Varulf - dipping/konwersje

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Re: Varulf - dipping/konwersje

Post autor: Varulf »

Z pajęczyną też miałem problem, po zbejcowaniu wyglądała bardzo źle. Musiałem ją przemalować, w rzeczywistości wygląda troszeczkę inaczej.
Co do pajączka to moim zdaniem powinien mieć doklejane nóżki, bo inaczej jego ciało 'zlewa' się z pajęczyną, nie wiadomo jak pomalować przestrzeń między nogą a siecią.
Dzięki za komenty!

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Kolejny pająk, trochę mniejszy i z jednoosobową załogą:)
Czarny pancerz przed bejcowaniem krawędziowany, jestem ciekaw waszych opinii jak to wszystko wyszło.
Goblin Warboss on Gigantic Spider
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, o 11:13 przez Varulf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wypaśny =D>
Wisła Kraków.

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Fajny.
Ale:
- początkowe zdjęcia za ciemne, niewiele na nich widać,
- białe tło nie jest dobre, szczególnie do modeli w ciemnych barwach,
- chyba lepiej by było spłaszczyć pajęczyny (zamalować światłocienie), bo zrobiły się bardzo masywne, grube i przestrzenne, co raczej do pajęczyn nie pasuje.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ta kloda na podstawce to co to??
i jak ja malowales? jesli mozesz to prosil bym o tutorial jak to zrobic :D
bardzo mi sie podoba twoje malowanie, troche takie: 'plastelinowe', bajkowe (w moim odczuciu).
wielkie brawa. swietnie sie musi prezentowac twoja armia na stole.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Dzięki za komentarze!
Zdjęcia są jakie są, lepiej nie umiem, choć oczywiście mogę zmienić tło (tylko na jakie?). Co do pajęczyn, to mam z nimi jakiś problem chyba, na arachnaroku wyszły płasko, tutaj za bardzo przestrzennie:) zastanowię się co można z nimi jeszcze zrobić.
Ta kłoda to część modelu, nie wiem o jaki tutorial chodzi, bo pomalowana dwoma kolorami (olejne Humbrola - 110 i 74) i zbejcowana:)

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Varulf pisze: Zdjęcia są jakie są, lepiej nie umiem, choć oczywiście mogę zmienić tło (tylko na jakie?). Co do pajęczyn, to mam z nimi jakiś problem chyba, na arachnaroku wyszły płasko, tutaj za bardzo przestrzennie:)
Tło ma być tłem. Kolor obojętny, byle nieinwazyjny i o średniej jasności. Szary? Niebieskoszary? Beżowy? Zgaszona zieleń? Wszystko jedno, zależy co masz pod ręką. A jak chcesz zaszaleć, to wydrukuj sobie tło z gradientem, na przykład jedno z tych: http://massivevoodoo.blogspot.com/2010/ ... ounds.html.

Z pajęczynami nie Ty masz problem, tylko producent, który wymyślił takie grube gluty, w dodatku z krawędziami ;)
Nie wiem jak wielki powinien być pająk, żeby to naturalnie wyglądało. IMVHO ich malowanie powinno dążyć do tego, żeby je schować, no ale może pasuje Ci do stylu/konwencji, żeby pajęcza nić była kwadratowa w przekroju i podkreślona światłocieniami?

A może, tak mi przyszło do głowy, dałoby się pomalować to tak, żeby to nie były pojedyncze grube nitki, a po prostu masa pajęczyn? Krawędzie na biało, na płaskich powierzchniach cieniutkie, białe, równoległe i prostopadłe kreseczki?

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Chyba wydrukuję i popróbuję z tymi tłami, dzięki za linka. Co do pajęczyn to nie zastanawiałem się nad kształtem, otworzyłeś mi oczy - kwadratowa pajęczyna - WTF?:), ale w sumie to nie wiem czy będę jeszcze coś z tym robił.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Ale wypas! - nie jest to jakiś super hiper quality ale styl masz niesamowity! thumbs up my friend - ja jestem za i to bardzo.
Nie wiem czemu ale w mym umyśle pojawił się chrono cross - bardzo plastyczne i rozpoznawalne malowanie.
Masz styl kolego - tylko tyle powiem.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Tym razem jedynie proste konwersje (odkąd 3 miesiące temu zostałem szczęśliwym tatą nie mam czasu nic pomalować:), dodam jeszcze jakieś butelki (butelki muszą być:), liny z hakami itp, w planach 20-osobowy oddział.
Sea Dogz: Kapt'n, Fat Kook-muzyk i zwykły Dog:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 gru 2012, o 18:15 przez Varulf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Mi się bardzo podobają :]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Świetne, natchnąłeś mnie, żeby zrobić Orków Piratów do Mordheima :D
Skąd ręka z hakiem?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

ręka od Boar Boyzów nowych

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fajne te figsy, pocieszne takie :wink: . Przede wszystkim gratulacje z racji nowego członka rodziny, początki niekoniecznie są łatwe, ale potem frajdy też będzie co niemiara, zobaczysz :!: :wink:

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Dzięki, to ja już czekam na więcej ;)
A co do figsów to są pocieszne??? Toć to mają być rezacze:)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, o 06:16 przez Varulf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To musisz się ostro postarać przy malowaniu, póki co nie wyglądają aż tak groźnie :wink:

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Skończyłem konwertować, oto oni, postrach mórz i oceanów, piraci z Czarnej Zatoki:
Kapt'n Hook's Sea Dogz from the Black Gulf
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

teraz 'tylko' to pomalować...
Ostatnio zmieniony 9 sie 2014, o 07:55 przez Varulf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Do dzieła - pierwsza część roboty na medal =D> .

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajowe ;]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dokładnie. Świetna robota =D>

ODPOWIEDZ