Kolejna zwyczajna galeria - Yamato z ToW

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Kolejna zwyczajna galeria - Yamato z ToW

Post autor: czreq »

Witam wszystkich,

Dawno nic już nie pisałem na forum - z braku czasu w Warhammera gram średnio raz do roku, prawie już nikogo nie znam ze środowiska :P Ale zawsze lubiłem malować, i od dłuższego czasu obserwuję galerię, bo pojawiały się tutaj w ostatnich latach świetne prace. Szczególnie ostatnio powstało wiele galerii gdzie można nacieszyć oko świetnym malowaniem i czasem się czegoś nauczyć. Naprawdę dobrze jest zaobserwować jak podniósł się poziom malowania na przełomie tych kilku lat mojego niegrania w wfb. Ciekaw jestem jak bardzo jest to zauważalne na turniejach.

Tak, czy inaczej - postanowiłem założyć w końcu jakiś własną galerię, bo chciałem przemalować/pomalować sobie armię (idzie nowy podręcznik, dinozaury wyłażą spod kamieni, hehe). Może na forum znajdę trochę dodatkowej motywacji do tego ;) Akurat trafił się temat PMoTM, który mi podpasował i przy którym nie trzeba się specjalnie namęczyć z malowaniem, więc pierwszy model macie poniżej ;)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

I zdjęcie konkursowe:
Obrazek

Zachęcam do komentarzy. Mam kilka swoich przemyśleń co do malowania, ale chciałem najpierw usłyszeć jakieś niezależne opinie ;)
Jeszcze go nie lakierowałem, więc zawsze mogę jeszcze jakieś detale pozmieniać lub poprawić.

Pozdrawiam
Cz.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, o 22:33 przez czreq, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Gemsom brakuje IMO białych blinków. Poza tym brawo :)

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Powiem tylko tyle: Ślicznie i murzyńsko! :D
Nie za ciemna twarz HE? Ale ogólnie to praca piękna.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Dzięki za miłe słowo :)

Z twarzą miałem ten problem, że zostawiłem sobie ją mniej więcej na koniec i trochę się spieszyłem, trochę nie miałem pomysłu na tą twarz i zrobiłem takie byle co :/ Na modelu tego aż tak nie widać, ale na zdjęciach wszystko wyłazi. Muszę popracować nad tą skórą.

A gemsy poprawię w wolnej chwili (jak znajdę jakiś tutek fajny), malowałem je "na czuja".

Dzięki za uwagi :)

Pozdr.
Cz.
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Baaardzo fajne malowanie. Ale twarz popraw, mag wygląda na niedomytego. Nie do końca przekonuje mnie również oczojebne zółte rozjaśnienie na zielonych szarfach.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Czerwony bardzo fajny, zielony będzie bardzo fajny z lekkim zielonym glazem, wnętrze płaszcza ma świetne runy, ale efekt psują plamy koło nich. Twarz i szara szata do poprawy.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Prze-fajny!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Najbardziej podoba mi się wewnetrzna część płaszcza. Ładne przejścia na czerwonym , choć imho ostatni jasny pomarańcz niepotrzebny. Skóra twarzy i biała szatka nieco odstają, całość utrzymana w ciekawej kolorystyce i wygląda bardzo fajnie =D> .

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Jeszcze raz dzięki za kommenty.

Z szarym mam ten problem, że nigdy nie wiem kiedy mam przejść z odcienia mieszanki, który jest jeszcze lekko szarawy na czysty biały. I zazwyczaj robię to za wcześnie (jak już tracę cierpliwość) :P Widać muszę próbować dalej.

Schemat kolorystyczny wynika głównie z farbek jakie aktualnie posiadam. Wcześniej malowałem moje elfy głównie na czerwony/szary + jakieś przełamania. Dziwnym trafem znalazły się u mnie dwa odcienie zieleni, więc postanowiłem je wykorzystać. Nie powiem, kombinację kolorów podpatrzyłem w dwu innych galeriach na tym forum, widziałem, że działa. Od siebie dodałem tylko tyle, że postanowiłem je rozjaśnić do żółtego - robiłem to już wcześniej, i osobiście lubię takie głębokie przejścia kolorów.

Ludek był sam w sobie trochę eksperymentem, chyba mogę go zaliczyć do udanych :) Chłopak w tej chwili poleciał pod klosz, żeby się nie kurzył, i czeka na lepsze czasy aż będę miał wenę na poprawki.
Gunnila pisze:zielony będzie bardzo fajny z lekkim zielonym glazem,
Hmm, mam ten problem, że jestem malarskim nieukiem i szczerze mówiąc nie wiem co to są glazy :oops: Da się coś o tym poczytać na sieci?
Gunnila pisze:wnętrze płaszcza ma świetne runy, ale efekt psują plamy koło nich.
Mogłabyś to jakoś rozwinąć? Nie bardzo wiem, o których plamach mówisz.

