. No i teraz się zastanów. Bo jeżeli chcesz zarobić na rodzinę, to musisz zarabiać dwa razy tyle - no powiedzmy że załapujesz się na drugą pracę i dyżury. I dlatego coraz częściej zakładane są praktyki... :roll:
Dobra Koniec tematu o lekarzach bo znam zbyt wielu i nie mam siły kłócić się z tobą jeden argument:
Znam małżeństwo lekarzy które pojechało z całą rodziną na wakacje do Kong.
A lekarka z mojej przychodni jeżdzi nową Hondą za jakieś 100 tysięcy.
Nie zazdrosze im bo napewno muszą dużo pracować ale niech nie płaczą, że mało zarabiają.
Ja już nie odpowiadam odnośnie lekarzy... :roll: :roll:
Wiem, że nic nie wiem!!!
(ale szybko sie ucze) :D :D :D
Obrazek

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Husiat pisze: A z reguły jest też założenie, że uczniowie o zachowaniu złym (czyli ci wyśmiewający się itp.) nie będą nosić mundurków? I co? postraszysz ich oceną naganną z zachowania..? Jakby to coś u nich zmieniało :?
Nie mialbym nic przeciwko wywaleniu ich ze szkoly. Normalna wiekszosc nie musi cierpiec z powodu kilku idiotow.

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Dobra Koniec tematu o lekarzach
A ja bym proponował wydzielenie tego wątku, bo te bzdury co tutaj wypisujesz aż się proszą o łapatologiczne wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Hmm w moim gimnazjum był obowiązek noszenia mundurka. Wyglądało to tak , że raz ubrałem a raz nie jak mi się nie chciało. Ale mundurki miały pewną zalętę - po zwinięciu kilku w kulkę fajnie robiły za piłkę do siatki.

W zeszłym roku w liceum kazali nam nosić marynarki. Koszula i dżinsy w większości wypadków były ok. A dzisiaj dostaliśmy tarcze z logo szkoly. Hmm chyba została w sali...

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Urośniecie to się przekonacie do mundurków 8) .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Urosłem i jestem przeciw :P Na całe szczęście nie muszę żadnego nosić :P

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Sykstus pisze:Urosłem i jestem przeciw :P Na całe szczęście nie muszę żadnego nosić :P
Cicho.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja mam za sobą dwa lata na uczelni na której mundury są obowiązkowe i generalnie uważam że pomysł jest dobry. Pamiętam jeszcze czasy zamierzchłej podstawówki gdzie też były mundurki (z tego co pamiętam granatowe z białymi kołnierzykami), jakoś wszyscy nosili i wielkiej tragedii nie było. Tyle że wtedy każda szkołą miała tarczę swoją, a nie wydziwiała z krojem tak jak teraz.

OpoSS
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: OpoSS »

O przepraszam :) Moja szkoła ma swoje tarcze. Co prawda robione przez uczniów w Paint'cie ale cóż. Co do samych mundurków nie ma tragedii jak powiedział przedmówca :wink: U mnie są to "kamizelki" bez rękawków lecz po kilku dniach wszystkim kojarzy się to ze szmatą... może jest to spowodowane wyglądem ów "stroju". O dziwo Pan D. ogłosił że na wszystkie uroczystości mamy dalej przychodziĆ w strojach apelowych pozbawionych MUNDURU, ciekawe... może wstyd? :wink:

Pozdrawiam NOWY Opos :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

:lol2:
U mnie nikt nie nosi mundurków, Ci którzy zakupili też nie dostają, połowa ma połowa nie.
Jedna sprawa że Ci którzy zapłacili przed wakacjami, a jeszcze nie dostali powinni wytoczyć proces firmie... i zbić na tym niezłą kasę. Podpierając się presją wywieraną na nich przez kolegów którzy mają mundurki :lol2:

Druga sprawa że jako osoba która nie zakupiła mundurka jestem zadowolony, gdyż nie wydałem 150zł na marne. Skoro nikt nie nosi, a jest koniec pierwszego semestru, to gratuluję organizacji.
Naczy ja tylko na tym korzystam oczywiście 8)

Jak się spodziewano: w mojej szkole umarły one śmiercią naturalną. Chyba że jakiś nekromanta je ożywi, ale wiadomo że szybko nie zdadzą testów i się rozsypią...
Bum...!

ODPOWIEDZ