Rozpiski nowego Imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Rozpiski nowego Imperium

Post autor: PiotrB »

Macias - wygrałeś jakiś turniej w dobrej obsadzie? Wiemy o czym mówimy? :shock:
Na Bazyliszku byłem 19 a na Kujawiaku 70 - Piotr odpowiedni 20 i 44 Duke 1 i 50 - co prawda byłem w słabej formie ale tego chyba nie da się nie zauważyć że jest różnica... i to spora :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

PiotrB pisze:Macias - wygrałeś jakiś turniej w dobrej obsadzie? Wiemy o czym mówimy? :shock:
Na Bazyliszku byłem 19 a na Kujawiaku 70 - Piotr odpowiedni 20 i 44 Duke 1 i 50 - co prawda byłem w słabej formie ale tego chyba nie da się nie zauważyć że jest różnica... i to spora :)
Karli na Bazylu 36, teraz - 6.
:P


Popracujcie lepiej nad rozpiskami, bo widocznie nie są idealne. W obecnych, nowych, warunkach.
Narzekanie na BP nic Wam nie da - oprócz 1, żaden z członków AR.com o Waszych wątpliwościach nie ma pojęcia, a obawiam się i tak by je olali.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

To ja nie wiem jak wy tym Emp gracie że z 1 miejsca na 50.
JA narazie stabilnie utrzymuje moja rozpa dobry wyniki a gram demisie 2xbanisz działo tank ;)).
Wyżalanie się że niby AR mocno nas dotknął nic wam nie da.
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przecież mam podpis Maruda i tak do mnie mówią koledzy z klubu to o co chodzi :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

JaceK pisze:
PiotrB pisze:Macias - wygrałeś jakiś turniej w dobrej obsadzie? Wiemy o czym mówimy? :shock:
Na Bazyliszku byłem 19 a na Kujawiaku 70 - Piotr odpowiedni 20 i 44 Duke 1 i 50 - co prawda byłem w słabej formie ale tego chyba nie da się nie zauważyć że jest różnica... i to spora :)
Karli na Bazylu 36, teraz - 6.
:P
Karli na Bazylu był 13. :P
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

JaceK pisze: Narzekanie na BP nic Wam nie da - oprócz 1, żaden z członków AR.com o Waszych wątpliwościach nie ma pojęcia, a obawiam się i tak by je olali.
ja niby jestem w ar, ale takze jestem daleki od przejmowania sie tym calym jojczeniem.

Emp ma mozliwosci zrobienia kilka roznych rozpisek. Armia kawaleryjska po wyjsciu wochu stala sie elementem popularnej mety, stad tez nic dziwnego, ze ludzie zaczeli sie na to sajdowac.

Z drugiej strony ludzie sie siduja na mocne armie a nie slabe armie.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Siweusz pisze:
JaceK pisze:
PiotrB pisze:Macias - wygrałeś jakiś turniej w dobrej obsadzie? Wiemy o czym mówimy? :shock:
Na Bazyliszku byłem 19 a na Kujawiaku 70 - Piotr odpowiedni 20 i 44 Duke 1 i 50 - co prawda byłem w słabej formie ale tego chyba nie da się nie zauważyć że jest różnica... i to spora :)
Karli na Bazylu 36, teraz - 6.
:P
Karli na Bazylu był 13. :P
Mea culpa!
Ale argument był mocny :mrgreen:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Ja między Bazylem a Kujawiakiem wjechałem z 34 na 29 więc argument o pogorszeniu imperium w nowym drafcie ogłaszam jako kompletnie do niczego :P :wink: . Ale polewkę z czytania tych jęków mam więc kontynuujcie proszę.

Maciek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:Macias - wygrałeś jakiś turniej w dobrej obsadzie? Wiemy o czym mówimy? :shock:
Zależy co masz na myśli mówiąc dobra obsada. Gram w 3city, nie jest to może poziom Warszawy, ale mamy kilku dobrych graczy. I wiem o czym mówię, imperium na małe pkt jest strasznie mocne.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Oczywiście, że tak, wciskasz rycerzy, demisie, artylerię, nawet się pegazista wciśnie. O czołgu zapomnij bo zbędny (acz pewno przy odrobinie wysiłku by się dało).
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

No i spotykasz orki czy vc i robisz puff... naprawdę nigdy tego nie przerabialiście? Imperium na mniejsze punkty jest totalnie 0-1 są paringi że na dzień dobry jest 5-15....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tombo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tombo »

PiotrB pisze:No i spotykasz orki czy vc i robisz puff... naprawdę nigdy tego nie przerabialiście? Imperium na mniejsze punkty jest totalnie 0-1 są paringi że na dzień dobry jest 5-15....
No to zacznij grać na turniejach tymi Vampirami i nie będziesz miał już dylematów rozpiskowych, życie będzie łatwiejsze i mniej lamentów.. figurki już chyba masz? :)

Imperium jest armią uniwerslaną i nie ma jedynej słusznej rozpiski (to chyba zaleta tej armii), i tak - są i będą niewygodne parringi... zmodyfikuj rozpiskę na piechocie pod nowe euro i testuj. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