Na koniec, żeby nie było, że spocząłem na laurach, fotka spearelfów. Chłopaki prawdopodobnie jako następni lecą na warsztat. Mam nadzieję, że wypracuję sobie jakiś kompromis między szybkością malowania i jakością z maga i uda się je skończyć szybciej niż za pół roku xd.
Obrazek

Pozdrawiam
Cz.
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2013, o 16:36 przez czreq, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Gunnila to ona :!: :wink:
Zapowiada się niezła galeria =D> .

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Oops. Widać galeria jest tą bardziej zfeminizowaną częścią BP :P Kajam się i już poprawiam ;)

A zapowiadać się może nieźle, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać za miesiąc :P
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Czekam na elfickie ogry :twisted: :twisted:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

czreq pisze:
Gunnila pisze:zielony będzie bardzo fajny z lekkim zielonym glazem,
Hmm, mam ten problem, że jestem malarskim nieukiem i szczerze mówiąc nie wiem co to są glazy :oops: Da się coś o tym poczytać na sieci?
Gunnila pisze:wnętrze płaszcza ma świetne runy, ale efekt psują plamy koło nich.
Mogłabyś to jakoś rozwinąć? Nie bardzo wiem, o których plamach mówisz.
Jak najbardziej da się poczytać w sieci, ale jest to słowo o kilku znaczeniach i musisz odfiltrować poradniki metalurgiczne, kuchenne i o wypiekaniu ceramiki. :twisted: Generalnie polega to na pomalowaniu całości bardzo rozwodnioną warstwą farby - praktycznie przezroczystą - która nadaje całości lekkie tylko zabarwienie użytego koloru, taki jakby filtr.

Na wewnętrznej części płaszcza dąłeś runom otoczkę z ciemniejszej farby - IMO zbyt szeroką, wygląda jak plama na świetnie wycieniowanej podszewce.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »


Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Fuxiorr pisze:Czekam na elfickie ogry :twisted: :twisted:
Pomysł na filler stary jak świat ;)
Gunnila pisze:...
Przy tych elfickich znakach po prostu wolałem zachować odpowiednią ostrożność przy malowaniu, dlatego ta plama taka duża. Trzymając model w ręku taka wielkość wydawała się w porządku. Następnym razem spróbuję poprawić ten element.

Ad. glazów - popatrzę, poszukam - sprawdzę jak to w praktyce fajnie zastosować. Ale z tego co mówisz, nie będę raczej stosował już na tym modelu. Bo jak rozumiem chciałabyś stonować tym glazem moje żółte rozjaśnienia, a ja chciałbym je zostawić tak jak wyglądają ;)
kubencjusz pisze:http://www.coolminiornot.com/articles/1 ... -gemstones
mój ulubiony tutek do gemsów
Dziękować :)
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Witam ponownie w moim, konkretnie już zakurzonym, temacie.

Powoli zbliża się termin kolejnego PMoTM i z tej okazji znalazłem chwilę czasu na malowanie ludka. Poniżej mały teaser.

Obrazek
Obrazek

Wiem, że nie ma specjalnie czego komentować, ale fotki wrzucam bardziej w celu zmobilizowania się do dalszej pracy :P

Pozdrawiam
Cz.
Moja galeria -> klik ;)

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Dzień dobry,

Wracam po dłuższej przerwie z modelem co prawda nie do WFB, ale może niektórym przypadnie do gustu.
Z góry przepraszam za słabe zdjęcia, ale figurka musiała trafić do nowej właścicielki i zdjęcia były robione na szybko, przy sztucznym świetle. Część jest z fleszem, część nie. Na tych z fleshem wyszły dobre kolory, ale jest dużo odbić światła, więc wrzuciłem też te bez flesza do porównania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli kogoś by to interesowało, to jest to model Yamato z samurajskiej serii Tales of War. Skala ta sama co w WFB.
Rzeźba jest genialna, niestety odlew był strasznie słaby. Było sporo pracy z usuwaniem nadlewek (miejscami podwójnych) i trochę zabawy z gs-em. Część włosów jest "rzeźbiona" przeze mnie :P

Nie wiem, czy model nie łapie się pod zasady konkursu PMoTM, bo jest to model na prezent, niemniej wszelkie komentarze są mile widziane.
Może na przykład ktoś będzie mi w stanie podpowiedzieć, jak lepiej robić ostrza mieczy w metallicu, bo to na tym modelu strasznie improwizowałem i efekt jest średni.

Pozdr.
Cz.

[edit]
Poniżej fotka konkursowa:
Obrazek
[/edit]
Moja galeria -> klik ;)

ODPOWIEDZ