PiotrB pisze:No i spotykasz orki czy vc i robisz puff... naprawdę nigdy tego nie przerabialiście? Imperium na mniejsze punkty jest totalnie 0-1 są paringi że na dzień dobry jest 5-15....
Oj tam! Zawsze można trafić na jakiś gorszy paring, ale nie można przyjmować od razu wyniku, bo są jeszcze kości, które mogą zmienić pewne combaty na totalne porażki i na odwrót :)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Na małe pkt nie ma chyba gorszego paringu niż O&G (ewentualnie HE mogą konkurować). VC natomiast nie są jakimś mega wielkim problemem jak nie ma lorda klepacza.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Odchodząc od dywagacji na temat Euro ,na które się nie wypowiem ,bo rzadko gram ,ale "na papierze" nie podobaja mi sie te ograniczenia

Oto dwie rozpiski - na kawalerii i na piechocie. Obie są na 2000 pkt ,nie mogę się zdecydować ,którą zagrać ,ale chyba jednak będzie to kawaleria ;)

Wielki Mistrz 245 pkt
-pełna zbroja płytowa
-koń w kropierzu
-Runefag
-Charmed shield

Lord czarodziej 208 pkt
-Dispel scroll
-koń
-3 level
-domena światła

Kapłan sigmara 85 pkt
-ciężka zbroja
-tarcza
-koń w kropierzu

Kapłan sigmara 90 pkt
-ciężka zbroja
-tarcza
-koń w kropierzu
-Warrior bane

Kapitan BSB 133 pkt
-ciężka zbroja
-Enchanted shield
-koń w kropierzu
-Dawnstone

Rycerze WK 11x 305 pkt
-FCG

Rycerze 8x 196 pkt
-muzyk ,chorąży

Demigryfy 3x 184 pkt
-muzyk
Demigryfy 3x 184 pkt
-muzyk

Wielkie działo 120 pkt

Czołg parowy 250 pkt


______________________________________________________________________________


Arcykapłan 155 pkt
-Pancerz z MŻ
-Warrior bane

Lord czarodziej 190 pkt
- domena światła
-3 level
-Dispel sroll

Kapłan sigmara 72 pkt
-ciężka zbroja
-Enchanted shield

Kapitan BSB 138 pkt
-pełna zbroja
-Dragonhelm
-tarcza
-Dawnstone
-Shrieking blade

Halabardnicy 38x 258 pkt
-FCG
Detachment 5x łucznicy 35 pkt

Halabardnicy 38x 258 pkt
-FCG
Detachment 5x łucznicy 35 pkt

Demigryfy 3x 184 pkt
-muzyk

Demigryfy 3x 184 pkt
-muzyk

Wielkie działo 120 pkt
Wielkie działo 120 pkt

Czołg 250 pkt
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

PiotrB pisze:oddział Reiksuardów ma nieporównywalnie mniejszy wygar niż demisie.. to już bym chyba fllaglantów wolał albo lepiej kloc halabard :)...
Wystawiasz Reiksguardów w kresce i są porządnym blokerem, a jeszcze jak dołączy się do takiej kreski pegazista to trzymają przeciwnika koncertowo. :D

Awatar użytkownika
Tombo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tombo »

Embir pisze:
PiotrB pisze:oddział Reiksuardów ma nieporównywalnie mniejszy wygar niż demisie.. to już bym chyba fllaglantów wolał albo lepiej kloc halabard :)...
Wystawiasz Reiksguardów w kresce i są porządnym blokerem, a jeszcze jak dołączy się do takiej kreski pegazista to trzymają przeciwnika koncertowo. :D
Ja to wiem, gram nimi podobnie, ale Piotr porównując ich do flaggelantów skutecznie zniechęcił mnie do dalszej dyskusji : )

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

co myślicie o takiej rozpie?

Unnamed2400 Pts - Empire Army

1 Arch Lector of Sigmar @ 309.0 Pts
General; Prayers of Sigmar; Heavy Armour
Warrior Bane [5.0]
Enchanted Shield [5.0]
Talisman of Preservation [45.0]
1 War Altar of Sigmar @ [0.0] Pts




1 Battle Wizard Lord of the Light Order @ 215.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Light
Sceptre of Stability [15.0]

1 Captain of the Empire @ 184.0 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor; Shield; Battle Standard; Imperial Pegasus
Dawnstone [25.0]
Dragonhelm [10.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
1 Imperial Pegasus @ [45.0] Pts

1 Battle Wizard of the Light Order @ 90.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Light
Dispel Scroll [25.0]

40 Halberdiers @ 361.0 Pts
Halberd; Light Armour; Standard; Musician
1 Sergeant @ [10.0] Pts

13 Archer Detachment @ [91.0] Pts
Normal Bow

5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Warhorse

5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Warhorse

5 Demigryph Knights @ 310.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Demigryph

5 Demigryph Knights @ 320.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Demigryph
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Great Cannon @ 120.0 Pts


1 Steam Tank @ 250.0 Pts
Building Steam Points (Tank); Steam Cannon; Steam Engine; Steam Gun

Models in Army: 77


Total Army Cost: 2399.0
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie ogarniam jak można grac na jednym dziale :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Eltharion pisze:Nie ogarniam jak można grac na jednym dziale :roll:
Ty grasz na dwóch i dostajesz maski xD
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

ODPOWIEDZ